Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevesebbet eszem, mint korábba...

Kevesebbet eszem, mint korábban. Ez baj?

Figyelt kérdés

Mostanában kevesebbet és egészségesebben eszem, mint korábban. Ami alapból jól hangzik, csakhogy korábban imádtam enni, főleg édességeket.

Tudni kell, hogy egyébként is elég normálisan táplálkozó, plusz vegetáriánus vagyok.

Mostanában nem kívánom a főtt ételeket, ezért legtöbbször salátát eszem valamivel (túrófasírt, falafel stb)

Reggelire pedig szendvicset (ezt is csak akkor kívánom, ha sok zöldség van benne, sajt stb)

Az édességeket nem igazán kívánom újabban. A péksüteményekre rá sem bírok nézni, csokit ritkán eszem (ha valaki vesz), de csak keveset, és nem is esik nagyon jól.

Ami új: majdnem minden reggel iszom h@zi narancslevet, és édesítő helyett kevés cukrot teszek a kávéba, de nem is iszom annyit. Plusz próbálok több vizet inni. Ezen kívül majdnem mindennap eszem egy Proteinporral tuningolt joghurtot, mert amúgy nem mindig jönne össze normálisan a napi fehérjebevitel.

Vagy 3x eszem naponta, de van, hogy vacsorára már nem is kívánok semmit.

A kérdés nem provokáció akár lenni, tényleg félek, hogy beteg vagyok. Vagy csak valamiért épp változók az ízléses, esetleg pszichésen változtam... Nem tudom.

Azt eddig nem vettem észre, hogy fogytam volna.

Volt mással is így? Szerintetek van sanszom a betegségre?



2014. okt. 17. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

nincs, ez teljesen normalis, orulj neki.


Fogyni persze csak akkor fogsz ha kaloriaminuszba kerulsz, ha valaki egeszsegesebben kajal meg nem jelenti hogy feltetlenul fogyni is fog.

2014. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a problémád, hogy nem kívánsz édességet? Cserélhetnénk :P


Ha tudnád, hogy az én ízlésem mennyit változott... Táplálkozás terén, úgy látszik, könnyen megy az ilyesmi. Nincs ezzel semmi baj, ha nem egészségtelen irányba mész el :)


Régen sok tésztát ettem, a kenyérrel nem tudtam sokat kezdeni (nem laktatott fél kiló se), de azért sütöttem s valamivel ettem. A párom gyakorlatilag kenyéren élt.

Ma már egyikünk sem eszik glutént, mindez hirtelen váltással... Szerintünk ez így jó :)

A régi százalékaimat nem ismerem, de durván zsírosabban eszem, mint rég, ami jó, szimpatizálok a szénhidrátszegény táplálkozással, bár azért viszonylag sok zöldséggel (sose tudom, napi 50-70 deka az soknak nevezhető? nem tartom annak, de van, aki ennyit sem eszik s azért ez már mennyiség. van azért, amikor még ennyi sincs meg, kicsit trükkös az étrendem), plusz illik hozzám az új életmódom.

De talán túl sokat írok magamról. Csak példának akartam, hogy az ember rengeteget tud változtatni a táplálkozásában s ez még nem gond.

Sose mértem, de szerintem gyakran jóval ezer kalória fölötti vacsoráim voltak rég, persze tésztásak és zsírosak. Manapság van, hogy nem vagyok éhes este (ahhoz azért rendes ebéd kell :)). Édességet ma is eszem, de szénhidrát alig van benne. A kávémat nem édesítem és kész, ez elég forradalmi változás nálam :)


S a testem egészen máshogyan reagál a régi szénhidrátdús ételekre, amiken rég éltem. Elszokott tőlük. Ez is normális.


Fogyáshoz pedig kalóriadeficit kell, én se fogyok, csak ha nagyon keményen koncentrálok, hogy kevesebbet egyek.

2014. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!