Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mennyire normális egy 17...

Ez mennyire normális egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Anorexia/Bulimiából gyógyulol, fogalmam sincs mennyi a sok és a kevés egy velem egykorúnak.

Reggeli: tejeskávé (fele kávé fele tej, egy kiskanál méz) 2 szelet kaláccsal

Tízórai: Kifli sajtkrémmel tavaszi felvágottal

Ebéd : sült csirkemell rizibizivel

Vacsora: Molnárka (hosszú zsemle vagy mi) sajtkremmel es tavaszi felvagottal

Ez nagyon sok? vagy okes?



2015. ápr. 17. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem sok.Ez kevés.szerintem ,mondjuk ez függ attól is hány kiló vagy és milyen magas?
2015. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
170 cm 51-52 kilo kozott vagyok
2015. ápr. 17. 12:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez kevés.
2015. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem végzel sok fizikai tevékenységet, akkor kb jó, semmiképpen sem sok.
2015. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyjából oké (egyáltalán nem sok), esetleg a kávét cseréld le valami nem élénkítő innivalóra. Illetve én a helyedben elkezdenék sportolni és a fokozott energiaigény miatt többet enni, az az egészségednek és az alakodnak is jót tesz :)
2015. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Magasságodhoz és súlyodhoz éppen elegecske, de inkább kevés. Ehetnél többet is. Ebédre mehetne egy kis leves a főétel előtt, illetve a főétel után egy kis gyümölcs (kis alma, eper, akármi). De legalább az egyiket iktasd be az ebédedhez. Az ebéd és vacsora között is ennék gyümölcsöt, vagy akár egy szelet sütit is.
2015. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ma 13:15-ös: nem tudom, mire lenne jó levessel tölteni a gyomrát, akkor még kevesebbet tdúdna enni. A leves - (föként lé), mnegtölti az embert hasát és utána a föfogásból jóval kevesebbet tud csak enni.
2015. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Akkor ne egyen levest, ezen nem veszünk össze. Nekem csak szimplán kevés az ebédje, főleg úgy, hogy vacsoráig nem eszik semmit a leírása alapján. Így vagy leveskét (nem egy liternyire gondoltam nyilván) vagy gyümölcsöt ennék az ebédjéhez.
2015. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Igazából a tej senkinek sem normális, a búzaliszt (kalács) nem normális. A kifli nem normális, a sajt nem normális, felvágott alatt bármit érthetsz, én az élelmiszeripari hulladék műhúsokat senkinek sem ajánlom fogyasztásra.


Egész nap gabonákat eszel, a mennyiséget még ha pontosan tudnánk is, ez tönkre teszi az embereket. Ez így szerintem még mindig étkezési zavar.


Ennyi liszt teljesen felboríthatja a szénhidrát anyagcserédet, bár nem mindenki egyformán érzékeny.


Ha 1500-2000 kcal-t ennél, zöldségekkel, húsfélékkel, zsírral, némi gyümölccsel, és csak az ebédedben lenne rizs mint tömény szénhidrát, akkor az még jó is lenne.


De a mostani étrended engem arra emlékeztet, mint amikor valaki egész nap édességeket eszik, minimális vitamin bevitellel, zöldségek helyett csak üres liszt liszt liszt.. én elfogadom, ha valaki így szeret enni, de szerintem te sem ezt akarod magadnak. Lehet kapni rengetegféle zöldséget, tojást, halakat, húsokat, kókusz zsírt, ha szereted a tejtermékeket akkor lehet enni vajat.


Vannak táplálóbb húsok is egyébként, mint a csirkemell. Nem tudom neked milyen az ízlésed, de általában a csirkemell egy eléggé semmilyen hús. Sertés, marha húsok finomabbak, de csirkének is vannak jobb részei. Halakat nem tudom mennyire szereted, de egész jó áron lehet busát kapni, nagyon ajánlom, zöldségekkel. Zöldségeket le lehet önteni oliva olajjal.


Aztán hogy neked mennyi a normális, jó ételmennyiség, nos nézd ezt senki sem tudja. Még saját magunknak sem tudjuk. Sokan hagyatkozunk az étvágyunkra. Én zsíros ételekkel szoktam jóllakni, napi 3-4 étkezéssel, és így van energiám edzésre, mindenre, nem hízok, nem vagyok fáradékony.


Neked is azt kell megtalálnod, mennyit kell enned hogy ne fogyjál, ne zsírosodjál de legyen energiád. Én ehhez nem ajánlom ezt a rengeteg lisztfogyasztást, de te tudod.

2015. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért, mi a baj egy liter levessel? Szerintem az teljesen normális, bár nekem ma csak 75 deka volt, nem volt több, azért utána még bement 6 tartalmas palacsinta (fél tojás/db) s fél liter zsírtej :)

Emberfüggő is lehet, persze, biztos van, akinek kicsi a gyomra, de én még zöldséglevessel nem laktam jól soha, mindig eszek mellé rendesen.


A kérdezőnél a sok gabona elég hervasztó, de ezt már írták. Változatos, rendes étkezés kéne, az ebéd OK, de máskor is lehetne rántotta vagy amit szeret a péksütiken kívül... De a társadalmunk rettentően kenyércentrikus, sokaknak a legtöbb étkezése konkrétan arra alapoz, nemcsak az ételéhez eszi, az az étele. Ez nem normális az embernek. Egereknek jobb lenne, ők pont keményítőevésre vannak kitalálva.

2015. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!