Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen hatása lenne annak, ha...

Milyen hatása lenne annak, ha mindenki vegán lenne?

Figyelt kérdés
Az emberiségre,a földbolygóra nézve.Persze nem egyből,hanem fokozatosan.Fenntartható lenne hosszútávon?

2015. máj. 2. 15:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen, a náci kártyának valóban nincs értelme, pont annyira, mint azt feltételezni, hogy a húsevők kevésbé empatikusak a vegánoknál. Merthogy a vegánok a húsevőknél empatikusabbak lennének.. elvi szinten igaz lehet, de nem értem miért hisz ilyenben valaki. Ez az amit nem lehet sem megerősíteni, sem cáfolni..


"Na persze. Próbáld kihúzni magad a felelősség alól. Minden egyes ember felelős a jelenlegi helyzetér"


Rám erőltetnek egy társadalmat. Rám erőltetnek egy technológiát, egy életformát, amit megszokok, valamilyen szinten a rabja leszek. És akkor nekem meg minden embernek van felelőssége?


Azért, mert a rohadt illuminati arra izgul, hogy rabszolgákat tartson a ma látható módon? És mégis ezért én hol lennék felelős?


"Ha egy Kínai gyerekmunkával készített olcsó pólót veszel, vagy rabszolgamunkával előállított kakaóból készült csokoládét (90%-a minden kakaónak ilyen), vagy veszel egy autót, tv-t, vagy akár csak húst, tejet, tojást eszel, megnyitod a csapot, azzal mind növeled a lábnyomod a bolygón"


Igen. Te is, hiszen ha egy hajléktalan vagy és utcai galambokkal / fűvel táplálkozol, akkor is használsz most egy gépet, áramot, internet kapcsolatot (nem hiszem hogy azzal van gond, hogy netet használunk, vagy hogy nem vagyunk hajléktalanok)


De magyarországon magyar fizetés mellett csak olcsó ruhára telik (gép készíti nem gyerek) rabszolgák állítják elő a kakaómat ahogyan én is rabszolgatként dolgozom azért, hogy az ócó kakaót ha úgy adódik meg tudjam venni. Vagy hogy lakásom legyen. Van választásom? Ha nem veszem meg a kakaót, legrosszabb esetben az ottani rabszolgát elbocsátják és éhen hal, vagy lop ételt és kivégzik. Én hol tehetek a világrendről?


Szegény (átlag) ember döntéseinek súlya van, de vajon mennyi döntési lehetősége van? A folytonos manipulációk mellett nem beszűkült kissé a választási lehetőség?


Mire eljut valaki odáig, hogy kiszállna a rendszerből, amivel sokan nem értünk egyet, addigra valljuk be függői is leszünk a rendszernek. Meg nem lesz pénzünk kiszállni, kivéve ha utcára kerülünk. Vagy összehozunk annyi pénzt, hogy egy erdőbe költözzünk. Az ember ugyan társas lény.. akkor élhetünk csak korrekt módon, ha remetévé válunk (van ismerősöm, rönkházban él a Börzsönyben, ő döntött, hogy békére vágyik, persze van aki meg tudja csinálni)


"Nem csak az felelős, aki pl. levágja az állatot, aki lehalássza a tengert, aki beleereszti a mérgező anyagot a folyókba. Hanem a fogyasztó is, minden egyes ember, aki megvásárolja ezeket a termékeket. Ezzel támogatva a gépezetet."


A mai technológiák mellett lehetne elég állatot legeltetni. Még több állat lenne levágva, ugyanis valószínűleg jutna mindenkinek hús. A tenger kapacitása véges, de a szárazföldön lenne technológia jól csinálni a dolgokat. Az, hogy az élelmiszer termelés (kiélezve a húsra) nagy környezetterheléssel bír, csupán egy döntés. Az én döntésem? Vagy a milliárdosoké, akiknek minden mocsokban benne kell lennie.. Ugyan már, hogy dönthetne a kis ember bármiről is? Mindenki lemond, mindenki kiszáll a kerékvágásból? És akkor éhenhalunk, vagy előbb éhséglázadások közben egymást nyírjuk ki? Legyünk 2. Afrika?


Az emberek bele vannak kényszerítve a termelésbe, a rendszerbe. Persze nem az almás telefonra és a lapos tévére gondolok, de melózni kell, vagy különben vega búzakenyérre sem futja. És megint itt a lehetőség: x ember élhet csöviként, szemetesből lehet kaját szedni, na és a gyerekem? Csak mert ha én természetesebb életformát választanék, kiszállva a fogyasztói társadalomból, akkor engem fognak elővenni, hogy nem adom meg az 'alapokat' a gyereknek (ez felmerül az erdőbe költözésnél is, akkor is iskolába kötelező járatni a gyereket, a rendszer visszavág)


Nem a húsevésnél lett elrontva.. ha nem sátánláma mocsadékok hoznának életellenes döntéseket, ha a technológiát nem csak hadászati célokra meg fényűzésre, luxusra használnák, hanem valóban jó célért: energiatermelésre, környezetvédelemre, akkor lenne jövő. De sátánisták uralma alatt mégis mi változhatna? Ugyan ilyen társadalmi berendezkedés lenne vega életmód mellett is. Indiában mennyire divat még a veganizmus? Ott is megvan a putri, megvan a gazdag réteg, mindenki játssza a szerepét. És nyomják az ipart, a környezetterhelést.


Nem a szarvasmarhák, kérődzők metánjával kezdődnek a problémák..

2015. máj. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés.

Nyilvánvalóan a megnövekedett kereslet miatt többen kezdenének el foglalkozni a gyümölcs- és zöldségtermesztéssel és valószínűleg a biotermesztés előnyt szerezne, kiszorítva a hagyományos permetezős-műtrágyázós növénytermesztést. Erre azért kerülne sor, mert a vegán beállítottságú emberek jobban odafigyelnek az egészségükre, és fontosnak tartanák hogy minél kevésbé legyen mérgezett az étel, mint egy olyan egyén akinek mindegy hogy mit eszik. (Ez utóbbi alatt a nagy többséget értem, akik az olcsó "gumisajtoktól" kezdve, chipsekig, térfogatnövelőkkel, tartósítószerekkel dúsított mindenfélét magukba pakolnak és nem gondolnak azok hosszú távú egészségkárosító hatására.)

A legtöbb vegán étkezését a gyümölcsök zöldségek teszik ki, azokat is inkább nyersen fogyasztjuk, így a boltokban sok termék árusítása és azok gyártása lassan megszűnne, pl. hús-, tejipar, gabonaipar és édesség gyártás is visszaesne.


És még egy fontos dolog, az embereknek több pénzük maradna, mert egy nyersvegán étkezés messze olcsóbb, mint egy hagyományos, mondok egy példát:

- Tegyük fel nyersvegán vagy, veszel 1 kg almát 200 Ft-ért és azt megebédeled. Nem kell vele pepecselni, a természet tökéletesen becsomagolta már csak meg kell enni. Esetleg ha vmi extrára vágysz, lereszeled és megszórod fahéjjal. :)

- Vagy tegyük fel nem vagy vegán, inkább úgy döntesz, gyümölcslevest főzöl belőle. Készítéstől függően veszel hozzá tejszínt, teszel hozzá cukrot, lisztet, pudingport, fűszereket. Miután megvetted a hozzávalókat és bepakoltál a fazékba, még kell egy csomó idő amíg megfő, ez még ad az "értékékéhez" ami a gáz- vagy villanyszámlában meg is mutatkozik. Utána még mosogathatod az edényt és tányért, sok kicsi sokra megy, hadd növekedjen a vízszámla is. És akkor itt tartasz hogy készítettél 1 kg almából gyümölcslevest, finom is volt és jól is laktál, de igazándiból a cukor és a liszt ami megugrasztotta a vércukorszintedet, így hamarosan megint éhes leszel. Már csak azért is, mert a főzéskor annak a szerencsétlen almának jelentős vitamintartalma tönkrement. Így készítettünk egy drága, de vitaminban szegény ebédet.


A vegánság egy életszemlélet is, az ilyen beállítottságú emberek kerülik az erőszakot, a bűnözési hullám, háborúk lecsökkennének. És megint azt mondom, hogy valószínűleg a környezetbarát termékek előállítóinak kuncsaftjainak száma növekedne meg. A Föld bolygónk valószínűleg "örülne" egy ilyen emberiségnek, a szántóföldek jelentős része megszűnne és vagy természetes erdők vagy gyümölcsösök lennének a helyükön. A több fa pedig jelentősen javítaná globálisan a levegő minőségét.

Itt van szegény országunk is, a magyar paraszt az elmúlt évszázadok során kipusztította innen az Alföldről az erdőségeket, és tar pusztákat hagyott hátra unokáinak örökségül. És valljuk be, ha ezeket a szántókat nem szórnák rendesen műtrágyával, mit érne ez a föld? És hova kerül a rajtuk termő valószínűleg génmódosított kukorica és gabonák zöme?


Az úgynevezett civilizációs betegségek is eltünedeznének, mint a cukorbetegség és elhízás (magas GLI táplálékok túlzott fogyasztása miatt alakul ki), a túlzott zsírok fogyasztása, mozgásszegény életmód miatt kialakuló koleszterinlerakódás és érbetegségek, allergiák (gyakran a tejfogyasztás miatt alakulnak ki), vagy a rák ami szintén akkor kap erőre ha felhalmozódik vki szervezetében a sok méreganyag (vitaminhiány miatt nincs elég antioxidáns a szervezetében h védekezzen).

A vegánok mivel sokféle gyümölcsöt fogyasztanak, elég jól el van látva a szervezetük mindenféle vitaminnal és magas az antioxidáns szintjük is.


Én egyébként úgy vélem, egyszer az emberiség ha nem is 100% vegán, de hasonló beállítottságú, természet közelebbi lénnyé válik. Ennek oktatását már az iskolában el kellene kezdeni tanítani, de szégyen hogy ilyesmivel nem foglalkoznak. Pedig jó volna ha a tanító néni elmagyarázná a gyereknek, hogy miért egészségtelen pl. a sült krumpli vagy mi történik azoknak a szervezetében akik cigarettáznak.

De a drága politikusok úgy vannak vele, a hittan egy sokkal fontosabb tantárgy mint az egészség, úgyse itt a Földön kell boldognak lenni, hanem "odaát" (lent a kukacok között).

2015. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért a civilizációs betegségeket legalább annyira magyarázzák a vegán táplálkozással, mint a húsevéssel.. koleszterin meg túlzott zsírbevitel..


Vagy pont a gabonafogyasztás a kiváltó ok, minek magasabb a glikémiás indexe/telítettsége, egy szalonnának vagy egy gyümölcsnek/gabonának?


Vegán szemlélet, erőszakmentesség. Ebben lehet hogy van valami. De akkor az úgy lenne szerintem, hogy 'milyen hatása lenne annak, ha mindenki pacifista/erőszakkerülő lenne' -> és akkor következhetne akár a vegán életmód, nem a vegán táplálkozásból/életmódból következik a háborúk vagy az erőszak csökkenése. Szerintem.


De mielőtt a húsevés és az erőszak között összefüggés lenne, minden bűnöző és gyilkos fogyaszt dihidrogén monoxidot tettének elkövetése előtt. Mi több, levegőt is vesz.


Én szívem szerint senkit sem ölnék meg (a halálbüntetés elméleti kérdése pedig súlyos problémafelvetés a szememben), de állatot vágnék le, táplálkozás miatt. Nem tudom más húsfogyasztók hogy vannak ezzel. Lehet van olyan ember, aki a boltban vesz csirkemellet, de sosem tudna megölni egy tyúkot.


De azért el tudom képzelni néhány vegánról, hogy sosem bántanának egy nonhumán állatot, viszont egy embert azért le tudnának lőni..

2015. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!