Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől magas a vércukrom?

Mitől magas a vércukrom?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt magas volt a cukrom,inzulinoztam magam.Szülés után elvették az inzulint.A diabetológus azt mondta elsősorban a nagy súlyom (172cm/85kg)a magas cukrom oka.Elkeztem az Atkins diétát,ami ugye csak napi 20g szénhidrátot enged bevinni.A kilók mennek is le,de a cukrom továbbra is 9-10 körül van.Nem értem ha a szervezetembe alig viszek be szénhidrátot,mitől lehet mégis ilyen magas a cukrom?
2010. jan. 20. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet még a súlyfeleslegedtől, hogy magasabbak a cukraid. De ha lemész 70 kilóra és akkor is magas lesz, akkor viszont kezelésre szorulsz. Figyeld addig a cukrodat, mert nem játék. Ja és a diéta alatt, ha 10 fölé megy keresd fel a háziorvosodat, vagy menjél vissza ahhoz az orvoshoz, aki inzulinra állított.
2010. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A magas vércukortó.
2010. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem szerzett,hanem örökletes diabétesz.Lehet,hogy eddig is magadban hordoztad a hajlamot rá,és most jött elő,mint betegség.Ha volt a családodban,vagy van cukros,akkor ez is valószínű.
2010. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha mostanában túl sok édeset ettél, akkor attól. Nem kell azonnal diabéteszre gondolni. Ha én is elengedem magam a cukros dolgokat illetően, utána nekem is magas.
2010. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!