Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandóan éhes vagyok, rossz...

Állandóan éhes vagyok, rossz közérzet ha nem eszem - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiskoromtól sovány testalkatú voltam, a testsúlyom is jóval az ideális alatt volt szinte mindig. Tavaly sikerült végre 65 kg-ra meghíznom (170 cm magas vagyok) és kb. 1 évig tartani is tudtam, most viszont 2-3 hónap alatt 9 kg-ot híztam (76 kilós vagyok) a hasam/csípőm olyan széles mintha terhes lennék mert egyszerűen állandóan ehetnékem van.

Naponta 5-6 alkalommal kell ennem általában müzli szeletekkel próbálom kihúzni de még így is hízok. A gond nem az, hogy nem tudok leállni hanem ha nem eszem elkezd fájni a fejem, rossz a közérzetem és a torkom is összeszorul.

Mióta szép az idő naponta kb. 2 km-t gyalogolok inkább kihagyom a buszt/villamost, de nem hogy fogytam volna hanem még így is híztam 2 kilót...


2015. ápr. 25. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyugati étrend (gabonák, müzliszeletek, cukor, tejtermékek, túl gyakori étkezés, sok szénhidrát bevitel, glutén, mesterséges adalékanyagok) inzulinrezisztenciát, éhséget és metabolikus zavarokat, elhízást és betegségeket okoznak.


Az állandó éhség, evés nélkül fejfájás a fizikai szénhidrátfüggőség, szépen nevezve inzulin rezisztencia egyik kísérő tünete, a cukorbetegség megelőző állapota.


(amennyiben tényleg ez okozza, s nem csak puszta folyadékhiány, sóhiány..)


Pár kilométer gyaloglás ugye nem testedzés, az kb. minden nap 1,5 - 3 - 4 óra testedzést, de legalább 1-2 óra intenzív edzést jelentene. Erre lenne szükség, ha azt keressük mi a jó, mennyit mozognak az egészséges emberek, vagy éppen a természeti népek (sac/kb. természeti népek sem kergetnek ám gazellát napi 8 órában! nem kell túledzeni nekünk sem magunkat)


Viszont a müzliszelet az csak gabona, gabona az 2 dologra jó. Ne haljon éhen az ember, ez szép. A többi már betegségek, elhízás a rossz minőségű táplálék 'üzemanyag' következtében. Ezt minden gabonaevő tudja, gondolom. Hiszen ezeket eszitek.


Én max. rizst engedek magamnak, időnként. Úgy, hogy én bírom a szénhidrátot. Nőknek jóformán semmi ilyet nem szabadna enniük, főleg nem cukrozott müzliszeleteket, gluténnal.. nem is értem miért csinálják sokan ezt magukkal :)

2015. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem agyoncukrozott vackokkal próbálnád kihúzni, akkor nem híznál.
2015. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen cukormenteset eszem, már édesség helyett és az egyetlen amivel cukrot fogyasztok az a kávé naponta egy alkalommal két kiskanál.
2015. ápr. 25. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:

A műzliszelet soha nem volt és nem is lesz "fogyókúrás" étel. De még az egészséges étrendbe sem sorolnám be ezeket. Szépen hintáztatod velük a vércukrod, ezért is lehetsz éhes.

Nincs azzal baj, ha napi 5-6-szor eszel, de akkor megfelelően egyél. Például ha megennél egy szelet sült húst egy kis salátával, párolt zöldséggel, akkor nem hiszem, hogy olyan hamar újra megéheznél. De ha igen, akkor sem lenne gond, ha ebből ennél újra, mert viszonylag kevés kalória mellett viszel be normális tápanyagot. Az is lehet, hogy azért vagy éhes, mert a tested kívánná a tápanyagokat, csak a műzliszeletből nem igazán kapja meg.

Ha mindenképp harapni kell gyorsan valamit, akkor ne műzliszelet legyen, hanem inkább valami gyümölcs.

2015. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cukormentes müzliszelet is gabona magokból van, a gabona magok keményítőt tartalmaznak (sokat), a keményítő (változó gyorsasággal) cukorrá alakul. Pontosan úgy, mintha töményen ennénk a cukort, ugyan olyan glükózzá bomlik le a vékonybélben.


Rezisztens keményítő, zöldségek rostjai, kis mennyiségben felszívódó keményítő (tényleg kis mennyiségben, zöldségekből leginkább) ezek azok a szénhidrátok, amiket enni kellene.


Gabona müzli, liszt, búza, rozs, zab stb. ? áá...

2015. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!