Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hiszik azt hogy anorexiá...

Miért hiszik azt hogy anorexiás vagyok amikor tök sokat eszem?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon vékony voltam, a szüleim is ilyenek. Anyukám anorexiás volt, de szerintem ez nem jelenti azt, hogy hajlamos lennék rá. Most 176 cm vagyok és 56 kg, ez már pont normális és apukám is mondta, hogy már semmi baj nincs velem, ez már nem kóros soványság, de pár osztálytársam meg a nővérem is azt hiszik, hogy azért eszek néha "fura" kajákat (reszelt répás sajtkrém, sok gyümölcs egyszerre), mert kövérnek látom magam és fogyni szeretnék, pedig csak arról van szó hogy sok édességet eszem és ezért sokszor eszem egészségesebb kaját is, hogy ne legyek cukorbeteg. Az osztálytársaim folyton kérdezgetnek, hogy hány kiló vagyok, ha megmondom akkor azt mondják hogy szerintük kevesebb vagyok, meg azt is mondják, hogy kb. annyi lehet a súlyom, mint a nekem vállig érő és szintén nagyon vékony osztálytársunknak, aki max. 45 kg. de az ő magasságához képest pont jó. Nem értem, miért kell ezzel csesztetnie mindenkinek, amikor meg látják hogy harmadjára repetázom akkor meg furán néznek. Én se szólok be nekik hogy hé te milyen magam vagy és hány kg? 168 cm és 70 kg vagy? Hú az nagyon sok, de szerintem te még ennél is nehezebb vagy.. Pedig mondhatnám, lenne kire, de nem teszem, mert szerintem mindenki olyan, amilyennek lennie kell, mindenki látja hogy milyen vagyok és magában gondolhat bármit de tartsa meg magának a gondolatait. Amúgy meg miért van ilyen sok tudatlan ember, akik azt hiszik hogy a soványság egyenlő az anorexiával? Mert már az is anorexiás lehet aki kövér és elkezd nem enni, ahelyett hogy egészségesen táplálkozna és sportolna. Nem attól lesz valaki anorexiás amikor már csontsoványra lefogyott. Szerintetek kinek van igaza? Csak mert holnap suli és eszembe jutott, hogy néhány osztálytársam milyen idegesítő és ha megint elkezdenek ezzel csesztetni akkor beszólok nekik a súlyfeleslegük miatt. 16/L

2014. aug. 31. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 164cm vagyok és 43kg emiatt szoktak is szekálni. Nem vagyok anorexiás, egyszerűen ilyen a testalaktom, anyumtól örököltem :).

Én is iszonyatosan sokat eszek, majdnem mindenből repetázom, suliba három szendviccsel, egy csokival és két almával indulok el.

Szerintem nem csak szexuális felvilágosítást kéne tartani, hanem az evészavarokkal kapcsolatosat is, mert attól még, hogy valaki vékony testalkatú, nem feltétlenül azt jelenti, hogy keveset eszik, egyszerűen csak ilyen.

2014. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te teljesen jól látod a dolgokat, a többiek nem. Sok probléma van a fejekben az anorexia körül, aki vékony, az "anorexiás", pedig ez hülyeség.

Hogy visszaszólsz vagy kiselőadást tartasz vagy nem csinálsz semmit, az a Te döntésed, de ne hagyd, hogy kiakasszanak a butaságaikkal, nincs igazuk!

Milyen furák... Én is eszem fura kajákat :) Mert szeretem őket és a nyers zöldség hasznos is. Amúgy egy igazi, haladó anorexiás nem eszik sok gyümölcsöt, egy almát vág hatfelé egy napra... S egyéb teljesen abnormális dolgot csinál az étellel, ahelyett, hogy megenné. Ha ezt se tudják, minek beszélnek róla?

Vékony vagy, de van, aki ilyen, egészséges életmóddal teljesen OK. De minek írom ezeket, Te tudod, az osztálytársaid pedig nem olvassák...

2014. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak szimplán irigyek.

A vékonyság és az anorexia nem ugyanaz.

Aki anorexiás, azt úgy is látod, az anorexiás betegek csont és bőrűek, egy vékony lány/nő meg lehet teljesen formás is, szép mell, kerek popsi, comb, és egészséges kinézetűek.

Ne is hallgass rájuk, élj egészségesen, mozogj és hagyd a lányokat, de érdekes, hogy nálatok mindenki a másik súlyával van elfoglalva, miért nem törődik mindenki a saját testével/alakjával?

2014. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Nem, egy anorexiás nem feltétlenül csont és bőr, sőt, az elején többnyire fölösleggel rendelkezik. Simán lehet egy kövér is anorexiás, ez egy pszichés betegség.

Egy bizonyos vékonysági szinten már nem annyira szép a test (bár az ízlés is bejátszik, van, akinek egyetlen vékony lány sem tetszik), nincsenek formás izmok, de van, aki ezzel sem tud sokat kezdeni, próbál hízni, de nem tud. Lehet, hogy megvan a módszere, de csak mert még nem találta meg, elég igazságtalan dolog piszkálni... Főleg olyannak, aki simán tud fogyni és hízni is, de kényelmes, rosszul eszik és elhízott...

Az emberek sokszor ilyenek, én is látom, hogy furcsa ez...

2014. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Milyen furcsa, olyan mintha a szívemből szóltál volna. Én is pont olyan magas vagyok és annyi kiló mint te és teljesen ugyanez a bajom! Én volt, hogy visszaszóltam egy ducinak és lett jó vége, úgyhogy inkább ne! A lényeg az, amire rájöttem az évek során, hogy sohase mutass gyengeséget, ne mutasd ki, hogy rosszul esik hanem legyél büszke magadra!
2016. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!