Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért eszek ennyi paradicsomle...

Miért eszek ennyi paradicsomlevest?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, hova kellene feltenni ezt a kérdést, de érdekelne, hogy normális e az ilyen mértékű paradicsomleves fogyasztás. Én arra gondoltam, hogy valami nagyon hiányzik a szervezetemből, ami a paradicsomban megtalálható, de a vitaminok nem főnek ki ilyenkor a zöldségből? Egyébként nyersen annyira nem szoktam kívánni. Van olyan, hogy hetente háromszor csinálok, egy-másfél litert, és simán megeszem az egészet egyedül. Nagyon sokat tudok belőle enni. Úgy gondolom, ez már nem normális, de érdekelne, miért lehet ez. Amúgy nem vagyok kövér meg ilyenek, szeretek enni, de semmiből se eszek ilyen sokat, mint paradicsomlevesből.


Ja és 17 éves lány vagyok.



2015. máj. 5. 12:46
 1/6 megadeth18 ***** válasza:
Én is szeretem a paradicsomot. Van, hogy elmegyek, veszek egy karton friss paradicsomlevest, vagy azt a fűszerezett topjoy-t. De a Sió sem rossz. Továbbá állandóan csak paradicsomszószos spagettit eszek. A válasz egyszerű: nagyon finom. És amíg néha mást is eszel, amibe vannak értékes tápanyagok, akkor onnantól kezdve mindegy hány liter paradicsomlevest iszol/eszel :D
2015. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 megadeth18 ***** válasza:
* szóval paradicsomlevet, nem levest. De levest is szoktam enni sokat :D
2015. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem sok.

A paradicsomleves pedig finom. S elég kalóriaszegény.


Amikor paradicsomos káposztából eszem fél fazékkal (mivel több nem jut), 1,5-2 kilót, pár órán belül... Na az már kicsit erős. Többnyire megszűnik az étvágyam, ha jóllakom, de a paradicsomos ételek varázsos hatást gyakorolnak rám s végülis a paradicsomos káposzta sem elég tápláló ahhoz, hogy igazán jóllakjak vele.

Na ez már lehet, hogy nem normális, de egy liter paradicsomleves? Az okés.

2015. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugodtam! Amúgy most is épp parilevest eszek :D :))
2015. máj. 5. 13:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Második, neked is köszönöm a választ, amúgy én is imádom a többi paradicsomos kaját, pl spagetti (hús nélkül, több zöldséggel) meg az általad írt paradicsomos káposzta.. na ezekkel úgy vagyok hogy hiába laktam már jól, csak eszem és eszem...
2015. máj. 5. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Zöldség (vagyis igazából gyümölcs, de ez teljesen mindegy).


Nevezhetnénk alapélelmiszernek, nem sok ha gyakran eszed. Mások meg kenyeret esznek minden nap, többször is, az még mérgező is.


A paradicsomnál az a kérdés, hogy ki mennyire bírja a burgonyaféléket. De szerintem jó növény. Persze hőkezeléssel csökken a vitamintartalma, viszont pl. hőkezeléssel aktiválódik a likopin, ilyen szempontból még jót is tesz neki a főzés.

2015. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!