Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gabonákban lévő zsiradék...

Szintiszoli123 kérdése:

A gabonákban lévő zsiradék felszívódik, hasznosul?

Figyelt kérdés

A zabpehely zsírtartalma 7 gramm/100 gramm. A barna rizs zsírtartalma 2,7 g/100g. Ez nem hozzáadott zsír, hanem a természet "rakta bele". Ez a mennyiség felszívódik, hasznosul? Vagy valamennyi kötve marad a rostokban?

100 gramm zabpehely elfogyasztása esetén számolhatom úgy a bevitelt, mit ha 7 gramm zsírt vittem volna be külső forrásból (mondjuk lenolajból)?



2014. okt. 28. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A testépítők keményen számolják az efféle zsiradékot, úgyhogy arra tippelek, hogy jobbára hasznosul. S attól tartok, a testnél sosem lehet tudni, hogy pontosan miből mennyi szívódik fel. A zsírról még sosem olvastam ilyesmit, de sok ásványi anyag csapnivaló felszívódású s az is számít, hogy mit mivel eszel.

Speciel én rengeteg rostot és zsírt eszem s nem úgy tűnik, hogy ne hasznosulna... De nálam ugye egészen mások az arányok, így ez sem valami megnyugtató.

2014. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A testépítők sem tudják, hogy mi a helyzet ezzel.

Engem igazából a helyettesíthetőség miatt érdekel. A tápanyagbevitelem nagyrészt a makronutriensek számolásán nyugszik. Ha beviszek mondjuk 200 gramm zabot napi szinten, az 14 gramm zsír, amit beszámolok az étrendbe. Tegyük fel, hogy abból semmi nem hasznosul. Aztán váltok fehér rizsre, amiben semmi zsír, ezért én, hogy a makróimnál maradjak, hozzácsapok 14 gramm olajat, gondolván, hogy ugyanannyit eszek majd, mint eddig. Ha viszont a zabban lévő zsír eddig nem is hasznosult, akkor napi szinten 130 Kcal-al fogok több energiát bevinni,mint eddig. Ez pedig már számottevő.


A sok rostból, amit fogyasztasz mennyi a gabonarost és mennyi a zöldségrost?

2014. okt. 28. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért ne hasznosulna?
2014. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mert félő, hogy a gabonarostok nem engedik felszívódni. Sőt, attól tartok, a gabonarostok még a hozzáadott zsiradékból is kötnek meg. Mi a helyzet ezzel?


Tehát a kérdés:

A CH és zsír felszívódása terén 100 gramm zab egyenlő 83 gramm fehér rizs + 6-7 gramm lenolaj?

2014. okt. 30. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!