Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak, ha gyakran 1-2 hétig nem eszem zöldséget/gyümölcsöt, húst és főtt ételt?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran előfordult már, hogy azon kaptam magam, hogy két hétig semmilyen gyümölcsöt és zöldséget nem ettem, minőségi húst pedig (itt a halra, csirkére gondolok) még régebben nem. Heti kb. egyszer szoktam marhahúst vagy sertéshúst enni rántott formában, ami lehet, hogy jobb, mint a semmi, de szerintem nem túl egészséges az sem.

Főtt étel azért gyakrabban van, heti egyszer-kétszer minimum, ez gyakran krumpli vagy tésztaétel, ritkábban fagyasztott zöldségek (tök, zöldbab, borsó, spenót).

Sajnos még csak nemrég jöttem rá, hogy ez nem épp a legjobb út, de sajnos ez az életmód már gyerekkorom óta így megy, és egyszerűen elfelejtem, hogy kellene gyümölcsöt/zöldséget enni, sosem kívánom meg, ha meg változtatni próbálok, akkor ezeknek az egészséges életeknek az ízét üresnek érzem, valószínűleg a mesterséges adalékanyagok és a megszokott műízek hiánya miatt. Az ízek és az ételek élvezetének hiánya miatt fáradt és lehangolt vagyok, ha ilyen életmódba kezdek. Már 3x próbáltam komolyabban életmódot változtatni, de egy-két hétnél tovább nem bírtam, mindig visszatértem a gyorskaja-kenyér felvágottal/virsli-tészta-pékáruk-krumpli (főleg sütve)- variációhoz. Az étrendemet így gyakorlatilag 80%-ban a szénhidrát teszi ki, amit rendszertelenül viszek be. Sosem voltam túlsúlyos, sőt inkább sovány (genetika miatt, de sportolok is kedvtelésből)

Szóval a kérdésem az, hogy milyen komoly (vagy nem komoly) következményei lehetnek ennek az életmódnak, illetve vissza lehet-e még fordítani, ha valamit okoztam ezzel.

Még csak 18 éves vagyok, hátha még nem késő változtatni.



2014. szept. 4. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Még nem késő változtatni, nyugi, csak ne add fel egy hét után...

A vitaminhiányos étrendbek olyan következményei lehetnek, mint szottyos lesz a bőröd idő előtt, hullhat a hajad, töredezni fog a körmöd, romolhat a látásod, vérszegény leszel, a májadat ki fogja csinálni a sok "E betű", a beleidről nem is beszélve. A hasad fájni fog, emésztési gondjaid is lehetnek az évek előrehaladtával, valószínűleg a beled tele van lerakódott szeméttel. Rosszabb esetben eljuthatsz egy vastagbélrákig vagy gyomorfekélyig.

Ha szinte csak szénhidrátot viszel be, fehérjét meg alig, akkor minimális izomzatot nem lesz képes a szervezeted előállítani.

Ha nem változtatsz, egész életedben fáradt leszel, kialvatlan, életunt és karikás szemű.

Ha nem tudsz rendszeresen zöldséget, gyümölcsöt enni, akkor legalább valami hosszan felszívódó multivitamint szedj.

2014. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mihamarabb érdemes ezekről a gyorskajákról leszokni!Mégpedig azért mert ahogy te is irtad műizek.Én tizszer jobban megeszem anyuci paszuly-krumplilevesét mint egyszer is egyek egy Mekis kaját.Mégpedig azért mert az anyuci levesei sokkal egéségesebbek mint a Mekis kaja.Nemtudhatod,hogy a Mekis hamburgerbe mikori a hús ugyebár.Ezekkel az anyagokkal csak mérgezed magad.Probálj meg minden nap LEVEST enni hisz az elengedhetetlen(már az emésztés szempontjábol is.)Azán valami főt ételt paszulyt,krumplit.
2014. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tényleg változtatnom kell.
2014. szept. 4. 17:54
 4/6 anonim ***** válasza:

" Milyen következményei lehetnek annak, ha gyakran 1-2 hétig nem eszem zöldséget/gyümölcsöt, húst és főtt ételt? " - Minden fontos ételcsoportot kihagysz a táplálkozásodból, így nem sok jó származhat belőle.


" Heti kb. egyszer szoktam marhahúst vagy sertéshúst enni rántott formában, ami lehet, hogy jobb, mint a semmi, de szerintem nem túl egészséges az sem. " - A heti egyszeri alkalom tényleg kevés és a rántott verzió nem ideális.


" Főtt étel azért gyakrabban van, heti egyszer-kétszer minimum, ez gyakran krumpli vagy tésztaétel, ritkábban fagyasztott zöldségek (tök, zöldbab, borsó, spenót). " - A krumpli vagy a tésztaétel felér a semmivel minőségi és tápértéki szempontból.


" Sajnos még csak nemrég jöttem rá, hogy ez nem épp a legjobb út, de sajnos ez az életmód már gyerekkorom óta így megy " - Sajnos abba kell hagynod kifogásokat keresni, hogy " sajnos " miért megy valami rossz irányba, a gyerekkori rossz beidegződésekből nem gyűjteményt kell készíteni, hanem meg kell őket oldani.


18 évesen még semmiképpen nem késő ezen változtatni, de ne húzd tovább az időt, úgysem lesz egy álommenet, ezt el is felejtheted, de idővel ráfogsz jönni, hogy megérte megdolgoznod az egészségedért.


Én is tapasztalatból írok, nekem is voltak helytelen gyerekkori szokásaim, ezeket nehéz megváltoztatni, mert nagyon mélyen az emberbe vannak rögzülve, de nincs kifogás: vagy változol, vagy elviseled a következményeket.

2014. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az van, hogy a kis sejtjeid ebből a xarból próbálnak építkezni, amit eszel.

ennek nagyon súlyos következményei lehetnek, a legkülönbözőbb betegségek, mivel a test nem képes normálisan ellátni az anyagcserét (megfelelő táplálék hiányában).

valójában alultáplált vagy, ha nem is vagy sovány.

ha valami nagyobb bajod lesz, akkor tudjad, hogy nem az ég küldte rád, hanem emiatt van, ahogy eszel évek óta.

a test elég hamar képes regenerálódni, ha megkapja az esélyt.

a helyedben azonnal életmódot váltanék.

2014. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azóta már elkezdtem az életmódváltást. Most éppen spenótot majszolok. :D
2014. szept. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!