Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 5.8-as cukor jó/rossz/átlagos...

5.8-as cukor jó/rossz/átlagos úgy, hogy ettem 1 szelet tk kenyeret 1 tojást sütve,1 paradicsomot,1 bögre cukor nélküli teát és 10 felé 2 db almát,1 narancsot és 1órakor mérték meg a cukrom?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 29. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így elég komplex találós kérdés. Nem úgy szokták, hogy éhgyomorra, illetve adnak valahány gramm cukoroldatot és utána?
2015. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mivel nem tudni mennyi szénhidrátot és egyéb anyagot ettél, így nem tudjuk, hogy a szervezeted reakciója mennyire egészséges.


Egyébként kaja után pár órával az 5,8 nem rossz cukor érték, de most ebből nem lehet következtetéseket levonni.


Egy ketogénezőnek nagyon furán viselkedne a vércukorszintje ha megenne egy szelet kenyeret. Pedig tök egészséges. Ez a hagyományos (terheléses) vércucu mérés alkalmasságát mint informatív mérési módszer is megkérdőjelezi, szerintem.

2015. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Való igaz, ketogénezőnél nincs sok értelme az ilyen mérésnek. Fiziológiás inzulinrezisztencia, ami rossznak néz ki, pedig semmi baj vele.


S tényleg nem tudjuk a szénhidrát mennyiségét (nyilván a fajtája is számít, a fruktóz nem hat az inzulinra). Az nem mennyiség, hogy egy paradicsom vagy egy szelet kenyér...

2015. ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Múltkor olvastam a fruktóz glükóz anyagcserére gyakorolt hatásáról. Ugye azzal kapcsolatban, hogy mennyi fruktózt kellene fogyasztani, és van ugye ez a 30-50 g közötti 'biztonságos' mennyiség, vagyis ez a megközelítés.


Mert amúgy van valami hatása ennek is, ezért nem lenne jó keverni a kettőt egy mérésnél, mert tényleg bezavar minden egy ilyen vegyes táplálkozásnál.

2015. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!