Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alig eszem, de ha mégis,...

Minoo kérdése:

Alig eszem, de ha mégis, akkor azonnal hízok, hájasodom, puffadok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben (2 hét - egy hónap) egyre kevesebbet kezdtem el enni. Egy ideig látszódott is a változás, lejjebb ment a hasam, a lábaim is karcsúbbnak tűntek egy picit. 57 kilóról most lefogytam 53.5-re, de egyszerűen nem bírom tartani. Nem a súlyommal lenne legfőképp a problémám, az folyamatosan ugrál, valahányszor eszem, felugrik 53.9-re, majd egy kis idő után (pár óra) vissza le 53.4-re. Leginkább az alakommal van hatalmas problémám. Valahányszor eszem, hihetetlenül felpuffad a hasam, hájas lesz, egyszerűen hányingerem van, ha tükörbe nézek. Reggelizni szoktam minden nap, gabonapelyhet egy kis tejjel, de ma is, miután megettem, egyszerűem borzalmasan éreztem magam a bőrömben. Pár órával később (4-4.5) ettem egy fél szelet pizzát, amit a Diéta Pizza nevű helyről rendeltem, 70%-kal kevesebb benne a szénhidrát (állítólag). Miután azt elfogyasztottam, csak még rosszabb lett. Nem merek elkezdeni normálisan, naponta ötször enni, mert félek, hogy még ennél is hájasabb leszek. Mozgok, elkezdtem futni, eddig hetente kétszer, a héten belekezdtem a „minden második nap futunk 3 kilométert” edzésembe. Tudom, még korai, nem is látszik a változás, de nagyon kétségbe vagyok esve. Pár szem keksz után is úgy nézek ki, mintha karácsonyi vacsora után lennék. Nagy szükségem lenne a segítségre, tanácsokra. Mi lehet az okozó? Pár infó rólam:

- 164 cm magas vagyok

- Lány

- 15 éves

- Naponta reggelizem, mindig gabonapelyhet, ebédre valami kevéske kaját a Diéta Pizzától

- Este nagy ritkán eszem egy nagyon keveset, pár szem keksz

- Gyümölcsöt már nem merek enni, hihetetlenül puffaszt

- Mostanában egyre kevesebb a székletem, van, hogy két napig nincs

Kicsit hosszú lett, ezért bocsánat. De már nagyon magam alatt vagyok. Tudom, korai ezzel foglalkozni, meg úgyis növésben vagyok, kell nekem az energia. De nem merek enni… Túlságosan kétségbe vagyok esve.



2015. máj. 1. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

53 kiló az sok Neked? Nem látlak, nem tudhatom, hogy hogyan nézel ki ennyivel, a számok alapján nincs gond a súlyoddal. Ha mégis rosszul nézel ki, valószínűleg túl kevés izmod van, oké, 15 éves lányoktól alapból nem várunk sok izmot, de azért ennél több is lehetne.


Normális ételt nem is eszel? Pizza, gabona, tej, gyümölcs? Semmi bajom a gyümölccsel, de elég távol áll az összetétele attól, amire szüksége van a szervezetnek.


NEM lesz hirtelen hájas a hasad. Puffadni lehet gyorsan. Nem vagy érzékeny a gluténre vagy a laktózra? Nem feltétlenül allergia szinten, de a legtöbbeknek ezek nem esnek jól, sokan pedig nem tartják őket jónak s nem eszik. Pont a tej nem annyira szerencsés, egyes más tejtermékek jobbak, ott van pl. a sajt, sokkal jobb az összetétele s ha elég érlelt, laktóz se sok akad benne.


Én szeretek a testemre hallgatni. Ha rosszul vagy valamitől, megpróbálhatsz máshogyan enni (ez nem ilyen egyszerű, mert van, aki a zöldségtől is rosszul lenne, mert teljesen elszokott a rostoktól s más a bélflórája, de ez elég extrém eset. Bocs, ha nem vagyok elég egyszerű, kicsit sokat olvasok ezekről. De mindent elkövetek, hogy az inzulint ne keverjem bele legalább)... Amiket Te eszel, olyanokat én még véletlenül sem, annyi jobb étel van. Mikor eszel fehérjét? Gondolom, a pizzában van valamicske, de az kevés. A tejben sincs sok, gondolom, nem literszámra iszod, jobb is. Zöldség, tojás, hús, egyéb? Jórészt gabonán élni elég rossz ötlet, roppant egyoldalú.

2015. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A pizza az csak a mai napra vonatkozott. Általában ebédre salátát szoktam enni, vagy az itthon főzött ételeket (csirke, rizs, néha krumplipüré, vagy tésztás ételek) viszont reggelre tényleg minden nap tejet és gabonapelyhet eszem.

Tudtommal azonban nem vagyok érzékeny semmire, soha nem is voltam, régebben nyugodtan megehettem bármit. Legalábbis akkor nem figyeltem a puffadást vagy a súlyváltozást, de ha volt is, nem volt ennyire feltűnő, mint most.

Zöldséget csak a salátából nyerek, amiben általában csak maga a saláta, néha répa és ritkább esetben uborka is van. Tojást egyáltalán nem fogyasztok, húst pedig csirkét, vagy esetleg sertést. Nagyjából csak ezeket eszem, a fehérjét is csak ezekből nyerem ki. Így ezeket leírva tényleg borzalmasan hangzik.

Valami javaslat, hogy hogyan kezdjek el egy ilyen koplalás után táplálkozni? Elvileg keveset kell még ennem, majd szép lassan egyre többet, és mellé mozogjak sokat. A mozgás rész megvan, de az evés részében tanácstalan vagyok

2015. máj. 1. 20:59
 3/5 anonim válasza:

Az, hogy eddig nem voltál semmire érzékeny az nem jelent semmit, ugyanis pont a laktózintolerancia kialakulhat később is nem csak gyerekorban, illetve nem csak vele született dolog lehet. Kísérletezz azzal, hogy 1-1 hétig elhagyol bizonyos dolgokat(gabonafélék, tejtermékek) a diétádból és akkor talán rájössz, hogy hátha mégis ezek közül nem tsz neked valami jót. Az pedig, hogy nem eszel túl sok fehérjét sem tesz túl jót.Még egy dolog a széklettel kapcsolatban... Ahhoz hogy rendszeresen legyen székleted, ahhoz rostban gazdag ételeket kell fogyasztanod. Felsorolok párat és akkor válogathatsz is.

Gyümölcsök: áfonya, alma, ananász, citrom, eper, görögdinnye, grépfrút, málna, mandarin, mangó, papaya, sárgadinnye, barack, szeder, cseresznye, szőlő, kivi, narancs, ribizli.

Zöldségek: brokkoli, zeller, céklafélék, cikória, fehérrépa, cukkini, erős paprika, káposzta, fejes saláta, fokhagyma, karfiol, paradicsom, póréhagyma, retek, sárgarépa, spárga, spenót, uborka, vöröshagyma, zöldbab, kelbimbó, petrezselyemlevél.

2015. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

utolsó vagyok :D

Nem akarok nagyon beléd kötni, de 15 évesen nem kéne ennyire rágörcsölnöd a súlyodra.

Oké, hogy salátát eszel ebédre, de az akkor tényleg ne CSAK salátalevél legyen. Egyébként Youtube-on van fent csomó videó akár vegetáriánus ha már ennyire nem eszel húst, vagy csak simán egészséges ételekről videós receptek, VAGY Pinterest.. ott rengeteg recept van képekkel onnan is tudsz rengeteget válogatni :D szóval szerintem nézz küröl és ahelyett, hogy olyan oldalakról rendeled az ételt, ahol azt se tudod mi van pontosan benne inkább készíts magadnak 1-2 napra előre kaját(én pl tortillatekercset szoktam csinálni mindenféle zöldséggel) és akkor legalább tuodd mi van benne és még egészséges is :D

ha egyébként szeretnél recepteket, akkor privátban tudok neked küldeni, meg mondani is szóval ha gondolod, akkor írj és küldök neked linkeket, meg ilyesmi :D

2015. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
41%
Azért ugrál a súlyod mert van anyagcseréd! -.-"
2015. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!