Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek, egyéb hozzáértők...

Cukorbetegek, egyéb hozzáértők! A 8,2-es éhgyomri érték mennyire magas?

Figyelt kérdés
70 éves férfinál. tudom hogy nem ok, de menniyre gáz? a háiorvos nem tesz semmi, pedig már másodszor mérnek ilyet egy éven belül (általános vérvételnél, melyet más miatt készítenek.9 egyéb betegsége nincs, illetve enyhe magas vérnoymás melyre gyógyszer szed.

2015. jan. 11. 10:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Eléggé, ahhoz, hogy vigyázzon arra mit eszik.

Ha megnézi mit fogyaszt azzal is értéken belül lehet tartani és még nem kell gyógyszer vagy inzulin. 3,6- 6 ig a normális amúgy.

2015. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Az 5 és 6 közötti érték a normális.

Ha valaki sok szénhidrátot eszik, pár órára megemelkedhet a vércukor szintje, de ha minden rendben van, akkor sem nagyon megy fel ilyen magas értékre.


Ha a doki nem reagál, mindenképp érdemes szénhidrátszegény diétát tartani - cukor, fehérliszt, krumpli, rizs, tésztafélék minimális mennyiségben! - és jó ötlet beszerezni egy vércukormérő készüléket és naponta többször mérni.

Amúgy sem lenne hátrány, ha mindenkinek lenne otthon ilyen mérőműszere, mert a statisztikák szerint a cukorbetegek fele nem is tud a betegségéről.

2015. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

70 éves férfinak már mindegy.


De talán nem kellene állandóan gabonákat ennie. Ami durva, hogy hogyan maradtak életben a mai 70 évesek?

Ma már sokkal fiatalabbak kezdenek inzulinrezisztensek, cukorbetegek lenni.. azért a 70 éves bácsi is odafigyelhet a táplálkozására (gabona, tej elhagyás, sok friss zöldség, hús, zsír fogyasztása)

de valószínűleg 70 évesen már nem sok mindenen szeretne változtatni az ember.

2015. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
hát éppen ez az, elég nehéz rávennem arra hogy változtasson (apukám) így, hogy az orvos letojja. gondolom ha az orvos mondaná, annak nagyobb noymatéka lenne. amúgy teljesen egészséges, aktív, sokat mozog. én szeretném, ha még 15 évig rendben lenne... ekkora értéknél elég ha az étkezésre figyel az ember?
2015. jan. 11. 11:29
 5/19 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elég.


De az orvos nem fog értelmes tanácsot adni. A cukorbetegséget félrekezelik.


Hogyan nyomnád le apukád torkán, hogy kerülje el a búzát, cukrot, rizst (tömény szénhidrátokat) ?


Sok sikert hozzá..

2015. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
hát legalábbis kevsebb sütit fogok sütni...:) és ha megfőzöm a főzeléket, megveszem az almát, akkor abból többet eszik, ezért másból kevesebbet. ez a tervem,de ha van jobb ötleted, akkor várom...
2015. jan. 11. 12:19
 7/19 anonim ***** válasza:

Nagyapám is enyhén cukros, de szereti a megszokott lisztes kajákat.


Én nyilván nem vennék neki kenyeret, nem sütnék süteményt. De felnőtt emberek révén, mindenkinek el kell tudnia dönteni mit akar enni.


Akinek van pénze az búzaliszt helyett süthet süteményt, kenyeret akármit kókuszlisztből és mandulalisztből, hozzáadott cukor nélkül. Ezek nem igazán terhelik a cukor anyagcserét, lévén hogy igen kevés felszívódó szénhidrát tartalmuk van az ilyen tésztáknak.

2015. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nos én is cukros vagyok, és hetven éves..


A doki segítene mindenkin, csak van akin nem lehet. A doki is emberből van, ha látja, hogy a betege nem akar diétázni, fegyelmezetlen, ahogy mondani szokták, nem működik együtt az orvossal, akkoe feladja...aztán itt azt olvassuk, hogy a doki leszarja...nem, nem szarja le, csak itt nekünk ismernünk kellene a kedves beteg hozzáállását is..


Nekem ezméletlen magas volt a cukrom, de az utolsó betűig megtettem amit a körzeti orvos javasolt..


liszt, cukor, alkoholmentes diéta, stb.. lefogytam 25 kiót, és gyógyszerrel állandóan 6 alatt van az éhgyomri szint.


igen, hetven éves már tesz mindenre..rá is..ez nagy hiba.


Egyéb betegségem nincs, akkor ezt már csak megoldom...eddig sikerült.


én a cukromat hetente mérem, biztos, ami biztos. nem is ért még meglepetés.

2015. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb orvos teljes kiőrlésű gabonákat ajánl fogyasztásra, de bizonyosodjon be, hogy tévedek.


Ez az ajánlás pedig a legtöbb cukorbetegnek nem jó, ahogyan a 160g ch-s diéták sem (van akinek kevesebb, mondjuk 120g, de ez nekem, 24 éves egészséges férfinak még elmegy, egy betegnek ez is sok)


Szvsz. hetven évesen már arra tehet nagy ívből az ember amire csak szeretne, ha a saját étkezésére/egészségére teszi, senki nem ítélheti el. Ennyi év alatt eleget tett, teljesített, bizonyított már az ember.. bár tisztelem, ha valaki egészségtudatos marad, én azt sem tudom elképzelni hogyan élnék még 50 év múlva, hogy egészségtudatos hozzáállásom is legyen.. majd meglátjuk : )

2015. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

hát a dokinak esélye sincs megtekinteni hogy leszarja e apukám a diétát UGYANIS A DOKJI AZT MONDTA NINCS TEENDŐ. és nem azért mert apukám elfekvőben lenne. egész nap dolgozik a kertben, javítja a szomszédok meghibásodott eszközeit stb. lehet hogy ha a doki mondaná, akkor betartaná a diétát. de ezt ugye nem fogjuk megtudni, merthogy a doki szerint nincs teendő...

a 160-as diétáról: nekem inzilunrezisztenciám van. dietetikus beállított 160 ch-s étrendre. próbáltam egy hétig... fogytam 3 kilót és szédültem az éhségtől. (nem akarok fogyni, 60 kg vagyok...)visszamentem a dokihoz, hogy segítsen kialakítani egy olyan étrendet, ami az életemhez alkalmazkodik (egész nap kint vagyok, emelgetek, ások, gyaloglok nagyon sokat), az orvos szerint csak tartsab be a 160-at. szerintem ez sem teljesen normális...

2015. jan. 13. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!