Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kihez forduljak? Mit tegyek?

Kihez forduljak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokat fáj a hasam/gyomrom. Részben azért is mert sok a gyomorsavam. Tavaly voltam vele tükrözésen, arra kaptam gyógyszert. De szerintem az emésztésemel is van probléma. Gyakran érzem napközben is este is, néha reggel, hogy mintha a beleimbe olyan szuró érzés lenne, főleg étkezés után...tart egy két óráig, aztán elmúlik, máskor újból jelentkezik. Valamint ami óta ezek a panaszaim egyre több pattanás is megjelent a mellkasomon, a hátamon,az arcomon...gondolom a belsőpanaszokból kifolyólag.Hiába kenegetem, a hasamra meg emésztés segítő gyógyteát iszok, normaflort, figyelek az étkezésre is... de eddig még nem jobb, és elvagyok kenődve. Már nagyon zavar nemtudom mit tegyek, vagy milyen orvoshoz forduljak, milyen vizsgálatra? Belgyógyász gasztroenterológus? Kérem aki ért hozzá vagy van tapasztalata e téren, írja meg....(L/20)

2015. máj. 7. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj, ő ad majd beutalót a megfelelő vizsgálatokra.
2015. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

candidiazis talán okozhat ilyen tüneteket...

nem lepedékes a nyelved?

2015. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fehér akácvirág amugy jó gyomorégés ellen
2015. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de az elég aggasztó hogy a beleidben szúró érzést érzel ezt mindenféleképpen mondd el az orvosodnak, kérj egy teljeskörű vérvételt.
2015. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy azt írod sok a gyomorsavad. Senkinek sem szokott sok lenni a gyomorsava, viszont inkompetens gasztroenterológusok szokták azt mondani betegeknek, hogy túl sok a gyomorsavuk. Mondjuk őket erre tanítják, tévesen.


Az emésztési problémák és a 'túlzott mennyiségű gyomorsav' diagnózisok mögött is csökkent gyomorsav mennyiség szokott állni. Ugye ez képes mindkettő típusú probléma, tünet előidézésére.


A bőr valóban elég jó indikátora a belső folyamatoknak, problémáknak.. Én néha elképzelem mi folyhat a testemben, ha bőrproblémáim vannak.. auh..


Én csak csalódtam eddig a belgyógyászatban, gasztrósokban. Nagyon nehéz lenne olyan szakembert találni, aki kivétel lenne és megmentené a szakma becsületét..


Szerintem kezdj komolyan foglalkozni valamilyen étrendi terápiával, GASP vagy paleo diétával, legalább ideiglenesen.


Glutén, gabonák, tejtermékek, gyorsan felszívódó szénhidrátok kuka, aztán az allergének, irritatív anyagok kizárása után lehet kezdeni célzottan az emésztőrendszer regenerálását, a bélflóra helyreállítását.. ész így szépen rendbe lehet jönni rengeteg bajból, még súlyosakból is. Csak ebben kevés gasztroenterológus tud segíteni.. de amúgy tök szép hogy vannak meg minden, csak az értelmüket nem látom.

2015. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!