Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely állatfaj hasonlít leginká...

Mely állatfaj hasonlít leginkább az emberi fajra és azon faj egyedeinek milyen a táplálkozása? (+kép)

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mostanában a táplálkozáson, hogy nekünk embereknek valójában az egészségünk szempontjából mi volna egészen pontosan a helyes étrend. Belemerültem picit az anatómiába is. Utánaolvastam, hogyan működik az emésztés folyamata, mi történik a gyomorban, a belekben stb...


Ez itt: [link] egy táblázat, ami részletezi a ragadozók, a mindenevők, a füvet legelő állatok, a gyümölcsevő főemlősök és végül az emberi test adottságait.


Ez alapján tehát: Mely állatfaj hasonlít leginkább az emberi fajra és azon faj egyedeinek milyen a táplálkozása?



2014. okt. 30. 15:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem annyira értünk egyet, a tiramisu cukor, tej, glutén, én meg nem enném. Ezek számomra már nem ételek. A sárgarépa jó cucc (bár sok más zöldséget jobban szeretek), csak mással kell keverni. Az nyersvegán zöldségfasírtokban pl. remek, de egy csomó főtt zöldségételbe is alapvető, finom, édeskés, a kedvenc brownie-mban és a répatortában is van, mind igen ízletes étel. A répa pont egy finom, kifejezetten édeskés zöldség (igaz, szinte minden zöldség fantasztikus és kívánatos), bár ahogy írtam, magában én se enném. Sütve már kellemes, de ott is szeretem másokkal keverni.

De ez mind ízlés és kisebb részben elhatározás kérdése.

2014. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

én nyersen is elrágom néha, amikor fejbe kólint az egészségtudatosság gondolata :D

de sütőtökös muffinba is remekül passzolt, ill. párolt zöldségköretbe brokkoli, karfiol mellé is készítem

szóval én is szeretem sok más zöldséggel együtt


alapvetően az a KÉRDÉS CÉLJA TEHÁT VISSZAKANYARODVA A LÉNYEGHEZ, hogy:


Véleményetek szerint az emberi faj emésztését tekintve (nyálunk összetétele, gyomrunk, bélcsatornáink stb) milyen ételeket kellene, hogy fogyasszon és mik azok a civilizáció folyamatában kialakult, nem életfeltételes ételek, amiket készítünk, eszünk mi emberek, pedig a hozzánk hasonló emlősállat kollégáink nem?

2014. okt. 31. 16:01
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ugyanazok az ételek tesznek jót nekünk, amiket enni tudnánk ha most kiszabadulnánk egy civilizáció mentes erdőbe/mezőre. Tehát mit találnánk, ami csillapítaná az éhségünket és képesek lennénk megenni? Gyökereket, füveket, madártojást, gyümölcsöt, magokat, kisebb állatokat, csigát, békát, halat, gombát, ilyesmit.
2014. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mivel mindenevők vagyunk, s bizonyítottan elvagyunk sokféle étrenden, szerintem együk azt, amit akarunk... Kivéve esetleg az emberhúst (bár arra azért gusztus kell), mert mégis.

Aztán legfeljebb nem lesz egészséges, de mindenki eldöntheti, hogy milyen étrendet követ...

2014. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha megnézzük az anyatermészet más alkotásait eléggé egyértelmű, hogy minden faj számára az az ideális étel amit manipuláció nélkül meg tud enni és emészteni. Az embernek a zöldségek, gyümölcsök, tojás, férgek, rovarok, ilyesmik. Ezeket könnyedén meg tudjuk szerezni és feldolgozás nélkül képesek vagyunk megenni, nem leszünk betegek tőlük. Viszont mivel mi elértünk egy magasabb intelligenciát már nem ösztönösen táplálkozunk, hanem döntünk arról mit eszünk, a kíváncsiság is hajt minket, bármit megeszünk amivel az emésztőrendszerünk megbirkózik, viszont ehhez durván elő kell készíteni és fel kell dolgozni a húsokat például, ezért bár meg tudjuk enni, semmiképp nem sorolnám az "ideális" étrendünkbe.


Ha a népcsoportokat nézzük a legrövidebb életkoruk az eszkimóknak van, nem tudom sokan miért példálóznak éppen velük mint egészségesen élőkkel.

A leghosszabb átlagéletkorúak a hunzák ha jól tudom, sokat vizsgálták a tudósok a századforduló környékén őket, mert kíváncsiak voltak, mi lehet a hosszú élet titka és arra jutottak, hogy csakis az étrendjük lehet a felelős, másban nem különböznek a többi néptől.

2014. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!