Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, hogy fura, és szerintem...

Lehet, hogy fura, és szerintem is az, de szeretnék újra anorexiás lenni, de nem tudok, akik járnak ilyen cipőben, hogy azok?

Figyelt kérdés

Én régen az voltam, 170cm-hez voltam 34kg, és nem éreztem rosszul magam. Most 70kg vagyok, utánam fordulnak az utcán(nagy nagyképűségből) azt mondják, hogy jól nézek ki, de nekem ez így nem jó, szeretném visszakapni azt a "csont és bőr" alakot.

Mit tegyek, tudom pszichológus, de ez nem olyan, ezt nem tudja az megérteni aki nincs benne.


2014. márc. 24. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Tényleg pszichológus. Szerintem biztosan nem az alakoddal van gond, hanem valami probléma miatt ebben éled ki magad, hogy az evéssel és a kilókkal kösd le magad.

A 34 kg ijesztően hangzik.

2014. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mentális zavart előidézni? Általában hajlam van rá amit előhoz a kalóriák szerinti táplálkozás.


De még ez sem igazán trigger egy tetképzavar kialakulásához. És most jöttem rá, hogy te nem anorexia nervosá-t, hanem anorexiát írtál. Hát ez fizikai állapot, ha keveset eszel akkor idővel lefogysz 34 kilóra. Nem mondom hogy sok siekert hozzá, mert ez elég rossz dolog amit nem feltétlen kellene csinálnod..

2014. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia kérdező, csak bemásolok ide valamit. Te hogy érzed ezt.? Szerinted van benne igazság.? Nem ismerlek, de úgy szeretném ha tényleg megoldódna a problémád, remélem sikerül...


Elsősorban tinédzserkorban jelenik meg, és főleg lányok között. Lelki oka a kislányból nővé válás megtagadása. A betegségnek köszönhetően a tini külsőleg kislány marad, így nem kell szembesülnie a nővé válás kockázataival, problémáival és az új feladatokkal. A megoldása természetesen az, ha megpróbál a lány az elutasított szereppel fokozatosan, kis lépésekben megbarátkozni és elfogadni az azzal járó új helyzeteket, a szexualitást és akár a csalódásokat is.

2014. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: nem tudsz megbarátkozni a nőiségeddel. Fordulj újra pszichológushoz.


Anorexiásan is lehet, hogy boldog lennél újra, csak az nem tartana sokáig. Pár hónapon belül meghalnál.

2014. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajj Bogár... Ne csináld!

170 cm vagyok és 57 kg (68 voltam miután felhizlaltak), sokalltam a 68-at úgyhogy le akartam adni párat. Ahogy veszítek a súlyomból, egyre hatalmasabbnak látom magam.

Boldog voltál 34 kilósan? Őszintén! Vékonynak láttad magad? Mert én kb. Soha. Mindig csak "még egy kicsit", majd akkor szép leszek vagy legalábbis elfogadható... És egyszercsak megint 40 kilósan találom magam, ájultan, valahol.

Ennek soha nem lesz vége, sosem lesz olyan hogy "most jól vagyok". Én már négyszer voltam csontsovány majd enyhén duci, és ötödször is belefognék, ha nem tudnám, mi lesz a vége. Megint okozzak fájdalmat mindenkinek? Ja, 19 vagyok. A kamaszkorom abból állt, hogy egy pohár bort nem mertem meginni egy buliban, mert attól féltem meghízok, és amíg a többiek ábrándoztak, én "haditervet" készítettem másnapra...

Tégy meg magadnak egy szívességet, és kíméld meg magad ettől. Soha nem fogod magadat olyen szépnek látni, amilyen vagy, ezzel meg kell barátkozni. Pszichológus vagy jó baráti kör segíthet, de igazából neked kell elrendezned a dolgaidat magadban. Nem könnyű, de megéri. Lehetsz boldog, egészségesen is!

U.i.: ha nincs kivel beszélned ezekről, állok rendelkezésedre! E-mail címemet megadhatom priviben, ha gondolod.

2014. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én szeretném ha nőies lennék, de egyben vékony is.

És lehet, hogy van benne valami, hogy félek a nővé válássá lelkileg de igazából én vékony szeretnék lenni, hogy látszódjanak ki a bordám meg a kezemnél a csuklócsont emelkedjen ki, lehet, hogy ez beteges de nekem sem tetszik máson csak magamon.


De köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 26. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én szeretném ha nőies lennék, de egyben vékony is."


- 34 kilóval nem lehetsz nőies.


"És lehet, hogy van benne valami, hogy félek a nővé válássá lelkileg de igazából én vékony szeretnék lenni, hogy látszódjanak ki a bordám meg a kezemnél a csuklócsont emelkedjen ki, lehet, hogy ez beteges de nekem sem tetszik máson csak magamon."


- Ha valaki iszonyítosan kigyúrt szeretne lenni, de ehhez neki olyan szteroidokat kellene szedni, melyekkel jó eséllyel pár éven belül hererákja lesz, mit tanácsolnál neki?

2014. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 70 kg tényleg sok... De. A nőies alakot NEM anorexiával lehet megoldani. Anyukámmal erről jócskán elbeszélgettünk és világosan el magyarázta, hogy az anorexia helytelen. Ha, fogyni szeretnél, oké. De, az anorexia halálos és nem is tartós egyben.

Jusson eszed be, hogy diétázni szabad de DIÉTÁVAL és nem pedig beteges módszerekkel. Egy mert ha anorexia után elkezdesz enni rögtön meghízol (30-40 kg minimum) az anyagcsere miatt, Kettő mert halálos (!) is, és majd pár év múlva jócskán bánni fogod (mert utána lesznek következmények...)

Szóval keresd fel az egészséges diétás honlapokat és fogy max. 15 kilót. Az 55 kiló jócskán vékony és az a legalsó határ! Szóval a nőies testsúly nem a 34 kg, SŐT az ellenkezője!

Eldöntötted már, hogy mit fogsz csinálni?

2014. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 aculluca ***** válasza:
a vékony az formátlan, te pedig nőies szeretnél lenni, ami a formáról szól. az izmok adják a formát.ezen érdemes elgondolkodnod.
2014. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!