Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízzak? Nagyon szeretné...

Hogyan hízzak? Nagyon szeretnék hízni de nem tudok,

Figyelt kérdés
149cm vagyok es 35kg. Nem tudok hízni! Könyörgöm, Segítsetek! 12 éves vagyok
2015. márc. 21. 20:00
 1/4 MrPifta ***** válasza:
egyszerű: több kalóriát kell bevinni, mint amennyit elégetsz.
2015. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű... Nem egyszerű kedves első. Én sem tudok hízni, és ha sok kalóriát viszek be, 1x kipróbáltam extrém módon, leginkább a hasam lett lett nagy.


SZóval sok figyelem, türelem, egészséges, energia és fehérjedús étrend, és sportolás. Ez esetben kondizás.

De te még csak 12 vagy, ne foglalkozz ezzel. Egyél jó étvággyal, sportolj, és ha így sem változol, akkor ne avatkozz bele ilyen fiatal korban drasztikusan.

2015. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én meg mindig a plusz kilókkal harcolok, mégis tudom, hogy nehezebb a vékonynak hízni, mint a kövérnek fogyni (tök érthető oka van ennek, de ebbe most ne menjünk bele)


az optimális testsúlyhoz mindenkinek - a fogyni vágyónak és a hízni vágyónak is ugyanazok a dolgok szükségesek;


- egészségesen élni

- elegendőt aludni

- elegendőt mozogni

- a szükséges tápanyagokat, vitaminokat, nyomelemeket bevinni

- stresszmentesen és BOLDOGAN, kiegyensúlyozottan élni


először is figyelned kell az evésre

nem szabad üres kalóriákat enned - chips, sültkrumpli, fehérkenyér, hanem tápanyagdús ételeket - pl. grillcsirke zöldségkörettel, sok gyümölcs, sok keményitő, sok rost, stb. tök egészséges, ámde vitamindús ételeket kell enned.


aztán a mozgás. neked nem szabad megerőltetően dolgoztatnod magad, de kell a sport, a mozgás, mert az javítja az anyagcserét, lehet, még éhesebb is leszel...


és neked azért nem kell annyira megálljt parancsolnod, mint mondjuk annak, aki fogyózik - de azért neked se szabad össze-vissza enned. (nem a habostorta a megoldás)


szóval szedj vitamint, egyél kiadós, egészséges, rostdús ételeket, mozogjál naponta 30 percet, könnyű, szórakoztató mozgásformát válassz (tánc, séta, biciklizés, pl.)


és próbálj meg laza, boldog, vidám lenni, ébredj reggelente úgy, hogy azt érzed, imádsz élni, és milyen jó lesz a napod, és igyekezz, hogy így is éld meg.


a vékonyságnak is megvannak az okai.


egyébként azért a 12 év körüli testsúly, testalkat messze nem a végleges, van aki tök dagi ebben a kiskamasz időszakban, van aki meg vékony, mint a cérna, aztán pár év múlva meg pont az ellenkezője lesz.


sőt, vannak férfiak, akik 30 éves korukig inkább szikárak, vékonyak, ehetnek amennyit csak akarnak, aztán jön a harminc, és megváltozik az anyagcseréjük, kikerekedik a fejük, a hasuk (toka és sörpocak) aztán visszasírják az ifjúságot, mikor még bármint ehettek, és folyton nyafognak, hogy jaj, nem ehetnek többet ebédnél, mert hogy néznek ki, meg bújkálnak a strandon a nők elől, mert szégyenlik a bélésük... :) :)


szóval szerintem 12 éves anyagcseréd és soványságod magától is el fog múlni, de légyszi ne egyél semmiképp tortát, mert vékony a combod, azzal pont nem segítesz magadon! csakis egészségesen, egyensúly megtalálása a cél.


mert ha valami egyensúlyban van, az okozza a legoptimálisabb helyzetet - és formásodni fogsz, meglátod.

2015. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2015. márc. 23. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!