Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem eszek semmilyen gyümölcsöt...

Nem eszek semmilyen gyümölcsöt, és zöldséget. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

13 és fél éves lány vagyok, és semmilyen zöldséget, gyümölcsöt nem bírok megenni. Nincs hányingerem tőle, nem megy egyiktől sem a hasam, de ha valamiféle zöldség, gyümölcs elkezd ropogni a fogam alatt, egyből kiköpöm. Már kétszer is elájultam, és lehet, hogy a kevés vitaminbevitel miatt volt.

Valaki tudna tanácsot adni, hogy mit tegyek? Nagyon aggódom!



2015. jan. 25. 09:33
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
76%
Ne aggódj , szedj valami vitamin készítményt, bár a főtt zöldségek , valamint a befőttek nem azonosak a nyersen de még azokban is találhatóak vitaminok, a dolog nálad szerintem fejben dől el, valami rossz gyere, csecsemőkori élmény befolyásolhat rossz irányba.
2015. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szedjél vitamint.

a lányomnak az aktival juniort adom, gyümölcscukorka ízű tabletta, el lehet szopogatni mint a cukrot.

ő nagyon szereti.

a hátán rá is van írva az adagolás korcsoport szerint.

2015. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elzőekben leírt vitaminon kívül figyelj még arra, hogy valamilyen rost anyag jusson be a szervezetedbe az emésztés miatt. Sóska, lencse egyebek mehetnek krémlevesnek vagy főzeléknek.


Amúgy tényleg fejben dől el. Nekem is hasonló gondom volt a hússal.

2015. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!