Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő kell az emberi...

Mennyi idő kell az emberi gyomornak egy étkezés után, amíg teljesen kiürül? Nem rókázásra gondolok, hanem normál anyagcserére.

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy nemsokára repülővel fogok utazni és még életemben nem repültem, ezért nem tudom, hogy fog reagálni rá a szervezetem és nem akarom az útitársaim előtt kidobni a prémet.

Éppen ezért úgy szeretném időzíteni a felszállás előtti utolsó étkezésemet, hogy mire elindul a gép, már teljesen üres legyen a gyomrom. Az indulás előtt mennyi idővel érdemes utoljára ennem és innom, hogy a startnál már üres legyen a gyomor és ne fenyegessen kitörésveszély?



2014. aug. 31. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyomor fala szintén több rétegű izomrostokból áll, melyek alkalmasak az étel továbbítását biztosító perisztaltikus mozgásra. Egy felnőtt gyomra átlagosan 25cm hosszú, és akár 4 liter befogadására is képes. A táplálék feldolgozásához a gyomorfalból gyomornedvek választódnak ki. A legerősebb gyomornedv a sósav, de szerencsére egy nyákréteg megvédi a gyomorfalat ettől a savtól. A gyomortartalom turmix állagú ételpéppé válik, mely a vékonybélbe jut tovább. A gyomor kiürülése kb. 4-6 órát vesz igénybe.
2014. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ezeken a nagy utasszállítókon nem szokás csandázni. :-)
2014. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha a felszállás előtti 6 órában nem eszel, akkor nem lehet gond.
2014. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arról tudok nyilatkozni, hogy műtét előtt milyen időintervallumok érvényesek, hogy a beteget üres gyomrúnak tekinthessük (azt hiszem, nincs messze a valóságtól). Felnőttnél szilárd tápláléknál és tejnél-tejtermékeknél 6 óra, víz ill. tea esetében 2 óra. Bizonyos betegségek ill. állapotok ennél lassabb gyomorürülést okozhatnak (pl. cukorbetegség, terhesség).
2014. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. aug. 31. 15:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Megfogadtam a tanácsokat és bejöttek. Most, hogy már repültem, kiderült, hogy nem bírom, egész úton rosszul voltam, de mivel üres volt a gyomrom, nem volt semmi gond. Még egyszer köszönöm a segítségeket.
2014. dec. 6. 14:40
 7/7 anonim válasza:
Lehet az éhségtől voltál rosszul.
2017. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!