Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 3-4 hónapja hőemelkedésem van...

3-4 hónapja hőemelkedésem van (37,2). Emellett laza a székletem, de a gasztroenterológián nem találtak semmit. Rájöttem arra, hogy ha eszek, akkor lentebb megy,37 alá. Járt már valaki így?

Figyelt kérdés

2015. márc. 13. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
hosszan tartó hőemelkedéssel, kérlek, fordulj orvoshoz, mert nagyon komoly problémának is lehet a jele.
2015. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem több, mint 2 éve van napi szintű hőemelkedésem, ami gyengeséggel/levertséggel is jár. Felsorolni is nehéz lenni hány féle szakvizsgálaton jártam, mindenhol minden vizsgálat negatív eredményt hozott. A véremben is néztek már mindenfélét, a 2 év alatt szinte havi szinten teljesen más területű dolgokat, de egyelőre sehol semmi. Saját találgatásom a mandulámra mutat, viszont a fül orr gégészeten is minden negatív lett. Ettől függetlenül kivetetem, aztán majd meglátjuk hogyan tovább.
2015. márc. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem tüszők is voltak közben a mandulámon, aztán kaptam antibiotikumot, aztán elvileg visszahúzódott a gyulladás, de néha még mindig képződik 1-1. Lehet, hogy az lenne az oka..?! Viszont semmi más tünetet nem okoz. Se torokfájás, se köhögés, se semmi. Nem is vörös.
2015. márc. 14. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon könnyen előfordulhat, a mandula orvosi elmondás alapján még akkor is okozhat ilyen tüneteket, ha "csak" gombás fertőzése alatt áll. Ezt viszont nem lehet kimutatni, csak szövettannal, miután kivették. Én ezért próbálkozom be a mandulaműtéttel. Egyébként gyakoribb, hogy a Streptococcus baktérium támadja meg a mandulát és szintén ilyen tüneteket produkál. Érdemes lenne elmenned a fül orr gégészetre, ott vesznek majd kenetet + érdemes egy labort is kérni, ahol az AST szintet nézik. Így legalább nagy valószínűséggel kizárhatod a mandulát, a fentebb említett gomba nem gyakori, én is már csak azért gyanakszom magamnál arra, mert mondhatni tényleg minden területet megjártam már és sehol semmi eredmény, illetve a mandulámmal mindig is vacakoltam, gyakran gyulladt be. Esetleg még a fogászatot tudom javasolni, egy rossz fog is csinálhat az általad leírt tüneteket.
2015. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Egyébként voltam már fülorrgégésznél, mert a háziorvosom továbbküldött, amiatt, hogy antibiotikum kúra után visszahúzódott a gyulladás, de van ott még egy gennyes zacskó. A kórháznál megnézte a dr nő, és már el is küldött, hogy minden rendben, nem ettől van a hőemelkedés. Hozzá teszem, úgy fogadott, hogy "haladjunk mert már menne haza". Akkor elmegyek mégegy orvoshoz, hogy tegyen valamit ebben a "mandula ügy"-ben.
2015. márc. 16. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes, főleg így hogy akadnak/akadtak azért problémák ezen a mandula területen. Semmiből nem tart egy kenetvétel (bár emiatt is húzzák a szájukat, én úgy tudtam elintézni, hogy nem hagytak békén őket, és azt írták rá a papírra hogy a beteg kérésére és az orvos nem látja indokoltnak). Normálisabb fül orr gégész meg a vérvizsgálattal kezdi, ha elmondod ezt a hosszan tartó hőemelkedést és hogy a manduláddal is problémák akadnak. Sajnos erélyesen kell fellépni, különben leráznak. Végülis az "alap" góckutatás itt kezdőik: fül orr gégészet, fogászat, belgyógyászat. Érdemes ezeken a területeken alaposan meggyőződni, hogy nem onnan ered a probléma. De a mandulára kifejezetten ráillenek a tüneteid, ne hagyd magad. :) Én már csak tudom milyen rossz így, hogy bizonyos szinten korlátozva vagyok, mert nincs erőm (25 évesen) és ez már tart 2 év 4 hónapja, ezért is vállalom a mandulaműtétet így is, hogy nincs rá "bizonyíték" hogy az a mumus.
2015. márc. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most voltam egy másik orvosnál. 4 gyógyszert írt fel... Míg az asszisztense azt mondta, hogy egyértelműen ki kellene venni, mert csak akkor múlnak el a tünetek, valószínű.
2015. márc. 18. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!