Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megér havi 15 ezer Ft-ot a...

Megér havi 15 ezer Ft-ot a Lenkei multivitamin?

Figyelt kérdés

2015. márc. 19. 18:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Röviden? Nem.
2015. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem van ennel olcsobb vitamin is.
2015. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
külföldről sokkal olcsóbban beszerezhető az ilyesmi
2015. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
60%
Szia. Táplálékkiegészítő boltom van, és válaszolva a kérdésedre : Ha már multivitamin, akkor feltételezem egyben szeretnél többféle vitamint magadhoz venni. Azt tudnod kell, hogy egy lapszulával sohasem tudsz teljes telítettséget bevinni. A helyes táplálkozást semmi nem pótolja. Ajánlok neked a vásárlóink által legtöbbet vitt készítményt ami árban is , és tartalomban is jó. Mielőtt valamit is veszel azért nézd meg az összetételét!!! Mert PL A 60 darabos multivitamin amit ajánlani fogok jó, de annak a 30 darabos kiszerelése már kevesebb hatóanyaggal rendelkezik. 1 : OLIMP Vita-Min Multiple Sport™ vitamin 60 kapszula Ez 2900 forint.. A másik : MEGA DAILY ONE PLUS Ez 2200/30db vagy 3950/120 db . Persze nem beszéllek rá semmire, csak tőlünk ezeket viszik a legtöbben. Még egy apró trükk. Amikor vitamint viszel be a szervezetbe egyél gyümölcsöt közvetlen előtte.
2015. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15ezerért reneteg gyümölcsöt, zöldséget tudsz venni, ami sokkal többet ér.
2015. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Szinte az összes klasszikus sztereotípia felmerült ebben a pár válaszban. Lehet olcsóbban vitamint vásárolni, persze. Ami alatt azt kell érteni, hogy ha bemész egy gyógyszertárba, ott leakasztasz egy ismerős nevű 60 darabos vitamint mondjuk 2500 magyar forintért és boldog vagy, hogy de olcsón megúsztad. Aztán megnézed az összetételét, majd összeveted a Lenkei féle vitaminnal és rájössz, hogy ha ugyanakkora dózisban szeretnéd szedni, akkor a gyógyszertárit egy nap alatt be is tolhatnád, ergo, napi 2500 Ft, ami már egy kicsit drágának tűnik. És nem, nem a Lenkei a megadózis, hanem a gyógyszertári a nagyon gyenge. A Lenkein kívül még két márkát ismerek, amelyik hasonló összetétellel dolgozik, azokat már szedtem, sőt az egyiket a mai napig szedem.

A másik visszatérő sztereotípia, hogy egészséges táplálkozással mennyi minden megoldható. Itt mindjárt fel is merül első kérdésként, hogy mi számít egészségesnek? A nitráttartalmú, permetezett és/vagy kényszerérett zöldség és gyümölcsfélék? A százféle E számmal megspékelt konzervek? A végletekig finomított és adalékolt élelmiszerek?

További kérdés, hogy mekkora gyomorral rendelkezel, hiszen pl c vitaminból úgy 20 kilónyi paprika biztosítaná a valós vitaminigényt, ami kicsit több, mint a híresztelt 80 mg. Na nem sokkal, csak úgy 25-30-szorosával. És akkor még csak a C vitaminról beszéltünk.

A vitamin túladagolásról és egyéb ostobaságokról szóló riogatásokra pedig mindösszesen annyi a megjegyzésem, hogy aki ezeket a maszlagokat benyalta, az egyszer másszon ki az internet mögül és keressen bizonyítékot az ott olvasott hazugságokra! Pl beszéljen olyan emberekkel, akik évek, évtizedek óta szedik a "veszélyesen magas dózist" és kérdezze meg tőlük, hogy a fenébe lehet, hogy még mindig élnek? A témáról ez az egyéni véleményem és szerintem a fő kérdésre meg is súgtam a választ: igen, szerintem megéri.

2015. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül úgy döntöttem, hogy kipróbálom 1-2 hónapon keresztül a Lenkei termékeket, és vettem is ma multivitamin (Prémium Erős) és még ezen kívül 6 terméket. A multivitamin 9 lóbaszó kapszulából áll, és multivitamin meg a többi termék is nagyon büdös :D De bízom benne, hogy jó minőségűek, majd meglátjuk. :)
2015. márc. 20. 15:21
 8/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk az kicsit aggaszt, hogy minden termék Kínából származik..
2015. márc. 20. 18:13
 9/19 anonim ***** válasza:
Tényleg? ? ?
2015. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mire írtad, hogy tényleg? :D Tényleg Kínából van.. mind a 7 termék dobozán rajta van, hogy származási hely: PRC (People's Republic of China)
2015. márc. 20. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!