Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétáznom kellene de nem...

Diétáznom kellene de nem tudom hogy kezdjem el, segítség?

Figyelt kérdés

Én fiú vagyok, 178cm magas és 130kg.

Le szeretnék fogyni, érdekelne hogy hogy csináljam?

Miket egyek, miből mennyit, milyen gyakran, mennyit igyak, mozogjak, ilyesmik.


Sokféle diétát próbáltam, de mindig kínlódás lett a vége. Van itt valaki aki tudna segíteni?



2015. febr. 11. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Nem ézem jól nagam a bőrömben... Nagy a hasam. Elkezdek egy diétát és hamar beis fejezem. Nem birom ki évés nélkül. Van hogy egy nap jol elvagyok keveset eszek tudatosan, de estére annyira éhes leszek hogy feleszek mindent.
2015. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én a harcosok Étrendjén meg a testépítőféle Szálkásító Étrenden gondolkozok. De annyira baromi drágák azok az élelmiszerek amiket a testépítők is használnak, hogy kb hó/50000ft-ba kerülne. Nekem meg másra is kell pénzt gyűjteni sajnos. Viszont unom már, hogy olyan fejem van mint egy vaddisznónak, a hasam meg olyan mintha fel lennék fújva.
2015. febr. 11. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Ekkora túlsúlynál már apróbb változtatások is látványos eredményt hoznának.


Ilyenekre gondolok:


Mozgás:


-futás ne, mert a térdedet tönkreteszi ekkora feleslegnél. Inkább gyalogolj minél többet, tempósabban, illetve az úszás is nagyon jó, ha van rá lehetőséged.


Kaja:


-hagyd el a cukrot (helyette édesítő ha nagyon nem bírod, bár szerintem 2 hét cukormegvonás után már nem is nagyon kívánod az édes ízt), fehérlisztet, péksüteményeket

-5x egyél egy nap, de mérsékelt adagot. eheted azt amit főznek neked, csak figyelj a mennyiségre.

-ha hús van, akkor köretnek inkább rizs menjen mint krumpli, de a legjobb valami saláta, vagy párolt zöldség lenne. pennyben, lidlben, aldiban mindig van olcsón mirelit zöldség, és 3 perc megfőzni.

-ha leves van, arra figyelj, hogy inkább a zöldséget és a levet edd, mint a tésztát (de persze mehet abból is, csak MÉRTÉKKEL)

-a nasikat, chipset, csokit próbáld teljesen elhagyni...ha nagyon édesszájú vagy, akkor magas kakaótartalmú étcsoki mehet KIS MENNYISÉGBEN, ritkán...tehát nem napi 1 tábla

-folyadék: napi 3 liter, leginkább víz, de lehet tea is, lehetőleg cukor nélkül, max édesítővel. ha most nagyon keveset iszol, akkor fokozatosan szoktasd magad a nagy mennyiségekhez.


Nagy vonalakban ennyi, nem túl drasztikus dolgok, de nálad már ezek betartása is látványos eredményt hozna.

2015. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!