Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételt kellene fogyaszta...

Milyen ételt kellene fogyasztanom?

Figyelt kérdés
Vashiány esetén milyen ételt kellene fogyasztania az embernek hogy ez az állapot ne romoljon jobban?

2014. okt. 19. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha már hiány van, akkor szerintem direkt vasat kéne szedni, a jövőben persze koncentrálni kell a vastartalmú élelmiszerekre. Ezekre rá lehet guglizni, én most nem keresem elő s nem tudom fejből a legfontosabb vasforrásokat (rémlik a máj és a zöld leveles zöldségek, de sok egyéb van, az olajos magvak is jók szoktak lenni ásványi anyagokban).
2014. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Puffasztott amarántot vegyél! Két evőkanál reggelire, tejbe, joghurtba, gyümölcslébe. Két hét alatt a 6 szorosára viszi a vasat.
2014. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Egyébként, sóska,spenót, májfélék, brokkoli..ezeknek magas a vastartalma.
2014. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
2014. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kim Bo Mao ***** válasza:
A 3. válasz szuper, ha nem tudsz vasat szedni külön. Nekem is volt ilyen problémám és én nem szedhettem vastablettát mert mindegyikre érzékeny voltam. Úgyhogy maradt a máj, spenót és a több leveles zöldség. Nyers petrezselyem még nagyon jó.
2014. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
+Cékla, vörös húsok, gránátalma, olajos magvak.
2014. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Naponta 1 dl vörösbor, nekem bevált. :)


Vörös szőlő, cékla, piros gyümölcsök, hal, máj, vörös húsok, spenót, sóska...

2014. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én vagyok a 2.3.4. válaszadó :)

3 napja kezdtem el az amarántot... jelentősen jobban érzem magam. Én már nagyon ki voltam merülve, semennyi alvás nem volt elég. Ma már viszonylag könnyen ment! Szerintem próbáld ki!

2014. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!