Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiások! Mit csináljak a...

Anorexiások! Mit csináljak a falásrohamaimmal?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam (vagyok..nemtudom) lefogytam nagyon soványra, napi 600-700kalóriát ettem, nagyon jó voltazönkontrollom. Be kerültem korházba, híztam már 3 kilót, de még kell 2-t, hogy ne kerüljek visza.. Viszont mióta kijöttem falás rohamaim vannak kb. 2 naponta..pedig már normálisan ettem bent a kürházban 1 hónapig.. Akkor most ez mitől lehet? egyszerűen elvesztem a kontrollt, és még akkor is eszem amikor már kipukkaok..persze ezt utána nem mondom el senkinek.. Másnap próbálok megit koplalni, de befuccsol,és megint sokat eszek.. Utána pedig jön a bűntudat. Elegem van már ebből..Vissza akarom szerezni az önkontrollom, amit elrontottak bennem bent a kórházban. Újra koplalni szeretnék, és egész nap éhes lenni, mert akkor büszke voltam magamra, és most egy hájas disznónak érzem magam. Vissza szeretnék fogyni az anorexiás súlyomra de nem lehet mert folyamatosan járok vissza a korházba mérésekre..Mit csináljak? A pszichológusomnak nem mondhatom el ezeket, mert még a végén visszafektet a korházba.. és azt nem bírnám ki még 1x.. Mit csináljak??

170 cm/46kb (újra 43 akarok lenni!!) 15/L


2015. ápr. 2. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól fogalmaztál, még mindig anorexiás vagy.

Járj szorgalmasan a pszichológusodhoz. Nagyon nagy bajok vannak még veled, ha azt gondolod, hogy a koplalás és az éhségérzet a normális és ilyenkor még büszke is vagy magadra.

2015. ápr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezt ne csináld. Kérlek szépen, ne legyél ilyen. Nem normális, ha valaki azért büszke magára, mert egész nap marja a gyomrát a sav. Előbb utóbb még komolyabb bajaid lesznek, ebben nagyon sokan meghaltak. Te nem látod, de te is végezheted így, hogyha nem próbálsz ezen változtatni. Gondolom, most nem hiszel nekem. De én például 168 cm-hez vagyok 58 kg, és mindenki folyton dicséri és irigyli az alakomat, pedig nem vagyok csontsovány, és neked sem kell annak lenned, mert nem csak az a szép. Sajnos a média sok káros hatása és a fokozott megfelelési kényszer miatt alakul ki a fiatal lányokban ez, de ez nem normális. Az embernek kell, hogy legyen egy egészséges önképe, ami jelenleg neked most nincs, mert nem három kilón múlik a vékonyság-nem vékonyság.

A legjobb az lenne, ha olyan ételeket ennél, amik táplálnak. Húst zöldséggel, gyümölcsöt, olajos magvakat, és olyan nehéz nagyon barna kenyeret, normális ételeket.

Tudom, hogy ez nehéz, mert az ember kialakít magában korlátokat, hogy én ezt most nem ehetem, és ez valamilyen szinten szükséges is, de az már nem, hogy ez átmenjen koplalásba, mert azzal csak az izomzatodat veszted el, és a zsírt azt csak utána kezdi el bontani a szervezet, de az már nagy legyengülést, és tápanyaghiányt eredményez.

Szépen járj a pszichológushoz, és mondd el neki ezt a problémát is, mert az a dolga, hogy segítsen neked lelkileg, és lehet, hogy tud olyat mondani, amitől megváltozik a szemléleted.

És végül egy kép, amilyen szerintem nem szeretnél lenni, de ha így folytatod, akkor ilyen leszel: [link]

Én inkább lennék ilyen, mint ami a másik képen van, pedig nem vékony, meg semmi, de egyáltalán nem csúnya, sőt...: [link]

16/L

2015. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt csinálsz amit akarsz, a kiskorúakra vonatkozó korlátokon belül.


Pont ebből következik, hogy annyit eszel amennyit akarsz, a kontroll még mindig nálad van. Vagy használod, vagy nem, de te magad pakolod a szádba a kaját, ezt is te kontrollálod. Nyilván az evés vágya erősebb benned mint a nem evésé, és te engedsz neki. Én erre nem mondanám, hogy rossz, egy kórosan sovány lány esetén ezzel nincs semmi gond. De a te döntésed, a te kontrollod alá tartozik.

2015. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* az előző válaszoló által linkelt 2. képen a lány férfi szemmel nézve nagyon vonzó, kb. ezt az egészséges testalkatot kellene megtanulnia a nőknek, akik jól akarnak kinézni. Gondolom a Kérdezőnél nem egészen a jó alakról van szó, ennél mélyebbnek tűnik az evéshez, testhez fűződő viszonya. Mélyebb nem mindig = jobb.
2015. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az, hogy falásirohamaid vannak, teljesen normális hiszen a szervezeted nagyon sok ideig éhezett. Most próbálja bepótolni a kimaradást. Ez ellen úgy tehetsz, hogy nem akarsz többet koplalni, mert, ha elhatározod, hogy márpedig koplalni fogok, akkor a tested kívánni fogja a kaját, mintha még utóljára jól beakarna lakni. Ha normálisan eszel, akkor tudod, hogy nem kell éhezned, pár óránként ételt kap a tested és nem fogod kívánni ilyen nagy mennyiségben és csak úgy éhségérzet nélkül. A legjobb, ha kialakítasz egy étrendet, napi 5 étkezéssel és étkezési naplót vezetsz, amit a legjobb, ha mindig megmutatsz az orvosodnak. Mivel az anorexiások rendszeretők és maximalisták, így gondolom te is az vagy és az csak sikerélményt ad, ha nap végére szépen kilesznek töltve a rublikák. Ha nehéz is az elején, akkor is majd visszaáll. Ne keseredj el!

Én is anorexiás voltam, még egy hónapja se vagyok otthon és étkezési naplót vezetek. Az a baj, hogy bár így jól érzem magam, még mindig 15-ös a bmi-m és ezért nem hagynak békén, én, pedig már nem akarok több lenni. Ez idővel változni fog, mindenki azt mondja :) Egyél normálisan a lényeg az, a testképzavarod majd rendeződik! Én hiszek benne :)

2015. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!