Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valóban csak akkor működik a...

Valóban csak akkor működik a fogyókúra, ha este 6 után már nem eszünk?

Figyelt kérdés
Az én étrendem eléggé el van csúszva egyetemistaként, nem reggelizek (nem bírok reggel enni), hanem délután 2-kor van az első étkezésem, utána meg még az este folyamán 8-9 körül a "vacsora", és éjfél előtt sosem fekszem le.
2015. máj. 9. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem,ez tévhit. Pláne ha teljesen más a bioritmusod, mint az átlag embernek. Én pl éjszakázni is szoktam. Derék lenne ha 14 órán keresztül egy falatot sem ennék, mert ugye az is este 6 után van.

A lényeg az, hogy lefekvés előtt ne zabálj be.

2015. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

olyan étrendem van, ahol napi ötszöt-hatszor eszek, a vacsi 5-6-7 körül van, szintén a suli miatt, majd pótvacsi este 9-kor, mégis fogyok mellette

szóval nem, hülyeség az este 6 órási határ, reggel 7-8-ig éhen is pusztulnál

2015. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jaj dehogy. Még csak nem is segít semmit a 6 után nem evés, kivéve speciális egyéni esetekben, ahol pl. az ember kontrolltalanul zabál, ha elkezd enni este, de ha nem kezd el enni, elvan. Gyakran számít az időzítés (nálam alapvető), de az mindenkinél máshogy jó...


Én 2-3-kor eszem először s többnyire 7-8-kor utoljára s éjjel 3 körül fekszem. Tökéletes és kvázi csak így tudok fogyni, máshogy túl magas lesz a kalóriabevitelem (többnyire így is az, de van némi esélyem, hogy ne így legyen, ha a diétám is megfelelő), de nem is érzem magam olyan jól úgy.


Kalóriadeficitben ehetnék csak éjfélkor is, akkor is fogynék, fura is lenne, ha nem.

2015. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2: Nem pusztulna éhen, sőt semmi baja sem lenne. Ahogy írja, este 9 és délután 2 között nem eszik, ez 17 óra... Sokkal több, mint ami este 6 és reggel 7-8 között telik el ;) Az csak 13-14 óra, én személy szerint nem bírom az olyan kicsi távolságot vacsora és az első evés között, illetve ez még határeset s attól függ, de jobban érzem magam, ha megvan 16-20 óra... Van, aki időszakos böjtölőnek születik (mások nem, de megszokják és szeretik), úgy látszik. Gyerekként is nagyon kellemetlen volt a reggelizés, elég hamar felhagytam vele.
2015. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azért tegyünk különbséget aközött, hogy te szerinted mit bírsz és mi az egészséges
2015. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egészséges naponta enni, de 20-23 órán át nem, amennyiben az ember jól érzi magát úgy :)
2015. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Néha éjjelente megéhezem (11-éjfél körül) és elég sokáig vagyok fent, ha 1-2 almát vagy mandarint megeszem, az még belefér ugye?


Egyébként nem akarok, csak 3-4kg-ot fogyni (70-ről 66-ra), majd nyáron pedig edzőterembe járni. Futni is járok, csak az étrendem is megváltoztatnám.

2015. máj. 9. 22:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit okoz 1-2 alma, de én is csináltam már ilyeneket éjjel. Az az a különleges időpont, amikor nem leszek farkaséhes az almától, pont fordítva. Később inkább nyers zöldséget s egy szelet sajtot ettem éjjel, ha megéheztem, nem annyira logikus cukrot enni, ha nem pont arra vágyunk. Sokan főbenjáró bűnnek tartják a nem délelőtti gyümölcsevést, hát még az estit vagy éjjelit, nekem inkább a kalóriabevitel és a napi szénhidrátbevitel számít, az befolyásolja a fogyásomat, nem az, hogy eszem-e éjfélkor almát vagy akár banánt. Sok múlik a mennyiségeken s hogy mi laktatja az embert olyankor s mi esik neki jól. A gyümölcs legalább gyorsan megemésztődik, bár erről is megoszlanak a vélemények, hogy mennyire gond, ha éjjel emészt a test.


Azt hiszem, nem igazán segítettem ezekkel...

2015. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De igen, mert azt az apróságot tényleg elfelejtettem, hogy ha valaki nem napi kétszer, hanem ötször eszik, jóval több kalóriát is visz be, így még a kalóriabevitelem is jóval kevesebb. Az éjféli gyümölcs meg nem hinném, hogy túl sokat számítana, mivel mégsem egy zsíros pörköltről van szó.
2015. máj. 10. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Én inkább zsíros pörköltöt ennék (max. egyszer havonta és nem bolti húsból), mint almát, sokkal jobban passzol az étrendembe és a testem igényeihez (zsír és fehérje kell, egyszerű cukor nem), de ez választás kérdése :D Persze ha a pörkölt sokkal több kalória lenne, mint az alma, az rosszabb lenne a fogyás szempontjából is. S hogy kinek mi esne jobban, az is változó.

Az nem feltétlenül igaz, hogy 5 étkezés sokkal több kalóriát jelent, mint 2. Ha nem koncentrálok nagyon, csak normálisan eszem, akkor nálam nem változik a kalóriamennyiség. Próbáltam már mindkettőt, semmi. Eggyel is csak akkor csökkenne, ha direkt koncentrálnék rá, hogy laktató, de nem túl tömény ételeket egyek.

De ha az egy alkalom este lenne, akkor többet ennék, mint 2 alkalommal, mert kiéheznék, tapasztalat.

De a szervezetem kalóriaigényét nem befolyásolja, hogy hányszor eszem, s a nagy étkezések tovább kitartanak.


Persze biztos van, aki csak kicsit tud enni egyszerre, de az valószínűleg éhezne kevés számú evéssel.

2015. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!