Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintem nem, de anyuék...

Szerintem nem, de anyuék szerint lehet hogy anorexiás vagyok. Szerintetek mi?

Figyelt kérdés

Reggel eszek egy fél szelet kenyeret (valamivel a tetején,ez egy nagyobb szelet). Tízóraira viszek egy almát. ezzel elvagyok 2-ig. Azután itthon eszek valami kis kaját. Vacsira pedig nagyon kicsi főtt ételt. Szerintem ez nem kevés, de anyu szerint egyszer elfogok ájulni... szerintem semmi bajom csak a nyárra szeretnék úgymond szebb lenni, minden nap tornázok egy kicsit és szerintem ehhez nem kell egy heti kaját megennem.

Ja amúgy köbö azóta étkezem így, amióta minden suliba bevezették ezeket a méréseket (kg,cm,stb) és megakartam felelni az átlagnak...


(48kg vagyok, 13 éves lány) és kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy most ez anorexia? láttam olyan emberekről filmet, de én nem olyan vagyok... na mindegy most ti mondjátok hogy mi ez.



2015. ápr. 26. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
és milyen magas vagy a 48kg-hoz?:) amúgy szerintem ha csak nem 140cm vagy teljesen átlagos :) - de ha már 4-szer eszel egy nap akkor nem vagy anorexiás... anorexiások betegesen fogyókúráznak, sportolnak, tényleg pár falatot esznek csak és szinte semmi más nem érdekli őket minthogy hány kg-k
2015. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

163 cm.


Jó akkor megnyugodtam. :) köszi a választ

2015. ápr. 26. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia nervosa nem annyit jelent, hogy valaki vékony. Csupán a testsúly alapján nem mondható senkire, hogy anorexiás.

Több tényezőnek kell fennállnia:

- a testsúly min. 15%-ának elvesztése

- fóbiás félelem az elhízástól

- a testkép zavara


Ha 163 centihez 48 kg-mal úgy érzed, hogy kövér vagy, fogyni akarsz rettegsz attól, hogy meghízol, akkor bizony "jó" úton haladsz a betegség felé.

Ez a testsúly egyáltalán nem sok, sőt. Ha formásabb szeretnél lenni, ahhoz sportolni kell, nem fogyókúrázni.

2015. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
A leírásod alapján nem úgy néz ki, hogy anorexiás lennél... Van egy célod, s lehet, hogy kicsit keveset eszel, de totál nincs az a beteges hozzáállás, ami az anorexiások esetében.
2015. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eszel jól, és persze elég kevés is.


De ettől ez még nem anorexia. Az meg nem baj, ha takarékos vagy, amíg nem vagy kórosan sovány. De ilyen étrenddel hogy viszel be elég szükséges tápanyagot? Bár ha jól vagy így is, akkor aztán semmi gond..

2015. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy anorexiás, de azért vannak zűrök a fejedben.

Nem vagy elhízva, abban egészen biztos lehetsz. És mivel fejlődésben lévő szervezet vagy, a saját érdekedben egyél rendesen. Ne tömd magadba a gyorskajákat és a csipszet, de ezen túl nyugodtan egyél. Növésben vagy, fejlődésben vagy, a nemi éréshez is szükség van erre.

Tudom hogy vannak ilyen elmebeteg trendek, mint legyen rés a combjaid között meg brutálisan álljon ki a csípőcsontod... de ne dőlj be nekik. Beteg emberek terjesztgetik, nem egészséges - hidd el elég baj ez annak, aki így néz ki.

A tornával semmi baj, csináld nyugodtan, de egyél mellette rendesen. Nem kell fogynod, inkább egy kis izmot próbálj majd magadra szedni. Ahhoz viszont enni is kell jócskán, olvass utána nyugodtan.

2015. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Juj köszi a sok jó választ! Egyáltalán nem a trend miatt csinálom, sosem érdekelt a divat... csak valahogy nem esik néha jól a kaja. :)
2015. ápr. 27. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van netfites izé a suliban. De ezek a netfites mitttudménmiazanyámtöke táblázatok, a feltételek stb. nagyon nehezen(sőt kb. lehetetlenség) lehet megfelelni nekik. Mert ha csont sovány vagy, biztos nem lesz meg az az átlag szorítóerő, amit a táblázat ír. Ha izmos(vagy hízékony) vagy akkor meg a testtömeged lesz egy kicsit több a vártnál. Szerintem nem kell ezen emésztened magad, és is azt javallom, hogy egyél. Ez szerintem elég kevés kaja, bár én jóval többet eszem (XD). Ha véletlen 5 kg-ot hízol, még mindig nem vagy dagadt...
2015. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi ez a baromság, hogy ha valaki 4x eszik egy nap, nem lehet anorexiás?? Attól még lehet, hogy amit eszik egy nap, nem éri el az 500 kcalt sem. Idióta...
2015. máj. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Ebben speciel igazad van... Egy anorexiás simán fel tud vágni egy almát 6felé s megenni a nap folyamán 6 alkalommal, ami nem kicsit durva és életveszélyes hosszabb távon.
2015. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!