Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek vegetáriánus?

Lehetek vegetáriánus?

Figyelt kérdés
nem tudom igazából hogy megy ez a vegetáriánus életmód...az egy betegség valami hús alergia?Ha egy vega egyszer csak megeszik egy húst (random sertést) akkor mi baja lesz tőle?Ha én eddig ettem húst (halon kivűl) akkor lehetek vega?és ha igen az hogyan műküdne?egyik nap még hamburgert ettem a másik naptól kezdve csak talán a halhoz nyúlhatok?

2015. márc. 14. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A vegetáriánus életmód nem allergia, hanem egyféle elv.

Többféle változata létezik, vannak, akik csak húst nem esznek, ezen belül kivétel lehet a hal. Vannak, akik olyat nem esznek, aminek az elkészítéséhez egy állatot le kellett ölni, és vannak, akik semmilyen állati eredetű ételt (pl. tej, méz) nem esznek.

Szerintem ez nem egyik napról a másikra megy, ez egy folyamat. Ha közben mégis eszel húst, semmi bajod nem lesz (Egyik barátnőm sem eszik húst, mert "nem ízlik neki", de néhanapján eszik egy párizsit, mert megkívánja), ugyan a szervezeted elszokik tőle.

Arra viszont figyelned kell, hogy azokat a tápanyagokat, amiket eddig hús fogyasztásával vittél be a szervezetedbe, ezután mással pótold. (:

2015. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 piriiiii ***** válasza:

Érdekes kérdések...

Akkor sorban.

Lehetsz.

Nem betegség, nem allergia, bár vannak emberek, akiknek nem árt az ilyesfajta életmódváltás. Például én nem akartam megfoganni, és anyukám átállt vegetáriuánus értendre, és megszülettem (többek között köszönhető ennek).

Nem lesz semmi baja, ha egy vega megeszik egyszer csak egy "random sertést".

Lehetsz vega, ha eddig ettél húst, mivel senki nem születik vegetáriánusnak, szerintem a legtöbb vega evett már életében húst.

Vannak különböző vállfajai ennek. Különböző elnevezéssel, de én ezt most nem fogom leírni. Szóval vannak, akik egyáltalán semmilyen állati eredetű dolgot nem esznek (tehát nem esznek tejterméket, sajtot, tejet, tojást, stb, nem esznek húst, és halat sem). Vannak, akik mondjuk esznek tejtermékeket, de halat nem, vagy csak halat. Szóval érted... én voltam egy ideig vegetáriánus, és akkor ettem tejtermékeket, de semmilyen húst nem, halat sem. A nővérem is volt vegetáriánus, ő evett halat is.

Viszont akkor nagyon alaposan meg kell válogatnod, hogy mit eszel. Szerintem fontos a hús is, valahogy pótolni kell azt.

De ha ennyire nem tudsz róla semmit, minek akarsz az lenni?

2015. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat :)

#2 nem akarok az lenni csak erdekelt

2015. márc. 15. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!