Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleosok, Gaps diétások,...

Paleosok, Gaps diétások, meddig hiányzott nektek a cukor, amikor elkezdtétek a diétát?

Figyelt kérdés
Én egy hete kezdtem a Gaps diétát és egyelőre még nem találtam biomézet, így minden édesség száműzve van a tányéromról (és még nem is szabad enni). De ez az egy hét megszenveszt rendesen. Később jobb lesz? Elmúlik majd?

2015. febr. 2. 19:11
 1/5 nagyontamas ***** válasza:

Nem hiányzott, mert nyírfacukorral helyettesítettem. Mondjuk annak a mennyiségével csínján kell bánni, mert meghajthat. Én áttértem később az Erythritol-ra Xukor zéró néven is kapható. Teljesen cukor ízű, a glikémiás indexe 0.

Az édesítő hatása 3/4-e a cukorénak.

2015. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem sem hiányzott, mondjuk én kókuszvirág cukorral helyettesítettem. Még most is.
2015. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csinálod még a GAPS-et?

Lehet, hogy neked már nem érdekes a válaszom, de hátha.

Nekem 3 nap után már nem hiányzott sem a kenyér, sem a cukor. Bio mézet nem vettem, piacon a mézesbácsitól és ismerőstől szereztem be. A mézes tea nekem nagyon kellett az elején, nagyon durva a bevezető diétában a szénhidrátmegvonás.

2016. febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Meg csinalom a GAPS-t, es mar tul vagyok az edesseg sovargason. Mondjuk ez onmagaban nem teljesen igaz, igazabol csak megtalaltam a modjat, hogy tudom potolni az edessegeket. Friss vagy aszalt gyumolcsokkel, mezes teaval, kaveval es bananos palacsintaval szoktam operalni leginkabb, de neha befigyel egy kis paleo suti is, ha van alkalom amire keszithetek. Szerintem kulcsfontossagu lenne kiiktatni az edessegeket, hogy teljesen meggyogyuljak, de igy is jol vagyok. Annyi a hatranya, ha eszek valami kemenyitost (pl rizs vagy krumpli) - ergo megszegve a dietamat, akkor nincs pardon. Mas esetben valoszinuleg ennyitol se lenne bajom.
2016. jún. 20. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Eddig milyen jó hatásait tapasztaltad a GAPS-nek? És miért kezdted el, volt valamilyen betegséged? Sikerült meggyógyulnod, vagy javulást elérned?
2016. jún. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!