Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen étkeztem-e tegnap?

Egészségesen étkeztem-e tegnap?

Figyelt kérdés

nem igazán vagyok a témában, csak szeretném tudni, mennyire járok jó úton, illetve mások fontos szempont, hogy a naponta ételre szánt költség átlagosan ne haladja meg az 1000-1300 forintot.

Tegnap: reggeli: tej+gyümölcsdarabos müzli

tízórai: 2 db körte és 1 db narancs

ebéd: 7 db banán + 2 db alma, és rizs önmagában

uzsonna: 2 egyszerű szendvics (vaj+paprika, pulykamell szalámi+sajt)

vacsora: müzli


előre is köszönöm a véleményeket, esetleges tanácsokat!



2014. okt. 17. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

7 db banán???? Komolyan? Vagy csak elírtad?

A rizshez jó lett volna valami husi.

2014. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

aha 7 db :D 200 ft/kg-os áron gondoltam most kell enni :d

igen, csak olyan drága a csirkemell :S

2014. okt. 17. 18:30
 3/11 anonim ***** válasza:

nem, szinte semmi értékes tápanyagot nem vittél be (müzli max. reggelre oké, de nem minden reggel, ha a cukros gagyi változatot eszed, az ráadásul szart sem ér, gyümölcs max. tízóraira oké)

zöldséget és húst nem ettél, kb. 0 fehérjét ettél egész nap (pár szelet szalámi az lófing, húst se nagyon látott)


ha már úgyis netezel, akkor erőltesd meg magad, és keresgélj, rengeteg blog és oldal foglalkozik egészségtudatos táplálkozással

2014. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jesszus, én kipukkannék 7 db banántól. Ez biztosan nem egészséges.
2014. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oké, köszi a választ, nem értem miért olyan fontos a fehérje, nem akarok én izmot építeni!
2014. okt. 17. 18:32
 6/11 A kérdező kommentje:

miért nem egészséges ha 7 db banánt megeszek egyszerre?

Tapasztalataim alapján anyagcsere gyorsító :)szóval inkább ajánlanám

2014. okt. 17. 18:33
 7/11 anonim ***** válasza:

7 db banán kb 700kcal:) Jó sok szénhidrátot tartalmaz,én mondjuk úgy tudom, hogy hasmenésnél kell banánt enni, mert székletfogó.


Ha drága a csirkemell(amit megértek) akkor ehetsz a rizshez tojást vagy 2 db csirkecombot sütsz le natúran, bőr nélkül, így nem fog a zsír sem kisülni.


Vacsorára műzlit ne egyél, reggelinél cukros izét cseréld le zabpehelyre és magad keverj hozzá gyümölcsöt és/vagy olajos magvat.

2014. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A banánt én is székletfogóként ismerem :)
2014. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A banánnal különösebben nincs bajom (főleg, ha alkalmi dolog. nekem is volt tavaly egy 6 banános napom, nem tudom, mi a fura ebben. még csak jól se lehet tőle lakni rendesen), de Te szinte csak szénhidrátot ettél.

Olvass utána, a testnek KELL a fehérje, nemcsak az izomépítéshez... S ha már itt tartunk, a zsír is, nem tudom, abból megvolt-e a 3-4 deka, ami igencsak minimális szint, lehet, hogy igen, a szendvicstől függ.


A gluténnel nem szimpatizálok. A gyümölcsbe bele szoktak kötni a sok cukor miatt, nos, túl sok ember él túl jól nem kicsit gyümölcsre alapozó étrenden ahhoz, hogy én jogosnak érezzem azt, hogy belekössek. Viszont elgondolkodnék, hogy miből lesz hiánya a testemnek így. Az állati fehérjék azért ott vannak, de nem tudom, mekkora mértékben...

2014. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A feherje letfontossagú,es nem csak az az izmaidban van.


Masreszt az izmok kellenek mert azok stabilizaljak a csontjaid es adnak format a testednek. Nagyon fontosak hogy 35 eves korodra ne csússz szet mint egy rongybaba,ne legyen ronda tartasod es ízületi fajdalmaid..mert akkor keső kesz valtoztatni

2014. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!