Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vega vagyok, hogyan pótoljam...

Vega vagyok, hogyan pótoljam az állati fehérjét?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Tudom h ez nagyon nem helyes, de eddig sehogyan nem pótoltam a fehérjét. Most komolyan elkezdtem sportolni és ugy erzem ez szükséges lesz ahhoz h minden tökéletesen menjen. Egészen kis korom óta (7-8éves kormom) nem eszek húst (állatok iranti szeretet miatt).

Ki szeretném kérni a véleményetek h ti milyen módszereket tudtok ajánlani.

esetleg ebből milyen hátrányom szarmazhat (h eddig nem ptoltam, stb) ?!



2014. szept. 8. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha normálisan eszel, akkor eszel fehérjét, nem pótolni kell, hanem bevinni. Tojást, tejterméket eszel? Mert ha igen s jelentős mennyiségben, akkor simán megvan, ami kell.


Vegánoknál trükkösebb, de ebbe most nem megyek bele.

Pusztán a megfelelő fehérjebevitel elérése nagyon könnyű (többszáz grammokra nincs szükség, de egyesek azt gondolják, hogy igen), inkább a lizinre kell figyeni (ez az egyik eszenciális aminosav, amiből a növényekben tipikusan kevés van, kivéve a hüvelyeseket).


Ha tényleg túl kevés fehérjét viszel be, akkor természetesen izmot vesztesz, mert a testnek valahonnan szereznie kell fehérjét s mivel direkt nem tárol ilyesmit, izmot kell bontania.

Kb. napi 30g alatt pedig már a nitrogénegyensúly is felborul, ami nem tudom pontosan, hogy mit jelent, de semmi jót. Persze egy böjtnaptól nem lesz semmi, csak a rendszeres fehérjehiánnyal van baj.

2014. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!