Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha minden nap rendszeres...

Ha minden nap rendszeres sportolás mellett csak ebédet és egy enyhe vacsorát eszem, akkor fogyok?

Figyelt kérdés
...mert eddig nem történt semmi, pedig már két hónapja ezzel próbálkozom. Suli után 20 perc futópad az egyik helyi edzőteremben, aztán ebédelek, de nem púpos tányérral meg semmi, csak normális adag. Aztán gördeszkázok kb. 1 órát (kedvtől és időjárástól függően), utána haza, és este fél hatkor eszem egy szendvicset. Amúgy meg rengeteget iszom. Ezzel így lehet fogyni? Mert amúgy 170 centi vagyok és 65 kiló, de szeretnék leadni, mert vastag a combom.

2015. máj. 16. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Kalóriadeficittel lehet fogyni, nem tudhatom, neked mennyi a kalóriaigényed és a kalóriabeviteled... Nem tűnik soknak, amit eszel, de ha nem hat, akkor valamit változtatni kell, mennyiséget, minőséget...
2015. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is vastag a combom. 72kg-ról fogytam eddig 66,5kg-ra, tudod mennyivel lett vékonyabb a combom? Semennyivel. :D Egyébként 168cm vagyok.

Ilyen arányokkal az a vastagság szexi, hidd el (nem kevés hímnemű ismerősöm említette).

Nem fognyi kéne, csak folytatni a sportot, attól formásodni fognak a lábaid, és elégedett lehetsz magaddal. Emellett úgyis jót tesz a mozgás.

2015. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az étkezések számának köze sincs a kalóriadeficithez.


A kalóriadeficit a tested által felhasznált és a bevitt kalóriamennyiség különbsége, amin még tovább árnyalnak hormonális folyamatok.. és tényezők.


Ha nem fogysz, akkor jelenleg annyit eszel és úgy működik a szervezeted, hogy a bevitt tápanyagokból eleget tud raktározni, összességében nem kell a saját tartalékaidból többet bontani mint amit visszaépítesz.


2 alap út: vagy csökkentesz a kalóriabeviteleden (hááát..)


Vagy megnézed hogyan lehetne alacsonyabb az inzulinszinted, esetleg miért nem nyúl a saját zsírodhoz a tested nagyobb mértékben. Jól működik-e a pajzsmirigyed, nem takarékos-e túlzottan a tested.


Ha ilyesmi gond miatt nem megy a fogyás, akkor a probléma gyökerét szokás kezelni, például gyulladáscsökkentő, tiszta étrenddel, hormonhiány esetén gyógyszerrel (ez már tüneti kezelés)

2015. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 hónapja ezt csinálod, és nem történt semmi. Akkor miért kérdezed meg, hogy ezzel fogysz e? Egyértelmű, hogy nem. 20 perc futópad az majdnem semmi. Legalább 1 óra rendes edzés kellene minden nap. Enni pedig rendszeresen kell, attól, hogy keveset eszel, nem fogsz fogyni, sőt, annál nehezebben megy. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Hús, hal, tojás, zöldség, gyümölcs... tudod, kiegyensúlyozott étkezés. Szendviccsel nem lehet jól lakni, semmi tápanyag nincs benn.
2015. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért vagyunk egypáran, akinek kevesebb evéssel könnyebben megy :) Nekem csak kevés számú (speciális összetételű) evéssel megy, mert nem lakom jól pici étellel s nem mozgok rengeteget. De sokfélék vagyunk.


Ha így nem megy, nyilván változtatni kell valamit.

2015. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!