Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez jó multivitamin?

Szerintetek ez jó multivitamin?

Figyelt kérdés

A-vitamin: 7500 NE (retinil-acetát)

D3-vitamin: 3000 NE (cholecalciferol)

E-vitamin: 800 NE (DL-alfa-tokoferol acetát)

C-vitamin: 1500 mg (aszkorbinsav)

B1-vitamin: 500 mg (tiamin-mononitrát)

B2-vitamin: 100 mg (riboflavin)

B3-vitamin: 100 mg (nikotinamid)

B5-vitamin: 100 mg (kalcium-pantotenát)

B6-vitamin: 100 mg (piridoxin-hidroklorid)

H-vitamin: 100 mcg (biotin)

Kolin: 100 mg (kolin-bitartarát)

Inozit: 100 mg (inozitol)

PABA: 100 mg (para-amino-benzoesav)

Folsav: 200 mcg (folsav)

B12-vitamin: 100 mcg (cianokobalamin)

Kalcium: 500 mg (kalcium-foszfát)

Magnézium: 250 mg (magnézium-oxid)

Vas: 18 mg (ferro-fumarát)

Cink: 15 mg (cink-oxid)

Mangán: 4 mg (mangán-szulfát)

Réz: 2 mg (réz-szulfát)

Jód: 225 mcg (kálium-jodát)

Króm: 200 mcg (króm-klorid)

Molibdén: 72 mcg (nátrium-molibdát)

Szelén: 68 mcg (nátrium-szelenit)

Korall kalcium természetes nyomelemek: 200 mg (korall kalcium)


Egyébként erről a vitaminról van szó: Dr Lenkei Életerő közepes

A dobozáról írtam le az összetevőket.



2015. ápr. 22. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehhez még valamilyen zsírsav javasolt(Omega 3 vagy lenmagolaj)és mindent bevittél.(ha 35 feletti Vagy, esetleg Q10) Ez egy jó multivitamin.
2015. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szedek omega3-at meg Q10-et is. de akkor ez a vitamin tuti jó szerinted?:D
2015. ápr. 23. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Na ezt hívják úgy, hogy multivitamin! Nem jó. Kiváló!
2015. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ami nekem nagy problémám ezekkel a készítményekkel, hogy az igaz, hogy a pirulába/kapszulába belekerül az adott dózis, de arra vannak-e vizsgálatok, hogy ebből mennyi jut be ténylegesen a sejtekbe, mennyi hasznosul belőlük? Mert hogy ezek szintetikus vegyületek, és nem úgy kerülnek be a testünkbe, mintha élelmiszerek útján juttatnánk be.

Én személy szerint nem szedek vitaminkészítményeket és ennek ellenére sem vagyok beteg.

Én ezeket fogyasztom: gingko, máriatövis, természetes flavonoidok, kávé, tea.

2015. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vesd össze az úgynevezett természetes vitaminok kémiai képletét az úgynevezett mesterséges vitaminokéval! Ugyanaz!
2015. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A képlet ugyanaz, ez igaz. Az nem mindegy, hogy mihez kapcsolódik az ásványi só. Az utóbbi években egyre többször hallom emlegetni a fémek szerves savakkal alkotott kelát-komplexeit. A magnézium-oxid, króm-klorid, stb. nem ilyen a fenti készítményben.

Vitaminpótlásra meg azt tartanám a legüdvözítőbbnek, ha pl. C-vitaminhoz valamilyen csipkebogyó-koncentrátum formájában lehetne hozzájutni.

2015. ápr. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért bámulatos, hogy ez a mocskos gyógyszeripar mi mindent nem volt képes elhitetni az emberekkel az elmúlt évtizedek során.

Az ún. mesterséges vitaminok pont ugyanolyan jól hasznosulnak, mint természetes társaik. HA te színtiszta csipkebogyó kivonatot szeretnél szedni ,ahhoz elég mélyen kellene a zsebedbe nyúlnod. 1 g c vitamin előállításához iszonyatos mennyiségű csipkebogyó kellene. Egyetlen grammhoz. Ez pedig egyenes arányban nyomná az árat az egekbe. Szerinted lenne olyan épeszű ember a földön, aki egyhavi c vitaminért hajlandó lenne kiadni 20-25 ezer forintot?

2015. ápr. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A csipkebogyó csak egy példa volt. Akkor már inkább homoktövist kellene említenem.

Azt nem hiszem, hogy a gyógyszergyártók annyira befolyásolnának engem. Hisz - mint említettem - nem szedek sem vitamin-, sem ásványi só készítményeket.

2015. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A homoktövisről is ugyanaz a véleményem. A hangsúly nem elsősorban a növényen, hanem a vitaminkivonás módján és a szükséges mennyiségen van.

A gyógyszeripar mindenkit befolyásol. Akkor is, ha nem szedsz gyógyszert. Mert a vitaminokkal kapcsolatos rémhíreket is ők terjesztik és ezáltal félrevezetik az embereket. Tőlük ered az ún. mesterséges vitaminokról keltett tömeghiszti is. Nem beszélve a vitamintúladagolás hazugságáról és az ajánlott napi bevitelről.

2015. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!