Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Életveszélyes és bonyolult...

Életveszélyes és bonyolult fogyókúrák sokasága az interneten. Van valakinek olyan ami tutira nem életveszélyes fogyókúra?

Figyelt kérdés
Életveszélyes fogyókúrák az interneten. A szerveid működéséhez kell egy minimális szint a tápanyagokból. A fogyókúrák bonyolultsága pedig abból adódik hogy sokszor egy hozzávaló miatt el kell menni a világ végére, és még utána kotyvassza meg az ember. Tud-e valaki olyan fogyókúra menüt, amelynek az alapanyagai minden boltban megvannak, illetve egy minimum tápanyagot tartalmaz. A számolgatós fogyókúra totál nagy időveszteség egy kisgyerekes anyukának, meg az utána járás is. Kisgyerekes anyukák fogyókúrája lehet egy egyszerűen összeállított menü, mentesen minden fehérjeportól és műanyagtól. Van ilyen, valamelyik dietetikus már állított össze ilyet? Tudtok ilyet? Egyszerűen hozzá jutható tápanyag lehet joghurt, pirítós, tojás, egyszerűbb felvágottak. Sajna nincs mindenhol zsírszegény felvágott. Ha nem zsírszegény akkor mik az arányok? Tele van az internet életveszélyes fogyókúrákkal mert nem adja meg az alap tápanyagot a szerveid működéséhez. Akinek van valami gyerekes anyukáknak való egyszerű módszere nagyon érdekel.

2015. jan. 18. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
csökkentett szénhidrátbevitel, napi 1 óra sport
2015. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak annyit kellene megtanulni, hogy mi a valódi átlagos tápanyagigénye a homo sapiensnek.


Főleg zöldségfélék, hús (és belsőségek, tojás, hal) esetleg gyümölcsök, olajos magok. Ha a talaj amin a növények teremnek kimerült, akkor vitamin és ásványianyag pótlás is szükséges. Általában ez a helyzet.

2015. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fogyni szeretnél akkor ne fogyózz, hanem egész életre szólót válassz. A számolós sem olyan nehéz. Kinézed, hogy mennyi kalória kell és összeállítasz belőle 8-10 féle napi menüt, azokat cserélgeted. Vagy csinálhatsz 20 féle x kalóriás reggelit, 20 féle y kalóriás ebédet és 20 féle z kalóriás vacsit és akkor tudod, hogy miket ehetsz egy-egy napon, mégis rengeteg variációd van. Biztos nincs olyan, ami mindenkinek jó, kis saját melót is bele kell és érdemes tenni, ha tényleg akarod csinálni.
2015. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én fogyókúra ellenző vagyok. No, meg hízókúra ellenző is.
2015. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kalóriaszámolgatáson kívül nincs más ötletetek? Annál egyszerűbb nincs? A csökkentett szénhidrátbevitelt megcsináltam, kb. 8 hónapig. Heti 2 kg- ment le. Az tényleg nagyon egyszerű volt , mert nem kellett semmit enni csak zöldséget meg húst stb. De ezzel az volt a bajom hogy valszeg alacsony tartamban ettem - de így már utólag könnyű okos lenni -. Visszahíztam, valamint totál gyenge voltam végig, alig tudtam felmenni már fél év után a lépcsőn. Ám -15 kg. megvolt. De olyan betegségeim jöttek ki hogy iszonyat. Lehet hogy nem tőle, de nekem teljesen gyanús ez az egész koplalás, hogy utána kell ezzel küzdenem. És durva dolgokon mentem keresztül, amit nem szeretnék ecsetelni. Több problémát is kihozott és előtte teljesen egészséges voltam. Szval ezért írtam. Úgyhogy várom a további tippeiteket. Valóban le lehet adni a szénhidrát csökkentéssel szépen, de amikor jöttek a problémák azt hittem hogy itt a vééééééég. Pár szót erről röviden: olyan gyenge lettem, és a sok natúr zöldségtől meg gyümölcstől éhgyomorra totál gyomorsavas lettem. A gyengeség és a rengeteg gyomorsav mellett még totális fulladás, amire valami allergiát mondtak. Nagyon durva volt, alíg bírtam megmosni a fogamat olyan gyenge voltam és annyira fulladtam. Kb. 1 év volt míg kimásztam a mélyből. Most megint talpon vagyok de 20 kg. vissza jött, mert nem mertem koplalni. A fenti tüneteim csak nagyjából soroltam fel, mert durva dolgok még voltak mellette. Még mindig keresik hogy mi az oka a fenti tüneteknek, de még nem találták meg. napi 200 mg Medrol hozott vissza a lábonjárók sorába. Csak tippelgetnek az allergiára. Az biztos, hogy akkor fulladtam amikor kellett csinálni valamit. Valszeg annyira legyengült a szervezetem, hogy a tüdőm kezdte feladni a harcot. De ezt csak utólag gondolom - hangsúlyozom nem vagyok orvos. Mostmár erős vagyok, de kellett hozzá 1 év. Most megint 90 kg. vagyok 172 cm. magas, és megint teljesen egészséges vagyok. Fulladás sincs sehol. Úgyhogy kérlek segítsetek, mert gyerekes anyuka is vagyok. A szénhidrát csökkentés az nagyon király volt (és nagyon egyszerű), ha nem lett volna ilyen kimenetele.
2015. jan. 19. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:

hát... olvasd el a sárga kapszula c. könyvet. Abban leírják a táplálkozás alapelveit és minta étrend is van... azért nem írtam elsőre, mert felvágottakat írtál és nem tudtam mennyire vagy elszánt. Egy kicsit ízre unalmas lehet első ránézésre, de hatásos. Ezt használom (igaz, edzek is) és teljesen normális ütemben fogytam és nem lettem erőtlen.

Esetleg írd még be, hogy testépítés receptek. Ma már elég sok jót találsz, különbözőképpen elkészített, változatos ízű, de mindenféle tápanyagokat tartalmazóakat.

Ha ez sem tetszik akkor annyit javaslok, hogy egyél elsősorban fehérjét és zöldséget, a gyümölcsöket a cukor és a savtartalmuk miatt hanyagold. Próbáld elosztani az étkezéseidet úgy, hogy 4-5x egyél egy nap keveset. Nagyjából ezek a fő elvek.

2015. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem lényeg hogy unalmas valami, mindent kibírok ha kell. Ha unalmas nem számít, az számít a fogyiban hogy egyszerű legyen és ne legyen életveszélyes, elég tápanyagot biztosítson a tüdőnek a májnak stb. azaz alapvető szerveidnek. Kapszulák ki vannak csukva, nem szeretnék szedni semmit. Se teázni az égvilágon semmit. Csak megtalálni azt az étrendet amely nem veszélyes és még fogyni is lehet tőle.
2015. jan. 20. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!