Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely állatfaj hasonlít leginká...

Mely állatfaj hasonlít leginkább az emberi fajra és azon faj egyedeinek milyen a táplálkozása? (+kép)

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mostanában a táplálkozáson, hogy nekünk embereknek valójában az egészségünk szempontjából mi volna egészen pontosan a helyes étrend. Belemerültem picit az anatómiába is. Utánaolvastam, hogyan működik az emésztés folyamata, mi történik a gyomorban, a belekben stb...


Ez itt: [link] egy táblázat, ami részletezi a ragadozók, a mindenevők, a füvet legelő állatok, a gyümölcsevő főemlősök és végül az emberi test adottságait.


Ez alapján tehát: Mely állatfaj hasonlít leginkább az emberi fajra és azon faj egyedeinek milyen a táplálkozása?



2014. okt. 30. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mindenevőnél nem stimmelnek a leírások, gondolj a disznóra, az is mindenevő. Szerintem az ember táplálkozása legjobban a disznóéra hasonlít.
2014. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem ne állatfajokba gondolkodj, mert az akkor is egy másik állatfaj, ha mindenevő. Egyébként a bonobó csimpánz a legközelebbi rokonunk, de tőlük is egy jó ideje külön fejlődünk, szóval nem lehet azonosnak tekinteni a táplálkozásunkra vonatkozó tulajdonságainkat. Pl emésztés stb...vannak apró eltérések, amik akár fontosak is lehetnek.


Olyan embercsoportokat kell megnézni, akiknél ritkán fordulnak elő a mai civilizációs betegségek, és az ő táplálkozásukat kell alapul venni.


Pl. eszkimók, pápua új-guineai bennszülöttek, vagy hasonlók.


Én áttértem a paleolit személetű táplálkozásra, aminek pont ez az alapja, a ma élő még egészséges népcsoportok táplálkozása illetve a genetikánkban meghatározott emésztési sajátosságaink, és azóta nagyon sokat javult az egészségi állapotom, meg a kinézetem is. Nem akarlak rábeszélni, de nekem nagyon bevált.

2014. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Az eszkimókat nem kell alapul venni. Akik a civilizációtól elzártan élnek, elég egyoldalúan táplálkoznak (kevés növényi táplálék), az átlagéletkoruk is mindössze 35-40 év. Így jóhogy ritkábbak a civilizációs betegségek náluk, hiszen jóformán meg sem érik hogy azok tüneteket produkáljanak.
2014. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát a nagy táplálkozáskutatók sem éltek tovább, mint az átlag ember. (pl. Bicsérdy Béla, akkoriban még nem volt ennyi műkaja na és mire vitte vele?) Szóval szerintem nem kell olyan nagy feneket keríteni a dolognak.
2014. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem hiszem, hogy mindenkinek ugyanaz az étrend jó, hiába vagyunk mindannyian emberek. Szerintem a saját testünkkel érdemes konzultálni, hogy mit szeret, nem ráerőltetni valamit. Már ha eléggé jó vele a kommunikáció. Viszont viszonylag tág körben választhatunk, mivel elég jól elélünk egészen sokféle étrenden.


Még az emberi fajon belül is elképesztően más étrendek vannak, simán lehet találni csoportokat, amik étrendjében semmi közös nincs (van, aki csak növényt eszik s van, aki csak állati eredetű ételt)...

S a főemlősök nagy része is úgy táplálkozik, ahogy mi nem tudnánk és utálnánk is azt. Túl messze vagyunk tőlük. Az ember nem élne meg füvön és kesernyés gyümölcsökön. Persze vannak mindenevők is köztük, sőt, simán esznek más főemlősöket is. Hogy konkrétan mely főemlős áll hozzánk igazán közel, azt már nem tudom.

2014. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Igen, nem mindenkinek jó ugyanaz az étrend, de nyilván vannak olyanok amik viszont senkinek sem jók. Pl a sok cukros nass, üdítő, gyorskaja stb. Már az is tök jó, ha ezeket kiiktatja az ember az étrendjéből.


Egyébként a megfelelő táplálkozástól nem feltétlen él tovább az ember, csak mondjuk jobb minőségben tölti el azt a kis időt. Mert adott esetben nem kell gyógyszereket szedni, több energiája van dolgokra, mozgékonyabb mert nem túlsúlyos, nincsenek egyéb életminőséget romboló panaszai, például. "Helytelen" táplálkozással is el lehet vegetálni 70-80 évig, csak hát nem biztos, hogy azt annyira lehet élvezni. Szerintem inkább ez a lényeg. :-)


Érdemes kipróbálni mi a jó Neked, de az összes táplálkozási irányzatban egy közös, a sok cukor, fehér liszt és műkaja nem szerepel az étlapon.

2014. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Éppen ez a baj, hogy a helytelen táplálkozással élvezi az ember az életet. Egy finom torta, egy nagy tál csülök, egy nagy sonkás pizza fel tudja dobni az átlagember napját. :) Szóval van aki azt nevezi minőségi életnek és belehalna ha répát és káposztát kellene ennie napi szinten. :) Most nem magamról beszélek, de a nagy átlag ilyen.
2014. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tényleg! :-)


Viszont ha rájönnének az emberek, hogy élvezetet nem csak az evés (meg a szex) nyújt kizárólag, akkor még igaz is lehetne amit írtam.


De már ez kezd bonyolult témává válni. :-)

2014. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#6: Ebben egyetértünk, van, ami senkinek sem jó :) Az ilyesmiket én is elhagytam, plusz még egy csomó mást :)


Hmmm azért az élvezet igencsak fontos, s az étel élvezete is. Egy tőrölmetszett hedonistának hiába magyarázod, hogy annyi mást élvezhet, az az evést is akarja, sőt, a főzést is :P

Annyira jó, hogy pont a szerintem egészséges ételek általam fogyasztott része ízlik a legjobban, némi kivételtől eltekintve. Úgyhogy nálam az egészségtudatosság, a fogyás és a hedonizmus elég jól összefér. Jó, a fogyás kicsit nehezen megy, de már kezdek rájönni, hogyan kell :D


Igenis van, aki inkább él rövidebben és betegebben, minthogy lemondjom a gasztroörömökről. S ugye ez nem fekete-fehér... Meg tudom érteni, hogy valaki nem akarja élete minden napját megszorítások között élni, csak azért, mert hátha valami baja lesz. Aki látja, hogy a kenyéren, cukron, tejen, szalonnán (ez utóbbi pont teljesen normális étel, valószínűleg, de mivel nem eszem, nem kutattam utána) élő nagyszülei 90 évesen is vígan kapálnak s nincs ismert betegségük, az gondolhatja azt, hogy talán nem igaz, hogy ha megeszik heti 1 kiflit, akkor baja lesz pár év múlva (ez csak egy példa). Aztán persze lehet, hogy igen, mégse örökölt olyan géneket, rosszabb az életmódjának a mozgás része... De simán megértem, hogy valaki bizonyos pontokat megtesz, másokban nem hisz, s van olyan, hogy ha igaz, hogy az egészségtelen, azt is bevállalja, mert neki jobbnak tűnik az eredő életminőség.

Mint a viccben az öreg paraszt, akinek mondja az orvos, hogy ne dohányozzon, mert megvakul. Az pedig közli, hogy amit egész életében látott s még látna, az nem ér fel egyetlen jóízű dohányzással... Prioritások, nem mindannyiunknál ugyanolyanok.

2014. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

az ételek élvezete szerintem is fontos, és hát abban biztos egyetértünk, hogy egy tiramisut jobban élvez az ember mint egy sárgarépát :D


de lehet, hogy nem mindenkinek jelenti ugyanazt az ételek élvezete sem


pl mi van a franciák híres ételszeretetével + csinos alakjukkal? félig átsült marhahúsok, zsíros sajtok, fehér lisztes bagettek, croissanok meg más péksütik és persze a jó borok...


vagy az indiai konyha is isteni szerintem, ők jórészt vegetáriánusok és élvezik az ételeiket meg az evést és nem nagy ott sem az elhízás

2014. okt. 31. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!