Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valaminek a tünete a...

Lehet valaminek a tünete a folytonos szomjasság?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy néhány hete állandóan szomjas vagyok. Próbáltam már mindenfélét, teát, csapvizet, ásványvizet, semmi sem oltja a szomjamat, csak néhány percre. Néha már fáj a hasam a benne lévő sok folyadéktól. Lehet ez valamilyen betegségnek a tünete?
2010. jan. 24. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbetegség egyik tünete.
2010. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Folytonos szomjúság érzet lehet a diabétesz/cukorbetegség kezdeti jele is.
2010. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj el orvoshoz és nézess vércukrot, mert ez a magas vércukor-szint egyik tünete.
2010. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap amúgy is el kell mennem a háziorvosomhoz, majd beszélek vele erről. Gondolom úgyis elküld vérvételre.
2010. jan. 24. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a tünet gyakori vizeletürítéssel is együttjár, egészen biztos a cukorbetegség.
2010. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Folytonos szomjúságérzet, gyakori vizelés, acetonos lehelet = cukorbetegség.

Nézesd meg magad a biztonság kedvéért.

2010. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az egyik barátom azt mondta, hogy sok esetben amputálni kell a cukorbetegek valamelyik végtagját, vagy megvakulnak. Ez igaz?? Mekkora ennek a valószínűsége?
2010. jan. 24. 15:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz! Ne aggódj! Ez csak súlyos, elhúzódó, inzulinos cukorbertegeknél fordulhat elő. De már ezen is lehet segíteni pld. a sonoterápiával, ahol a hajszálereket /főleg a végtagokban okozzák a hideg érzést/ tágítják és így nem kerül sor az amputációra. Ha normális kezelést kapsz és betartod a diétát, akár 100 évig is elélhetsz vele.
2010. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hű köszönöm, már kezdtem megijedni. Bár még nem biztos, hogy cukorbeteg vagyok, de a biztonság kedvéért megvizsgáltatom magam. Lehet, hogy csak hipochonder vagyok xD
2010. jan. 24. 15:15
 10/11 anonim ***** válasza:
A cukor nagyon alattomos betegség, nagyon vigyázni kell vele. Azzal vitatkoznék, hogy az inzulinos betegeknél fordul elő. Nagyapám is cukorbeteg volt, apám is az. Mindkettőjük először csak gyógyszert szedett és diétázott. Mindkettőjüknél az lett a vége, hogy tönkrementek a hajszálerek és mikor valamiért sebes lett a lábuk, akkor nem gyógyult meg, sajnos mindketten elvesztették 1-1 lábukat. Apámnak mellette tönkrement a szeme (a cukor és a magas vérnyomás miatt zöldhályogja van), tönkrementek a szívkoszorúerei (az egyik teljesen el van záródva, nem tudtak vele mit kezdeni, a másikat sikerült kitágítani). Meg vagyok róla győződve, hogy ha nem ágáll annyit az ellen, hogy "szurkálja magát" és előbb átáll az inzulinra meg a napi vércukor mérésre, akkor ez nem következik be. De a cukor a vesét is képes tönkretenni: túl magas vércukor szint esetén ugyanis elkezdi azt kiválasztani. Az pedig sajnos túl nagy molekulájú ahhoz, hogy erre sokáig képes legyen. Sajnos nem olyan ritka szövődményes ezek.
2010. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!