Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeptembertől a gyerekek...

Szeptembertől a gyerekek egészséges ennivalót kapnak az iskolában, miért kínozzák őket?

Figyelt kérdés

Mi is onnan eszünk, hozassuk, csakúgy, mint mások.


A leves sótlan, nincs benne egy gramm cukor sem. semmibe semmi zsír, párolt rizs, hús. Ízetlen.

A leves olyan savanyú volt, hogy rögtön gyomorsavam lett tőle.


És így kínozzák majd szegény gyerekeket is. Feltételezvén, ha a gyerek az iskolában egészséges ennivalót kap, akkor otthon a háztartásban is egészséges ennivalót kell főzni majd.


Egyébként ez kormány rendelet.



2014. aug. 18. 23:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Arról is szó volt, hogy az éttermekből kitiltsák az asztalokról a sót, borsot és a cukrot. Hát a nagy ló*szt.
2014. aug. 18. 23:34
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Azért, kérdező, mert hál istennek az ízérzékelés főként megszokástól függő.

TE nem érzed ezeknek a kajáknak az ízeit, mert valószínűleg erősen sós, fűszeres étkezéshez szoktál hozzá. De ez szokás kérdése.


Nagyon jól teszik, hogy nem zabáltatják a gyerekeket egészségtelen kajával, hihetetlen sokat számít a későbbi életminőség szempontjából, hogy mondjuk elhízik vagy cukorfüggővé válik-e a gyerek már korán vagy sem.

2014. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy ez nem egészséges. A zsír ellenség, de gondolom, a glutént majd nyomatják s mivel a pénz beszél, sok helyen az alapanyag se lesz minőségi (jó esetben pont de, helyi termelők s miegymás, azok szép példák)...


Halottam már erről korábban, de ezt hogyan csinálják? Gondolom, simán a menza olyan lesz, amit valami okoskák kitalálnak, de arra igazán nem kényszeríthetnek senkit, hogy járjon is... Ha pedig a gyereknek nem tetszik, úgysem eszi meg, majd vesz hazafelé valamit. Nem hiszem, hogy így kellene nevelni, de bizonyos egyértelműen jó elemeket persze jó, ha bevezetnek iskolákban, óvodákban (ne gyakori cukros édességek, gyümölcs, sok zöldség... többet nem tudok mondani, amiben szinte mindenki egyetért, hogy egészséges).


Örülök, hogy már nem vagyok iskolás. Mondjuk a menzát elég hamar hanyagoltam már általánosban is. Manapság már a legtöbb kommersz ételt meg sem eszem, de ízlésem gyerekkoromban is volt.

2014. aug. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Bár az én időmben is natúr hús lett volna a menzán, akkor nem lettem volna 11-es koromra 130kg, hogy aztán 25 évesen másból se álljon az életem, csak hogy a sok k.va felesleget leadjam, aztán meg még ki tudja mi lesz a szétnyúlt bőrőmmel meg a szétcs.szett önértékelésemmel...
2014. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A semmi zsír sem jó. Lásd zsírban oldódó vitaminok. Erre nem tudja a szervezet a saját zsírját használni.

Ha pedig valaki nem szereti így, akkor majd visz magával sót és cukrot.

Azonban az ember ízlése hozzászokik az ízekhez:

Volt egy finom sütemény, amit nagyon szerettem, és hetente többször is vettem. Aztán már semmit sem éreztem édesnek, csak azt a süteményt. Miután már csak hetente-kéthetente vettem, visszaállt az ízlelésem.

2014. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valamennyire változhat az ízlés, persze, de azért ennek is van határa. Ráadásul ha otthon normálisan eszik, akkor kisebb az esélye, hogy átáll a menzaira, úgy gondolom. Mi se szoktuk meg a menzai borzalmakat sosem, viszont felnőttként remekül lehet sztorizni belőlük :)

Egy gyerek pedig sokszor egyszerűen nem eszi meg azt, ami nem ízlik neki. Akkor sem, ha jó. Az oviban csak én ettem két pofára a finom tökfőzeléket, a többiek rá se néztek, inkább nem ettek.

No majd meglátjuk, mi lesz. Én tuti csomagolnék a gyereknek olyat, ami szerintem és szerinte is jó :) Nem szeretem feladni az elveimet, a kihívások viszont a gyereknek is jók egy szintig.

2014. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mérgezi az emberiséget. El ne higgyük, hogy olyan embereket akarnak belőlünk faragni, akik soha sem betegednek meg, mert mindig egészségesek.
2014. aug. 20. 23:19
 8/11 Katalinka87 válasza:
Szerintem ezt iskolája válogatja, hogy mennyire tudják finomra főzni az ételt. Egészségesen, sómentesen is lehet nagyon finom ételeket főzni. Biztos, hogy nem hátrány, lehet egy két szülőre és a családok többi tagjára is ráfér az egészségesebb étel. És ne felejtsük el, hogy nagyon sok olyan gyerek van, aki csak az iskolában, oviban kell enni, mert otthon nem tudnak neki adni.
2014. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Katalinka87 válasza:
* kell=kap
2014. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azóta, hogy beírtam, olvasgattam a témában. Szó sincs sómentességről, csak kevesebb sóról. Viszont a kötelező nagy mennyiségű tej- és gluténbevitellel nem tudok egyetérteni. A zsírfóbiával együtt a mostanság uralkodó, túlságosan szénhidrátdús étrend jelenik meg, ami bizonyára nem annyira rossz egyeseknek, de van, akinek az, s ha megnézzük a test működését, az utóbbi a logikusabb. Főleg, hogy a kötelezőan adagolt glutén nagyobb része még csak nem is teljes kiőrlésű, így azt se mondhatják, hogy lassan szívódik fel és nem cibálja meg nagyon a vércukrot és az inzulint. Nyilván sima cukrot is rendesen adnak majd, kisebb mértékben, igen, de még mindig többet, mint jó lenne.


Nem tudom, a döntésekben melyik lobby akarata érvényesült, s egyáltalán jóhiszeműen csinálják ezt vagy sem...

2014. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!