Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet megelőzni, hogy...

Hogy lehet megelőzni, hogy étkezés után ne kelljen wc-nem?

Figyelt kérdés
Nem mindig fordul elő velem, de van hogy megebédelek és utána jön a székelési inger , legfeljebb egy órán belül. Talán azt vettem észre, hogyha későn eszek akkor így reggelre nem ürül ki minden és ezért az ebéd megint "kihajtja" a maradékot. Azért foglalkoztat ez, mert nagyon kellemetlen ilyenkor visszatartani és ha munkában vagyok ahol sokat utazok, el se merem képzelni hogy milyen kellemetlen helyzetbe kerülhetek emiatt. Mire kéne odafigyelnem vagy min kéne a táplálkozásomon változtatni hogy ez ne szóljon bele a napomba? Tudom hogy ez egy természetes reflexe a szervezetnek, de ha egy kiránduláson vagyok, akkor nem mindig van egy órája evés után még várnia hogy hátha wc-nije kell, és addig wc közelben marad.
2014. szept. 2. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valamire allergiás vagy, esetleg valamilyen gyomor vagy emésztési problémád van? Mert annak szokott egyből evés után ilyen ingere lenni, akinek a gyomra, emésztése valamit nem bír és egyből hajtja.

Lehet ki kéne vizsgáltatnod magad.

2014. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha betartod a reggeli-ebéd-vacsora idejét, akkor nagy valószínűséggel reggel fog kijönni minden, illetve vannak olyan táplálkozási módszerek, amikkel biztosan így alakul, de azok bár nagyon egészségesek, tényleg nehezen betarthatóak. A másik dolog, én is rengeteget dolgoztam úgy, hogy folyamatosan mászkálnom kellett a városban, hát megtanultam a mc donaldsban elintézni a dolgomat, ott is lehet, tartogatni pedig nem szabad, mert az nagyon egészségtelen.
2014. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Azt hittem hogy biztosan elleszek küldve ezzel a kérdéssel. Rengeteg vizsgálaton voltam. Nincs ételallergiám szerencsére. Azt vettem észre hogyha keveset eszek például egy nap, mert ideges vagyok akkor ironikus módon másnap reggel folyamatosan ülök a wc-n mert nagyon híg, darabos folyékony a székletem.. Tudom ennek semmi köze a kérdésemhez, de annyiból igen, hogy ez is érdekes, hogy a szervezet mennyire másként reagál ha például csak nagyon keveset eszek egy nap.. Igyekszem betartani a reggel-ebéd-vacsorát.. de ha csak későn jutok vacsorához akkor irtó kellemetlen másnapi második étkezésnél emiatt megszakítani az életciklusomat. Szerintem nagyon gyors lehet alapból az anyagcserém.. lehet az baj
2014. szept. 2. 20:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem kihagyni, hogy nem hasmenésem van ilyenkor. és tudom az idegességnek is köze lehet az emésztéshez, de van hogy egyszerűen rohanós napom volt és nem volt elég időm leülni enni
2014. szept. 2. 20:45
 5/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, elírtam ; elfelejtettem említeni *
2014. szept. 2. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajod nincsen, nekem sincs -tudtommal- szerencsére és nekem is össze-vissza van székletem, sokszor éppen ebéd után, de inkább 2 naponta, mint naponta. Az egyik barátnőm viszont napi 4-szer jár wc-re, az is inkább hasmenés jellegű, gyerekkorától kezdve ilyen, örökölte, semmi baja nincs, egyszerűen csak nem vagyunk egyformák, egyébként túrázni is rendszeresen szokott, szóval szerintem már ő is kitalálta erre a megoldási stratégiákat :)
2014. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyors anyagcsere egyébként nagyon jó dolog, hamar kiürülnek a méreganyagok és egy sor betegséget el tudsz kerülni ezáltal.
2014. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
IBS
2018. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!