Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » PCOS-ok! Ti milyen étrendet...

PCOS-ok! Ti milyen étrendet követtek? Hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Pàr hónapja derült ki a PCOm. Diétàzok, de sokszor inkàbb lelkileg vagyok padlòn. A bőrőm pattanàsos és heges. A hajam hullik. S hiàba diétàzok /5x keveset eszek, semmi édesség pedig csoki függő voltam/ egy dekàt se fogyok, sőt 2-3 kg-t híztam 3hònap alatt. Napi 1-1,5òràt bringàzok.

Szeretnèk majd gyereket, a doki viszont azt mondja kevés az esélyem rà. Nektek mi a tapasztalataitok? Lehet gyerekem így?

A "mellékhatàsokkal" hogy bírtok? /hajhullàs, bőrproblémàk/


Bocsi, hogy ilyen hosszù lett:$


A segítségeket előre is köszönöm!! :)

22/L



2015. ápr. 18. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a 90 napos diétát csinálom 1-1,5 évente, kb 4-6 hétig, nem 90 napig

Ez helyreteszi az ir-t a köv. diétáig. Amúgy bármit ehetek.

Így estem teherbe is.

Most megint vacakul vagyok de 2 gyerkőc mellett nincs erőm diétázni. Úgyhogy most le-fel ingadozik a cukrom.

2015. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Tovább olvastam a kérdést.


Hajhullás: multivitamin.


Pattanás: Rossmanban kapható pezsgőtabletta: A-vitamin + valami. Külsőleg kénes szappan. Tökéletes kombó, de kiszárad a bőr, nem zsíros hidratáló arckrémet kell használni.

2015. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem diétázom, azt eszem, amit és amikor megkívánok. Egyébként érdekes, amióta próbálok tudatosan figyelni arra, hogy mit kívánok valójában és mi az, ami nem esik jól, az édességet sikerült minimalizálni, mert valójában nem is kívánom.

Fogyni nem tudok diétával, sporttal. Viszont amikor kaptam cypromixet, egy hónap alatt ledobtam 10 kilót, nagyon durva. Utána szedtem fogamzásgátlót, az egyébként segített a tüneteken is, és egy év után a cisztáim nagyja is felszívódott. Néhány hónapja abbahagytam, most kezdődik minden újra :(

2015. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a PCOS-t krónikus civilizációs betegségnek tekintjük, akkor szénhidrát csökkentett paleó típusú étrend gyógyítja.


El kell kerülni a gyulladásfokozó műkajákat, gabonákat, tejtermékeket, és hagyni a szénhidrát anyagcserét visszaállni a normális, egészséges szabályozásra. Ehhez sok zöldség, állati zsírok / kókusz zsír, mérsékelt fehérje húsokból.. ezek kellenének, mint úgy alapvetően is egy logikus étrend alapjai ezek lennének :)

2015. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!