Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor ennyi fehérje elég...

LoLmAnUsH kérdése:

Most akkor ennyi fehérje elég egy kezdő testépítőnek?

Figyelt kérdés
Azt olvastam egy cikkben(ami tapasztalatok alapján jött létre és még tudományos kísrletek is alátámasztják)hogy egy kezdő testépítőnek ne legyen 1.8-2 ttkg/nap felett a fehérjefogyasztása.Nemrég kiszámoltam 61 kilós vagyok 177 cm körül,14 éves és ugye ha jók számoltam,akkor 61 kilóra kb. 35,88 g fehérje jut.Jól számoltam? vagy egyáltalán jól lőttem be?

2014. aug. 13. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

napi egy turmix a megfelelő, körülbelül 30 grammnyi fehérje

Ennél többet felesleges fogyasztani ugyanis a szervezeted nem dolgozza fel ha többet iszol

Rá is van irva, hogy a megadott mennyiséget ne lépd túl

2014. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

:)


hogy számoltad ki a 35-öt?


35 gramm fehérje a nitrogénegyensúly fenntartására sem elég, nemhogy testépítésre (így kevesebbet vinnél be, mint amennyit a szervezeted kiürít)


1,8-2 GRAMM/TESTTÖMEGKG egy általános ajánlás. Van, akinek kevesebb is elég. Általában kell ennyi.


61kg x 2g = 122g


Neked naponta ennyi fehérje ajánlott testépítéshez (abba, hogy ez növényi+állati vagy összejön csak állatiból, most ne menjünk bele, tegyük fel, hogy az mind állati)

100 gramm nyers csirkemellben van 22 gramm fehérje. Neked 550 gramm csirkehús kéne naponta. Persze fehérjét vihetsz be tojással, tejtermékkel és tápkieggel is.


A #1 hozzászóló nem tudom, mire gondolhatott, de valami tösszekever. Valószínűleg arra, hogy egyszerre, tehát egy étkezés alkalmával, egy emésztési ciklusban nem érdemes 30 grammnál többet bevinni.

Ez egyrészt csak szájhagyomány, másrészt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5913..

"hogy egy kezdő testépítőnek ne legyen 1.8-2 ttkg/nap felett a fehérjefogyasztása" - beszélnek a vesék és a máj túlterheléséről, de ez még bőven nem az a mennyiség, aminél emiatt kéne aggódni.

2 g/ttkg-nál nem azért nem eszünk többet, mert az már káros, hanem , mert valószínűleg felesleges (ugyanis drága).

2014. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!