Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Le akarok szokni a kávéról,...

Le akarok szokni a kávéról, de nem tudok! Már sok mindent kipróbáltam. Ittam koffein menteset, kapucsínót, futottam, de egyik se jött be! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne egyik naprol a masikra akarj leszokni rola, mert a koffeinfuggoseg miatt nem fog ugysem menni!

Csinald fokozatosan. Vegyel koffeinmentes kavet es keverj bele egy keveset a rendesbe, majd egyre tobbet. Kb 1-2hetig idd az ujabb valtozatot. Egeszen addig amig teljesen el nem tunik a koffeines kave. Arra azert ugyelj, hogy a csokkentes utan nehogy tobbet igyal, mert akkor bukik a rendszer.

2015. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minek leszokni, amikor napi 1-2 kávé egészséges!
2015. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert én 5-öt 6-ot 7-et iszok!
2015. márc. 3. 21:20
 4/8 Hóvirágszál ***** válasza:

én a következőt javasolom:

ha a kávé ízéhez ragaszkodsz akkor a leszokási időben igyál meg legalább 1 eredeti kávét, mellette igyál cikóriakávét aminek az íze hasonlít a kávéra, de egészséges

és iktass be mindenképp napi egyszer egy fruitcafé -t ( ez CSAK gyümölcsökből van és szőlőmagból) - nemcsak felélénkít mint a kávé, de a szervezeted ellátja vitaminokkal, flavonoidokkal és ásványi anyagokkal is


tehát napi 1 igazi kávé, 1 fruitcafé és a megivott cikóriakávé menyiségét csökkentenéd idővel ( mert ugye te nagyon sokat iszol egy nap és azt is csökkenteni kell)


cikóriakávé minden nagyobb élelmiszerboltban kapható, vagy bió boltban, gyógynövényboltban.


fruitcafé-t itt lehet beszerezni: [link]

2015. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bondbond - egy samu a fejedbe, na az egészséges. :)

A kávé méreg.


Amúgy a leszoksá egyszerű - dobd ki és ne vegyél. Igyál helyette mást, mondjuk egy pohár vizet. De a kávé erős drog ám, hogy az ingerek elmúljanak teljesen, ahhoz kellhet 2-3 hónap is (de olyankor már csak úgy néha rád jön, hogy hmmm innék, tehát nem a remegős fajta :D )

2015. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ne egyik naprol a masikra akarj leszokni rola, mert a koffeinfuggoseg miatt nem fog ugysem menni! "


1-es: Ez nem igaz. A cigi nagyobb függőséget okoz és én mégis le tudtam szokni egyik napról a másikra 5 év után. Apám ugyanezt megtette 30 év után. Én úgy gondolom, hogy a fokozatosság a legnagyobb baromság, mert akkor valójában le sem akarsz szokni. Leszokni valamiről csak k**va keményen, azonnali abbahagyással lehet és ehhez akaraterő kell.

2015. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De nekem nincs hozzá elég akaraterőm.
2015. ápr. 12. 10:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Igyál továbbra is 6-szor, de 3/4-nyi adagokat, aztán felet. Aztán jöhet a kevesebb alkalom.

A kávé amúgy nem méreg.

2015. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!