Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy vegetáriánus leszek?

Lehet, hogy vegetáriánus leszek?

Figyelt kérdés
Eddig megettem a sertés,és a csirke húst.Már a sertéstől rosszul vagyok,és néha ha csirkét eszek is eszembe jut,hogy az élt.Aztán most másodszor veszem észre,hogy ettem rántott csirkét ebédre,és estére rosszul lettem,és hánytam is.Ez miért lehet?
2014. nov. 1. 17:30
 1/3 Julie S ***** válasza:

A rantott husban nem a hus a gond, hanem inkabb az olaj - ha etolajban sult. Na meg szerintem a gluten is (liszt, zsemlemorzsa), de ez a nezet megosztja az embereket. En mondjuk a liszt+etolaj kombinaciotol mindig fajo gyomorszajjal kinlodtam vagy ket-harom ora hosszat eves utan. Soha nem tudtam kihanyni, pedig neha jolesett volna, mert hamarabb szunt volna a szenvedes.


Amugy ugye azt tudod, hogy a novenyek is elnek/eltek?! Persze, nincs arcuk, szemuk, amivel rad nezhetnenek, amit magad ele kepzelhetsz, de erzo elolenyek ok is a maguk modjan. Viszont ok kepesek fotoszintetizalni, ezaltal elettelen anyagokbol allitani elo energiat, mi viszont csak elo anyagbol vagyunk erre kepesek. Semmivel nem baratibb dolog csak novenyt enni. Viszont mivel ok annyira masok, mint az allatok, igy sokan ugy gondoljak, hogy nekik nem faj, ok erre valok, stb.


A mai allattenyesztesi modszerek (hustermeles) nem epp barati, sot sokkal rosszabb szavakat is lehetne ra hasznalni. De azokat az allatokat arra nevelik, hogy megegyuk oket, semmi jo nem jut a tobbsegunek a rovid eletukben. A novenyeknel detto ez a helyzet. Szerintem ezek a dolgok egy hatar utan mar nincsenek rendben, es azon mar reg tul vagyunk. Viszont enni kell, es ha nincs masra penz, akkor ezeket esszuk. Ilyen az elet. Azzal, hogy sajnalatbol nem eszel hust, semmin nem valtoztatsz. Ha a termelesi modok zavarnanak, az ellen sem ez lenne a megoldas.

2014. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A keresletet igenis csökkenti picit az ember s ha sokmillióan teszik ezt (ahogy ez így is van), valamit már el lehet érni. Viszont akinek lelkiismereti baja van vele, az akkor sem eszik húst, ha nem érnek vele az állatok semmit, egyszerűen nem bírja elviselni, hogy ő is benne van az egészben (mondjuk más téren igenis benne van, szinte lehetetlen függetleníteni magunkat állatok megölésétől, maximum őserdei remeteként menne az. A sima vegaság főleg túl kevés, ők is élvezik az ipari állattartás eredményét az állati termékekkel, amennyiben nem csupa házi tejterméket és tojást vesznek).

Az "ezért van" engem sosem hatott meg, régen a feketék "voltak azért", hogy rabszolgaként dolgozzanak... Nekem sem az állatok halála a gond, hanem a nem-élete. Ha nem lenne ipari állattartás, s meg se születnének az állatok, akik szenvednek, az korrekt lenne. Ahogy kisebb kereslet esetén kevesebb ilyen állat születik s az is valami.


Kérdező, ha ez új dolog s azóta van, amióta így gondolkodsz, akkor ez lelki dolog lehet.

Az életet tekintve igaza van Julie S-nek, a növény is él... Bár az ember nem tekinti egy szinten levőnek a különböző élőlényeket. Engem pl. a halak sokkal kevésbé érdekelnek, mint a pókok, utóbbiakat sosem tudnám megölni, pedig elég fesztelenül viselkednek a házamban.


Nem tudom, vega leszel-e, de ha igen, akkor sem történik semmi különös. Csak ügyelj a tápanyagok bevitelére, akár vega vagy, akár nem. A mai embereknél nem mindig elég, ha eszik, amit akarnak...

2014. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Julie S ***** válasza:
#2: Persze, elvileg a kereslet hianya csokkentene, de sok millioan nem fognak egyszerre/egy idoben igy tenni. Ezen mar rengeteget gondolkoztam mas temakban, hogy ha sokan megtennenek, vagy nem tennenek valamit, akkor siman lehetne valtoztatni barmin. De valahogy ez megsem nagyon mukodik a gyakorlatban, vagyis nem igy mukodik. Elobb a szemleletet, gondolkodasmodot kell tartosan megvaltoztatni, utana jon a tobbi magatol. Ez viszont idoigenyes es sokszor generaciovaltasra van szukseg hozza. Mert altalaban melyebbrol indul a valtozas, nem csak a felszinen latszo dolgok szintjerol.
2014. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!