Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberi szervezet naponta...

Az emberi szervezet naponta átlagosan hány gramm cukrot képes tárolni (izmokban, májban) anélkül, hogy zsírrá alakítani?

Figyelt kérdés
Illetve ezt sportolással mennyire lehet kitolni? Mennyire ürülnek ki az izmok glikogénraktárai, és ilyenkor mennyit tudnak befogadni?

2014. aug. 13. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Edzés után jól kajálj be sok szénhidrátot, oda fog menni.
2014. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szintiszoli123 ***** válasza:

"naponta átlagosan" semennyit. Attól függ, mennyi ürül, az meg a mozgás függvénye.


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5542..

#3-nál leírom, mennyit tud befogadni.


A többi komment is érdekes.


"Mennyire ürülnek ki az izmok glikogénraktárai" - ezt nem tudjuk, de 1 óra intenzív súlyzós edzéssel kb. teljesen.


Ha tudnánk, mikor mennyire vannak feltöltve a raktáraink, nem lenne kövér ember és lehetséges lenne zsírmentesen tömeget növelni, mert mindig csak annyit ennénk, hogy visszatöltsük, amit elégetünk.

Más kérdés viszont, hogy az izomépítéshez szükséges kalóriaszufficit milyen glikogén raktár töltöttségi szintet feltételez. Vagyis szükséges-e, hogy a glikogén raktárak túlcsorduljanak. Ha nem, akkor lehet zsír felszedése nélkül is tömeget növelni (persze csak elnméletben). De ez már más tészta.

2014. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy kb 1 óra edzés meríti le a glikogén raktárakat. Nehezet kérdezel, most nincs időm napokat eltölteni vele, hogy utánanézzek, de szerintem ki lehet tolni ezt az értéket is, legalábbis ha abból indulok ki, hogy a zsírsejtek az izmokhoz vándorolnak, ha sokat edzel, vagy hogy az izomsejtek terhelés hatására megnőnek. A szervezet általában igyekszik alkalmazkodni az igényekhez.
2015. márc. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!