Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én egy 14 éves lány vagyok....

Én egy 14 éves lány vagyok. És, eléggé vékony vagyok, és sehogy sem tudok hízni. Hogy tudnék valahogy mégis hízni? Ha csak pár kg-t, azis sokat számítana. Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Én, és azóta rengeteg év eltelt, még sem tudtam hízni.

Csak akkor tudtam magamra szedni pár kilót, amikor kondiztam, de 14 éves lánynak nem kéne. Lehet, majd hízni fogsz. Sok pasi szereti az alapból vékony lányokat/nőket. (A fogyókúrás hisztit viszont tényleg nem viselik jól :)

2014. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

- Ne hagyj ki egyetlen étkezést sem! Egyél nyugodtan, élvezd ki az ízeket, és ne feledkezz meg a napi három evésről, illetve a napi kétszeres nassolásról!


- Friss, természetes és kevés adalékanyagot tartalmazó ételeket fogyassz, egyél egészségesen, és ne felejtsd ki a vitaminokat, és ásványi anyagokat sem étkezéseidből!


- Ne hagyd ki a reggelit, aminek a nap leggazdagabb étkezésének kell lennie! Energiával tölt fel, ha teljes kiőrlésű gabonapelyhet, tejtermékeket, gyümölcsöt és magvakat eszel.


- Az étkezések közötti falatozásoknak alacsony kalóriatartalmú, de tápláló ételekből kell állnia, ilyen például a joghurt, a saláták, a magvak és a gyümölcsök.


- Az ebéd fontos étkezés, amelynek fehérjét kell tartalmaznia, csirke hús vagy hal formájában, zsírokat (olívaolaj), szénhidrátot (rozskenyér) és minél több friss zöldséget.


- A vacsorának könnyűnek kell lennie, ami után jól érzed magad, nem pedig jóllakottnak! Egy könnyű leves, egy tonhal saláta, egy egyszerű szendvics vagy egy paradicsomszószos tészta jó választás lehet.


- Figyelj életritmusodra és vezess egy naplót a napi étkezéseidről, és táplálkozási szokásaidról, majd iktasd ki a negatív szokásokat és próbálj meg egészséges étrendet követni!

2014. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Egészséges ételek, amelyek vonzzák a kilókat!


A kenyér (magvakkal vagy a nélkül) fontos szénhidrátforrás – amiből a szervezet energiát nyer – egy szelet kenyér 70 kcal energiát tartalmaz. A tésztafélék szintén tartalmaznak szénhidrátot, egy csésze tészta 220 kcal-t tartalmaz.

Az olívaolaj jótékony hatással van a szervezetre. Egy kanál olaj 100 kcal-t tartalmaz, függetlenül attól, hogy milyen olajról van szó. Az avokádó többnyire telítetlen zsírsavakat, káliumot és K vitamint tartalmaz, egy gyümölcs kb. 200 kalóriát tartalmaz. A hízókúra egyik finom alapétele, amit változatosan lehet elkészíteni!


A mogyoró, a napraforgó vagy a tökmag és a dió (pergeletlen) gazdag tápértékekben (fehérje), vitaminokban, ásványokban és rostokban. A természetes gyümölcslevek, nemcsak a rostok miatt egészségesek, hanem a gyümölcsök szénhidrát tartalma miatt is.


Az olyan gyümölcsökben, mint például a füge, a banán, a szőlő több kalória van, mint a többi gyümölcsben. Az olajbogyó gazdag telítetlen zsírokban (egészséges) és fehérjékben, így fokozott tápértékkel rendelkezik. A marha-, a csirke-, a pulyka- és a borjúhús fontos fehérjeforrás.


Az olyan köretek, mint a burgonya, a rizs és a tészták szénhidrátot tartalmaznak. A jégkrém (kevés zsírral), és a fekete csoki egészséges édességnek számít. A ,,lightos" fagylaltok, 50%-al kevesebb zsírt, vagy 33%-al kevesebb kalóriát tartalmaznak (vagy kellene tartalmazniuk), az átlagos fagylaltokkal szemben.


Étvágykeltő ételek a hízókúra alatt


A savas gyümölcsök (grépfrút, klementin, kiwi, citrom, mandarin, narancs, gránátalma) javíthatnak az étvágyon, és plusz kalóriát jelentenek, ami mindig jól jön a hízókúra alatt. A szakorvos ajánlotta vitaminok (vitamin-kiegészítők), szintén hozzásegíthetnek az étvágy normalizálásához. A sport is jó megoldást jelenthet, mert egy kiadós testedzés után biztosan éhes leszel.

2014. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Sok siker :)

22 F

2014. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem napi 3, hanem napi 7 étkezés kell, ha hízni akarsz. sok szénhidrát és edzés, hogy ne zsírt szedj fel
2014. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2014. nov. 20. 19:51
 7/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
Kerülj kalóriapluszba! Legyen egy fehérjebeviteli alap, aztán addig növeled a zsírt és/vagy a CH-t, amíg nem hízol. Ennyi.
2014. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még alakulni fogsz az elkövetkezendő években, úgyhogy én azt javaslom hogy ne hizlald magad, mert a plusz kilókat nagyon nehéz lesz leadni. 3-4 év múlva térj vissza a kérdésre. Én pl. nagyon vékony és lapos 14 éves voltam, és az osztálytársnőimre iszonyatosan irigykedtem, mert azok már nőiesedtek. A 25 évvel ezelőtti osztálytársnőim most "hogyismondjam" asszonyosak, én meg karcsú és jó alakú vagyok. Ettől eltekintve az egészséges étkezést és a testedzést most kell megkezdened. Édesanyád és édesapád milyen testalkatú?
2014. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Apukam az ..nem mondom hogy kover.. Inkabb duci :'DD anyukám vékony.
2014. nov. 22. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:
A szüleinkre ha tetszik, ha nem, hasonlítunk. Tehát te is lehetsz duci, mint édesapád. Éppen ezért nem ajánlatos ebben a korban fölös kalóriákat bevinni. Ha mindkét szülő vékony lenne, más lenne a helyzet. Nyugodj meg, pár éven belül kerekedni fogsz, csak egyszerűen egyél ami jólesik. S ha nincs szerencséd 20 év múlva még fogyózhatsz is, mint a nők nagy része :D Bizony! Olyan sok a kövér tizenéves, ők mit nem adnának azért, ha pár kilóval kevesebbek lennének... Ne görcsölj rá a testalkatodra, most még máshogy próbálj meg szép lenni. Változtass a frizurádon, használj vékonyan szempillaspirált (az nem feltűnő a suliban :D), stb.
2014. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!