Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jelent az, hogyha valaki...

Mit jelent az, hogyha valaki "kórosan szomjas"?

Figyelt kérdés
Oké, sokat iszik, de nagyjából mennyit naponta?

2014. szept. 10. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 2 liter vizet naponta, ha minden rendben.

Ha egyfolytában szomjúságot érez valaki, akkor meg kell nézetni a vércukor szintet, mert leginkább a magas vércukor okoz olyan tünetet.

2014. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, aki cukorbeteg, az 4-5-6 liter vizet is megihat. De vannak ennél extrémebb esetek, egy vazopresszin nevű hormon hiányában akár 15-20 liter vizelet is ürülhet naponta, és ezt pótolni kell.
2014. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek, mert eddig akármennyire is nem egészséges, elég volt naponta 1, maximum másfél liter folyadék, de ez nemrég megváltozott, és ma is már lassan 3 liternél tartok...
2014. szept. 10. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha gyanakszol, akkor minél hamarabb menj el a háziorvosodhoz, aki elküld laborba, hogy kiderüljön. Minél hamarabb kiderül, annál hamarabb lehet elkezdeni kezelni.
2014. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 10. 21:52
 6/10 anonim válasza:
én 7-8 litert ittam annó mikor kiderült hogy baj van a pajzsmirigyemmel, aztán igaz nem erre a bajra de kaptam egy ismerőstől kaukázusi kristálygombát és amióta iszom az abból készített limonádét azóta max 2,5 litert iszok
2014. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 3 liter semmi, ha baj van, akkor minimum 5-6 litert megiszik az ember.
2014. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

óvatosan a literekkel...

figyelembe kell venni az elfogyasztott levest, teát, tejeskávét, kakaót, stb..külön csak víz, vagy ital az még hozzájön.. ha így két liter fölött vagy, akkor először is miért? sokat futsz, vagy nehéz munkát végzel, melegben dolgozol, stb..ha nem, akkor doki.

2014. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Orvosi kivizsgálást mindenképp javasolt csináltatni, ha viszont nem találnak semmit, akkor az is lehet, hogy a szervezet ennyi vizet igényel, például sportolóknál, nehéz fizikai munkát végző személyeknél ez teljesen általános.
2014. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, még iskolába járok, nem nagyon sportolok. A majdnem 3 liter folyadékot vízből és egy bögre tejből számoltam ki.
2014. szept. 11. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!