Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kiderült felnőtt kori cöliakiá...

Kiderült felnőtt kori cöliakiám van. Lisztérzékeny lettem. A diétámról nem mondtak túl sokat, csak, hogy kerüljem a glutént. Na de még is akkor mit ehetek?

Figyelt kérdés
Kihez forduljak segítségért a diéta összeállításában? Orvos tud nekem segíteni, Vagy dietetikus?
2008. aug. 15. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
dietetikus és orvos is tud neked segíteni. Attól, mert lisztérzékeny vagy ehetsz bizonyos fajtájú liszteket, érdemes venni egy kenyérsütőt pl. Meg érdemes figyelgetned a készen kapható termékeket, hogy miben van glutén és miben nincs. Nagyon kellemetlen a lisztérzékenységgel új életet kezdeni, de vedd a pozitív oldalát: sokkal egészségesebben fogsz élni.
2008. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából én annak örülnék ha olyan valaki segítene aki totál otthon van a témában. Az pedig nem az orvos inkább? Vagy tévedek?
2008. aug. 15. 15:19
 3/9 anonim válasza:
100%

Keress erre rá neten!


Lisztérzékenyek Érdekképviseletének Országos Egyesülete

1025 Budapest, Palánta u. 11., tel.: 06/1/438-0233

2008. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már keresgéltem, de szeretnék megerősítést és valakit akihez bizalommal fordulhatok ha nem értek valamit.

Ja és nem vagyok bp-i.

2008. aug. 15. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Táplálkozással kapcsolatban inkább a dietetikus tud válaszokat adni, az orvosok csak elméletet tanulnak, de az sem sokat, de a dietetikusok komoly gyakorlati képzésben is részesülnek, ismerik a termékeket, ételkészítési tanácsokat, stb. Ha van kérdésed, írj nyugodtan.
2009. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én is nemrég kezdtem diétázni, de már évek óta ismerem a betegséget. kenyeret lehet venni nagyobb üzletekben, illetve néhány pékségben lehet rendelni, ezek általában kukoricalisztből készülnek. édességeket, rágcsálnivalókat bioboltokból is be lehet szerezni. a lényeg, hogy kerülj mindenféle összetevőt, amiben búza, árpa, rozs vagy zab van. de ilyen a tönköly is, ez is búza. ma már itt vas megyében egész jó kenyereket és tésztákat lehet kapni, a tészták ugyanolyanok mint a smák, sőt, még finomabbak. a kenyérrel vannak gondok, 7-800Ft 400g. ez elég komoly megterhelés anyagilag, különösen aki sok kenyeret eszik mint pl én. ezenkívül érdeklődhetsz dietetikustól, h a ti környéketeken hol találhatók termékek.
2009. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Úgy néz ki, nálam is beüt a gluténérzékenység... (Sajnos nálam idegrendszeri gondokat okoz.) A kenyerem már régóta magam sütöm, de nekem is gondot jelent, ha nem ehetek kenyeret, lángost vagy pogácsát (többit kibírom)... A rosszabb pedig az, hogy a családom többi tagja is búzafüggő, így aztán leshetem, hogy mikor fognak esetleg követni a gluténmentesítésben. :/

Jó hír, hogy krumplit ehetsz, azt pedig ezerféleképpen el lehet készíteni. Ott a kölesgolyó (dm-ben is lehet kapni), a kukorica (pl. dara formájában), a rizs... Sajnos a búza a legolcsóbb, nyilván nem véletlenül, hogy hamarabb kipusztuljunk... :D

2009. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Az ecseri útnál van egy bolt, diéta abc ott tudsz venni mindent, métg sütit meg fagyit is.

www.dietabc.hu a honlapjuk, rendelni is lehet.

A sága füstli, pl glutén mentes.

A www.liszterzekeny.in oldalon is sok minden van amit meg lehet enni.

Sokkal jobb ahelyzet mint pár évvel ezelőtt, nem kell úgy elkeseredni.

2014. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Maroni gesztenye termékek, pl. kukorica tészta, császári csemege, bizonyos milli termékek mind ehetők. Fontos, hogy a családtagok morzsája se essen a tányérodba. Ha diétázol javulni fogsz és jobban érzed magad, megéri.

Nézde meg a honlapokat, amit az előző hsz-ben írtam.Jobbulást magunknak.

2014. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!