Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánus vagyok, hogy...

Vegetáriánus vagyok, hogy megőrizzem az egészségemet (meg erkölcsi okokból is) és jobban is érzem magamat így. Ha valahol mégis kínálnak hússal, hogyan utasítsam vissza, hogy meg ne sértődjenek? Semmiképpen nem eszem meg, akármi legyen.

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
bocs vega vagyok
2015. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

"Köszönöm, de nem eszem húst."

Értelmes ember felfogja és nem sértődik meg.

A hülye meg mindenhogy hülye. :)

2015. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Csak egy kérdés. A fehérjét hogyan pótolod úgy, hogy ne vigyél be túl sok zsírt?
2015. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg szójával és babbal.

Akit cigarettával kínálnak és visszautasítja, mert nem dohányzik, azon sem sértődik meg senki.

2015. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, ha valaki nem dohányzik, azt jobban elfogadják és hamarabb megértik. De ezt, hogy nem eszek húst, nem akarják elhinni, sokszor az elején kinevetnek mert azt hiszik, hogy csak viccelek. Aztán amikor látják, hogy komolyan gondolom, akkor elkezdenek erőszakoskodni, ha ezzel sem érnek célba, akkor lassan kezdenek kiközösíteni, lenézni, bolondnak gondolni és a hátam mögött kibeszélni. Én ezt vállalom és senkinek a kedvéért vagy a rábeszélésére nem fogok szakítani a vegetáriánus életmódommal még vendégeskedés alkalmából sem. Ha megsértődnek akkor legyen az ő bajuk. Én meg éppen ezért fogom kiközösíteni az ilyeneket, mert nem bánják, hogy az állatot megölik azért, hogy ők jóllakjanak.
2015. márc. 5. 17:35
 6/21 anonim ***** válasza:

3.: Az összes esszenciális aminosavat be lehet vinni zöldségből, bár jóval nehezebb mint húsból.


Kérdező: Ha Te elítéled a többieket és kiközösíted és lenézed akkor miért vársz másoktól jobb elbánást?

Nekem mindenki megérti. Van aki harmadszorra, de ennél többször nem kellett mondani. És még senki nem közösített ki. Igaz én is elfogadtam ha valaki húst evett.. tudod adjonisten-fogadjisten...

2015. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

"nem bánják, hogy az állatot megölik azért, hogy ők jóllakjanak"


Ez valamelyest a természet rendje. Nem? :) Különben is, az állatok jobban szenvednének, ha élve ennénk meg őket!

2015. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
hát amilyen módon manapság tartani szokták az állatokat jobban járnak, hogy megölik őket...
2015. márc. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha valaki ezen megsértődik, legyen az ő baja. Tolerálni kell mások szokásait, jelen esetben azt, hogy vega vagy.
2015. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Sowilo ***** válasza:
5%
Maradjunk annyiban, hogy erkölcsi okok miatt vagy vegetáriánus. Az egészségnek semmi köze ahhoz, hogy eszel-e húst.
2015. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!