Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki nem bírja a kávét...

Ha valaki nem bírja a kávét de néha iszik mi baja lesz?

Figyelt kérdés
Én 17/L vagyok és teljesen kávé ellenes. Nem is szeretem az ízét sem és azokat sem értem meg akik nem tudnak felkelni nélküle. De mostanában annyi tanulni valóm van, hogy nem fér bele a napomba, sokszor este sokáig fent vagyok, de ugye előfordul hogy olyan fáradt hogy nem lehet így tanulni, de rossz jegyet sem akarok. Így néha iszok egyet egyet. De nem bírja sem az apukám, sem a nővére. Én is szédülök és rettenetesen felgyorsul a szívverésem. De néha muszáj meginni egy csészével. Mi bajom lehet tőle?

2014. nov. 4. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is felgyorsul a szívverésem és utána már egész nap nem tudok koncentrálni. Nem hiszem, hogy 17 évesen annyi tanulnivalód lenne, inkább élvezd a fiatalságot. Én modjuk nem nagyon tanultam gimiben, de ha ötösre hajtook mindenből, akkor is elég lett volna napi 1-2 óra.
2014. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha ennyire nem bírod, nehogy kipróbáld az energiaitalt. Ha NAGYON sokat iszol, kaphatsz koffeinmérgezést. De ahhoz tényleg nagyon sokat kell meginni. Ennyitől nem hiszem, hogy bajod lesz. Szerintem próbáld ki inkább a zöld teát. Kevesebb koffein van benne. Lehet, hogy neked annyi is elég.
2014. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem alapjáraton 3-4óra tanulni valóm van minden nap úgy hogy fél 5kor érek haza mindíg a különórák miatt (biosz kémia) plusz fakt, ugyanis orvosira szeretnék menni egy olyan suliból ahol nem tanítanak természettudományi tantárgyakat. Másik suliba átiratkozni meg még sokkal nehezebb lenne. Szóval én élvezném a fiatalságomat, nekem elhiheted, ha mondjuk magamra lenne normálisan időm (pl körmöt festeni nem mindíg van időm a száradással együtt, hogy normális kinézetű legyen. Barátokkal meg hétköznap kiruccani szóba sr kerül.) Azért köszi.
2014. nov. 4. 22:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak írom, hogy a zöld teát már próbáltam de nem jött be. Már mint az íze miatt. :/ energia ital hát... arrol azt hallottam csak rosszabb lesz.

Köszönöm, hogy írtál :)

2014. nov. 4. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:
de ha fél ötkor érsz haza, és 5-kor mondjuk elkezdesz tanulni, akkor mér nem végzel 9-ig?
2014. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem véletlenül jelzi a szervezet, ha valamit nem bír. Leterheli a szívet meg az egész szervezeted, és hosszútávon egyre rosszabb lesz. Később eléggé veszélyessé is válhat. Másnál akkor szokott ilyen lenni, ha rengeteg kávét iszik, nagyon fáradtan, és ebben az esetben a koncentrációt csak rontja. Mondjuk amúgy is nehezen tudom elképzelni, hogy szédülve és kalapáló szívvel könnyebben tanulsz, mint fáradtan. Igyál inkább fekete teát, vagy valami olyan enyhe serkentőt, amibe nem koffein van.
2014. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!