Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok! Hogy bírjátok...

Vegetáriánusok! Hogy bírjátok a hús nélküli étkezést?

Figyelt kérdés
Nem hiányzik az a plusz energia, amit a hús ad? Szójával és tofuval tényleg lehet helyettesíteni? Próbáltam teljesen lemondani a húsról, mert nem érzem jól magam, hogyha eszem, de anélkül semmi energiám nincs a mindennapokban. Mit lehet ezzel kezdeni? Előre is köszi!

2015. febr. 13. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor egyél húst, az a lényeg, hogy jól érezd magad.
2015. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sose szerettem a húst, az ízét se és az állagát se. Sose hiányzott, ettem mást helyette.
2015. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig utáltam a húst, szóval nem hiányzik. Energiám meg végképp nem vokt tőle...
2015. febr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Undorodom az ízétől és az állagától, tehát nem hiányzik a mindennapi étkezéseknél.

A ritka alkalmakkor, amikor ettem (nem utasítok el egy ételt sem, amit még nem kóstoltam), pedig semmi plusz energiát nem éreztem, sőt, elég rosszul viselte az emésztőrendszerem.

Igazából én szóját és tofut sem szoktam enni, nem helyettesítem a húst a szó szoros értelmében, csak mást eszek helyette.

2015. febr. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jólvan, akkor csak az én szervezetem kívánja valamennyire, de én legszívesebben elhagynám végleg. Nehezebb fizikai munkát végzek, ezért nehézkes. Akkor mit esztek helyette?
2015. febr. 14. 01:30
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó, ez most hülye kérdés volt-.- Bármi mást, ami nem hús :D
2015. febr. 14. 01:30
 7/12 anonim ***** válasza:
De ha szereted, meg a szervezeted is igényli, miért akarod elhagyni?
2015. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Energia és a hús? tévhiedelem . Ha energia kell akkor nagy kJ értékű ételeket egyél . Több hidegen sajtolt étolajat fogyassz ,vagy állati zsírt ha azzal nincs bajod.


A hús megemésztése csak plusz energiát emészt fel és mindenféle bélbaj okozója .

2015. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromtól nem szeretem csak a nagyon sovány húsokat, de azokat is ritkán kívánom. Ha elém rakják vendégségben, étteremben megeszem, de én soha nem főznék magamnak. A hús lebontásához sok energia kell. Viszont izom meg fehérjéből (értsd: aminosav) lesz. Neked valószínűleg a fizikai munkához kellene a fehérje. Mivel nem fizikai munkát végzek ezért akár túróból (kazein) babból és különböző zöldségek kombinációjából tudnám pótolni. Mivel sportolok is ezért fehérje turmixot iszom. Ezt könnyű emészteni, ezért a gyomromat sem terheli meg és be tudod vele vinni az izmaid építéséhez szükséges fehérjét.

E mellett párolt zöldségeket, halat, magvakat, túrót érdemes enni. Zöldségből minél többfélét, mivel a zöldségek közül van amelyikben az egyik van amelyikben a másik típusú fehérje van, így egyfajta zöldséggel nem tudjuk pótolni az összeset.

2015. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
A vegetáriánus nem eszik halat, az is döglött állat.
2015. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!