Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy átlagos méretű banán...

Egy átlagos méretű banán elegendő reggelire?

Figyelt kérdés
Megfelel reggelinek az ha csak 1db banánt eszünk? Szükséges utána tízóraizni is?

2015. ápr. 16. 07:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Mindenféleképpen szükséges, ha csak banánt akarsz enni reggelire.

De szerintem egyél még valamit a banán mellé reggel is.

2015. ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy te mit szeretnél.


Nincs olyan, hogy szükséges. Szükséglet (a testünknek) az, hogy rendszeresen együnk, tehát naponta (de akár nem minden nap) étkezzünk, biztosítsuk az alapvető tápanyagokat, energiát a biokémiai folyamatainkhoz, sejtjeink regenerálásához, ilyesmi.


Itt szó sincs arról, hogy reggelizni kell, vagy hogy reggelire mit kell enni, kell-e tízóraizni. Ezek már rajtad állnak.


Te egy banánban lévő tápanyagokkal, cukorral akarod ellátni a tested? Bírod? Jóllaksz?


Tízóraiznál? Mit? Rajtad múlik mit eszel. Szerintem fontos, hogy tudd mivel jár ha valaki gabonákat eszik, műkajákat, tejtermékeket, fontos tudni mit kellene enni a legtöbb embernek, hogy jól működjön a szervezete, az is fontos, hogy ezekből mit bírsz te fogyasztani, mit szeretsz.. de azt senki sem mondhatja meg neked, hogy elég-e neked egy banán reggelire, szükséges-e tízóraiznod.



Én tegnap nem reggeliztem, amúgy szoktam. Fél8-tól már edzettem, igazából edzés után megkínáltak egy almával.. délben ebédeltem, de akkor cápát grilleztettem, nyers húst, ááá.. és igazából túl sokat ettem :) Mondjuk direkt. Azóta semmit, szóval 2-kor fejeztem be az ebédet, most 8 óra lesz, 18 órája ettem és most tudnék reggelizni már :)


Szóval nekem nem elég reggelire egy banán, de nem tízóraiznék, inkább normálisan reggelizem és aztán ebédelek. De ez én vagyok.

2015. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem.


52 kg nő.

2015. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tízórai elég, reggelire nem.

Legalább egy zsömlét egyél valamilyen jó minőségű felvágottal, sok zöldséggel. Aztán tízóraira a banánt.

2015. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

De a zsemle az gabona, az ember nem gabonaevő, és nagyon sok ember krónikus betegsége például a gabonaevésében gyökerezik :)


Persze senkit sem szeretnék lebeszélni, csak felelősségteljesen egyenek :)

2015. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy mit eszel, inkább az, hogy hogyan eszed!

Rágd meg jól a táplálékot, hogy minél több nyállal keveredjen. Rágás közben oldódik a nyálban a levegő oxigénje. Ami a beleinkben dolgozó önálló életformák -(bélflórák, baktériumok, vagy bárhogy is nevezzük)- munkájához kell. Ha ezeknek nincs megfelelő mennyiségű oxigén, olyan anyagokat termelnek, amire a szervezetnek nincs szüksége.

A banán az a legegészségtelenebb gyümölcs, mert éretlenen szedik le, és út közben érlelik míg eljut az üzletek polcaira. Az érési folyamatot vegyileg gyorsítják fel, ezért olyan szép sárga, és egyforma minden banán amit a doboz tartalmaz.

Ennyi erővel ehetnél kákicsvirágot is!

2015. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért vannak ásványi anyagok a banánban is. Meg sok cukor..


Az érlelési hormon az etilén, ugyan úgy mint más gyümölcsöknél, a természetben.


Az éretlen szüreteléssel én sem értek egyet, de ettől még nem lesz egészségtelen. A cukortartalmát már egy cukorbeteg pl. nem bírná, nekik egészségtelen, szerintem.

2015. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Végül banán lett a reggelim, majd késöbb egy tálka müzli. (Ennyi erővel ihattam volna egy jóadag banánturmixot is..) Egyébként egyetertek azzal, hogy nem valami hasznos banánt enni és hosszú ideig nem is ettem ezelött.

Lényegében úgy akarok enni, hogy tápláló, ám mennyiségre kevés étel legyen benne, mert nem szeretem a telítettség érzetet, viszont gyarapodnék 10-12kgt.

2015. ápr. 16. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz ügyesen kell összeválogatni a zsírtartalmú és a szénhidrátdúsabb ételeket :)
2015. ápr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sowilo ***** válasza:

# 6

Idióta nőklapján nevelkedett barom, ne terjessz már hülyeséget. Egyél akkor szemetet, csak rágd meg rendesen, és majd egészséges leszel tőle. Gondolom tápanyagszükségletről még nem hallottál, a fehérjét, zsírt, szénhidrátot a tökéletesen megrágott margarinos kifli fogja adni, igaz hogy gagyi szénhidráton kívül egyik sincs benne, de majd lesz, ha oxigénnel keveredik. Normális....!?


Nyilván az etilénnel érlelt banán sokkal egészségesebb, mint bármi, amit növényvédő szerekkel kezelnek. Nem, pontosan ugyanolyan. Nem a banán lesz a kivétel.

2015. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!