Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenység miatt...

Gluténérzékenység miatt kihullott haj képes egy idő után vissza"dúsulni"?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, kb 5 hete tudtam meg, hogy gluténérzékeny vagyok, azóta tartom a diétát. Azelőtt a tüneteim már kezdtek nagyon súlyosak lenni, 3-4 hónappal ezelőtt a hajam 1/3-a is elhullott. Akkor azt hittem, hogy őszi hajhullás (bár túl sok hullott), és a babahajak azóta sem jelentek meg, hiába ricinusozom... (ezelőtt 2 évvel egy év alatt 15-20 centit növesztettem ricinus segítségével). Most meg már erre sem reagál. Ezért azt gondolom, hogy ez is a gluténtól volt. A kérdésem az lenne, hogy ha kiürül a glutén, regenerálódni fog a szervezetem, akkor ugye a hajam is vissza fog nőni csak türelmes kell legyek? Járt már valaki így? Mit tapasztalt a haját illetően?

2015. febr. 9. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:

mik voltak a tüneteid, hogy gluténérzékenységre vizsgáltak?

és hogy nézett ki a vizsgálat?vérvétel?

bocsi az OFF-ért, de nekem is nagyon hullik a hajam,már évek óta. és elvileg minden rendben. de gluténra nem hiszem,h vizsgáltak volna.

2015. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezelőtt is gyanakodtunk erre, hogy gluténérzékeny lehetek, és én karácsonykor lettem nagyon rosszul, amikor minden tünetem felerősödött, egy reggel 40 fokos lázzal ébredtem, és akkor spontán elkezdtem a diétát, nem voltam képes több gluténtartalmú dolgot fogyasztani. 2 hétig diétáztam, mikor észbe kaptunk, hogy nem ártana kivizsgálni, viszont akkor szembesültünk azzal, hogy vizsgálat előtt tilos elkezdeni a diétát, mert téves eredményt kapunk. Azon a ponton én már képtelen voltam visszafordulni, és eldöntöttem, hogy elkezdem a diétát, és ha észlelek változást, akkor bebizonyosodik, hogy az. 5 hét alatt már rengeteg javulást észletem, a tüneteim pedig ezek (voltak):


- krónikus és/vagy görcsös hasmenés, has felpuffadása, hasfájás

- hányinger, hányás (csak minden reggel hányingerrel ébredtem, nem hánytam)

- emésztetlen tömeges, zsírfényű széklet - vagy épp székrekedés

- tejcukor emésztési zavar (másodlagos laktáz hiány – laktózérzékenység), - világ életemben fájt a hasam a tejtől

- fogzománc hibák, a fogak korai romlása, elsősorban a maradandó metszőfogakon, vízszintesen, szimmetrikusan látható zománc hiba, zománc elszíneződés: részben hiánytünet, részben valószínűleg a fogakon zajló autoimmun reakció következménye - már az első két fogam kis koromban kálciumlerakódással nőtt ki; mai napig pedig tízezreket költök a gyorsan romló fogaimra

- kezelhetetlen vashiány, soványság, nem megfelelő súlygyarapodás,

- fáradékonyság, állandó fejfájás, hajhullás, a haj mértéktelen zsírosodása, körmök töredezése: a nyomelem és vitaminok felszívódásának zavara és hiánya miatt

hiányállapotok (fehérje, nyomelemek, vitaminok) kialakulása.

- ekcéma, bőrhámlás (a lábszáramon keratosis pilarisom van, borzalmas)

- sápadtság, levertség, kedvetlenség, alvászavarok


Ezeket úgy, ahogy olvasod, egytől-egyig mind nagyon súlyosan jelen voltak. Viszont a hajhullásnak tulajdonképpen 1000+1 oka lehet még.

2015. febr. 9. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:

huhh, hát nem irigyellek ! :(


de akkor ebből kiindulva én nem vagyok glutén érzékeny.


igen tudom,hogy a haj sok mindentől hullhat. és elég sok irányban vizsgálódtunk is,de mind negatív volt. a hajam viszont hullik hullik :(

2015. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Szinte ugyanezek a tüneteim voltak, én az erős hajhullás kezdete után 3/4 évvel jutottam el a gasztroenterológiára ahol gyomortükrözés után megállapították a gluténérzékenységem. A kérdésem az lenne, hogy a hajhullással és a rengeteg kihullott hajjal mi lett a szigorú diétád után? Visszanőttek?

2016. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Visszadúsult? :)
2018. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!