Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet megtisztítani a sót?

Hogyan lehet megtisztítani a sót?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megtisztítani a sót a jódtól és egyéb nem kívánatos anyagoktól?
2010. febr. 3. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
A jód kifejezetten kívánatos, direkt rakják bele. Az étkezési sót nem kell megtisztítani semmitől.
2010. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Te, a jódot külön bele rakják, ha nem kell, ne vegyél jódozott sót:P

A többi anyagtól meg az életben nem tisztítod meg, kémiai eljárásokkal lehetne, csak akkor meg nem lehet étkezési célra felhasználni.

2010. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet venni vákuumos tiszta sót ami nem sokkal drágább mint a szürkés és lehet jódosat és jódnélkülit kapni belőle.
2010. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak közlöm, hogy azt a jódot más forrásokból is be lehet szerezni, a többi vegyszer miatt van pedig az embereknek a szervezetében sóhiány, noha 20X annyit fogyasztunk belőle naponta mint amennyi szükséges lenne. A gyógyszertárakban lehet kapni sót tiszta formában és nyugodtan fogyasztható, mivel ez lenne a normális a szervezet számára. Nem akarok a gyógyszertárból 60Ft/Kg-os áron várárolni tisztított sót, ezért érdekel az, hogyan lehet megtisztítani a boltit. Röviden ennyi.
2010. febr. 3. 19:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Több milliós felszereléssel, laborral, egy vegyészmérnökkel akit alkalmazol, már kezdheted is tisztítani a nyomokban előforduló vegyszerektől. Sok sikert!

Egyébként se tudom hol halottad ezt a baromságot. A nomrális az, hogy kimész az erdőbe és nyalod a kősót, semmi gyógyszertár. Vagy tán az ősember is ment a gyógyszertárba a sóhiány idején?:P

2010. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó, akkor sok sikert neked a kálium dús só fogyasztásához továbbra is, de az nem NaCl. A konyhasó az méreg. Már a gyártók is elismerik és többen azzal hirdetik magukat, hogy 30% kevesebb kálium tartalmú a só ami az övék. Kicsit nézzél utána mielőtt baromságokat írogatsz.
2010. febr. 3. 20:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Most akkor a káliummal vagy a jóddal van a bajod? Elég zavaros dolgokat irkálsz.
2010. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elsősorban a káliummal, ezt írtam egyéb nem kívánatos anyag címén, nem gondoltam, hogy részleteznem kell, hiszen én csak arra voltam kíváncsi, hogy hogyan lehet az étkezési sót megtisztítani sima NaCl-á. De úgy látom itt túl sok okos ember van aki mindenbe bele tud kötni, de választ nem tud adni.
2010. febr. 3. 20:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogyan lehet megtisztítani az adalékokkal teli sót,főleg ha már klórral fehérítették is!De lehet kapni mindenféle adalékanyag nélküli himalája sót,ill. pakisztáni indus sót,bioboltban.Állítólag a gyógyszertárban is árulnak vegytiszta nátrium kloridot.Én is ilyet használok.Legutóbb éppen olyan finomítatlan,tiszta tengeri sót vettem a Herbaházban,ami természetesen,algával van jódozva.Nincs klórral fehérítve,és durvább szemcséjű,nem tapad,nem tettek bele tapadásgátlót és káliumot sem.Még a kóser sóról hallottam,hogy tiszta,nincs káliumozva.
2010. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hét tudod, ha homályos kérdéseket teszel fel, akkor ne csodálkozz, hogy nem kapsz tiszta válaszokat. A kémiában egyáltalán nem mindegy, hogy milyen anyagtól akarsz megtisztítani valamit, ez csöppet sem mellékes.
2010. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!